anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączenie automatyczne z produktami

_Likos_
#21 Demiurg#

Przed chwilą otrzymalismy maila " Połaczylismy Twoje oferty z produktami" no i super tylko że:

1) połączono 7 ofert na dwóch kontach - razem 14 ofert

2) WSZYSTKIE NASZE OFERTY mają EAN i większośc parametrów podanych poprawnie

3) wszystkie te oferty ręcznie lączyliśmy z PRAWIDŁOWYMI PRODUKTAMI często przy okazji zgłaszając błedy które były uznawane i poprawiane- czyli produkty były już połączone

i teraz najlepsze:

4) WSZYSTKIE OFERTY POŁACZONO Z TYM SAMYM PRODUKTEM  a każda miała inne zdjęcie, inny ean, inne parametry)

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   to po co my mamy to wszystko robić skoro ALLEGRO WSZYSTKO PSUJE ???????

Teraz produkt wyglada tak przyjrzyjcie sie na liste " tych samych produktów" z katalogu allegro:

https://allegro.pl/oferta/plantico-zlocien-wlasciwy-margerytka-bylina-0-5g-11750088055?order=p&offer...

A mieliśmy wszystko w miare poprawnie zrobione

@k_owczarek1  czy tak to ma wyglądać ????? 100% wymaganych połączen ????

A klienci kupujacy z telefonow dostana niespodzianki ???? Boprzecież widzą tylko tytuł oferty z produktyzacji

 

Był bałagan ale to co zaczyna sie dziać teraz to już nie jest bałagan : TPO JEST MASAKRA i wprowadzanie kupujących w błąd przez serwis. Za automatyczne łącznie i będy w katalogu odpowiada Allegro - nie sprzedawca.

 

Dzięki wielkie

l

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ Cześć, dzięki za sygnał. Wygląda na to, że system znalazł duplikaty produktów w Katalogu. Zgłosiłam tę sytuację, skonsultuję ją i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@ko_alka  dziekuje lecz wątpie w te duplikaty.

Jak pisałem każda z tych ofert ( naszych) miała wpisany prawidłowy EAN były podane prawidłowe parametry oraz prawidłowe zdjęcie. A mimo wszystko system wrzucił wszystko do jednego wora ( produktu) Wiec same nasze oferty NIE BYŁY DOPLIKATAMI i nie powinny byc podpięte pod ten sam produkt!!!!!! . Malo tego chciałem zgłosić zmiany w produkcie lecz sie nie da bo system pokazuje że produkkt nie ma EANu ani żadnych podstawowych parametrów. Penwie jak było kilkadziesiąt to zgłupiał i usunął wszystkie parametry z produktu

Wiec jak zglosić taki produkt do poprawy?

Kurcze wybacz ale to już naprawde zakrawa na kpine zarówno z kupujących ( bo niech tam sobie kupuja co chcą) jak i sprzedających - bo po co niby wpisujemy parametry i eany i zgłaszamy błedy aby na koniec system wrzucil wwszystko do jednego worka.

Wiem ze produktyzacja kuleje od poczatku ale rozumiemj że to duże przedsiewzięcie a sprzedający czasem żle podpinają produkty. No ale żeby allegro samo psuło podpięte już produkty z prawidlowymi parametrami ????

Od tygodnia zgłaszam żle podpiete produkty w innym produkcie bo jest ich tak kilkaset. Lecz jeśli system robi takie numery to praca z katalogiem w ogóle nie ma sensu. 

Ja mam tylko prośbe aby allegro wydalo stosowny komunikat i za wsyzstkie tego typu błędy wzielo wine na siebie nie obarczając potem sprzedawców kosztami negatywów , dyskusji i reklamacji. 

 

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

No dobrze, ale wy naprawdę nie widzicie, że my wam zgłaszamy pojedyncze przypadki, ale tego jest tak dużo, że tego nie da się pozgłaszać wszystkiego - bo tu chodzi o ogół tego, jak tragicznie działa produktyzacja? Przecież to jest jeden wielki bajzel! Wystarczy, że X doda produkt pod złą kategorię i przypisze ją do katalogu, by cała reszta, dodająca produkt właściwie, nie mogła go połączyć. A jak zgłosi błąd i allegro jakimś cudem zaakceptuje zmianę, to gdzieś indziej komuś zmieniają się parametry. Już nie wspominając o tym, że w samych parametrach jest bajzel. Producentów i sprzedawców macie gdzieś, wymyślacie jakieś naprawdę dziwaczne pomysły nie do zrealizowania w tak krótkim czasie, po czym umywacie ręce, bo to my - sprzedawcy - mamy się w tym babrać. To jest po prostu śmieszne.

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

Methrylis

Nie widzą. Nie chodzi o jakość tylko o ilość. Nie ważne jak i z czym łączysz, liczy się tylko 100% połączonych ofert z katalogiem. 1 sierpnia zapewne ogłoszą sukces projektu.

 

 

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@Nad_Pilica Zaiste wspaniałe to będzie zwycięstwo, które wykończy tu wielu, bo bez 100% nie będzie można wystawiać nowych ofert. Chociaż sama jestem w takiej sytuacji [oferty bez połączenia liczone są w setkach], jestem bardzo ciekawa tego wielkiego chaosu, jaki nastanie w sierpniu. 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

W setkach? Raczej w tysiacach, a biorąc pod uwagę całe Allegro to w setkach tysięcy. I co najlepsze to nie jest koniec. Za jakiś czas jakiś " gieniuś " wymyśli sobie następny parametr obowiązkowy i trzeba będzie prześwietlić aukcje i podopisywać. Przed chwilą tak właśnie miałam. Przy wystawianiu nie było problemu. Przeszło bezbolesnie. Teraz okazało się że muszę dopisać " parametr obowiązkowy"  I takich aukcji mam około 3,5k. Komuś coś " zaćwierkało w główce i objawiło się nowymi wymaganiami.Śmiem przypuszczać że to nie koniec wymagań.

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@cztery_bez_atu Setki mam tylko ja do połączenia ;] Bo ogólnie to nawet nie ma co liczyć, tu pół allegro od tego 1 sierpnia utknie. A dodawanie nowych parametrów na czuja to u nich absolutna norma. Ci ludzie w ogóle nie przejmują się sprzedawcami, to jest serio dramat. Ale okej. Niech się podkopują. Mocno liczę, że w końcu tak mocno strzelą sobie w stopę, że nie będą mogli zrobić już ani jednego kroku. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@ko_alka  odświeżam wątek bo nie otrzymałem odpowiedzi.

A dziś po raz kolejny akcja pt:  połaczyliśmy Twoje oferty z produktami i znowu KILKANAŚCIE PRAWIDŁOWO PODPIĘTYCH PRODUKTÓW z różnymi zdjęciami opisami eanami podłaczono pod jeden produkt. 

https://allegro.pl/oferta/plantico-aksamitka-rozpierzchla-carmen-1g-11680390741?delivery_time=two_da...

https://allegro.pl/oferta/plantico-aster-igielkowy-bialy-wysoki-beata-1g-11685631773?delivery_time=t...

 

Co ja mam odpowiadać kupującym ??????? Którzy w aplikacji zobaczą jeden produkt a otrzymają zupełnie inny ??????

Przepraszam ale to już przestaje być śmieszne. 

Błędne łączenie przez sprzedawców to jedno. Ale bałagan jeki robi system allegro w prawidłowych produktach zaczyna sie robić masakryczny.

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@ko_alka  odśiweżam wątek. Czy mamy już jakąś odpowiedż czemu Wasz system tak robi????

świeże kwiatki  tylko z dzisiejszego łączenia:

https://allegro.pl/oferta/pnos-maciejka-3g-11595222532?order=p&offerTypeBuyNow=1#inne-oferty-produkt...

https://allegro.pl/oferta/plantico-czaber-ogrodowy-1g-12166628293?order=p&offerTypeBuyNow=1#inne-ofe...

 

Przepraszam ale jako sprzedający PLANUJE SWÓJ BUDŻET REKLAMOWY dostosowujac go do WYMOGÓW ALLEGRO . Jeśli allegro nie łączy produktów - opłaca sie włączyc reklame ADS . Jeśli allegro łączy produkty- należy wyłączyć reklamę i obniżyc cene - gdyż tylko to daje szanse na sprzedaż.

Ale jeśłi system NOTORYCZNIE NIEPRAWIDLOWO ŁĄCZY PRDUKTY TO:

1) nie pozwala zaplanować strategii sprzedazy  generując straty

2) WPROWADZA KUPUJĄCYCH W BŁĄD pokazując mnóstwo produktów jako jeden i do tego opinie o produktach które nie wiadomo czego dortyczą

3) w tej sytaucji prosiłbym o wycofanie sie allegro ze stanowiska że to sprzedający jest odpowiedzialny za odpowienie połączenie oferty z katalogiem i wzięcie PEŁNEJ ODPOWIEDZIAOLNOŚCI ( komentarze, dyskusje, statystyki sprzedaży ) a  TAKŻE ODSZKODOWAWCZEJ  za to co sie dzieje w katalogu i za to że kupujący są wprowadzani w błąd.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ Hej, system automatycznie wyszukuje oferty i produkty, które najlepiej odpowiadają parametrom i wtedy je łączy. Rozumiem, że algorytm nie zawsze odnajduje najlepsze połączenie. Podaj mi proszę wszystkie numery ofert, których dotyczy sprawa. Zablokujemy ich automatyczne łączenie z innymi produktami. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@ko_alka  kazda z tych ofert ma 

- inne zdjęcie

- inny EAN

- inna odmianę

-często inna gramaturę iraz innego producenta

 

To naprawde nie wiem czym sie kieruje system łącząc je w jedno????

Oferty wystawiamy ręczniee i zawsze pilnujemy aby były prawidłowo połączone bo to w sumie w naszym interesie. Często mamy najniższe ceny na dane produkty.

Ale jeśli potem system wrzuca kilka zupełnie różnych ofert do jednego produktu to ja naprawde nie wiem co mam Ci napisać.

System połączył zupełnie różne oferty o zupełnie różnych parametrach. nie jestem w stanie podać Ci które oferty system błędnie połączy za kilka dni.

 

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@_Likos_ @ko_alka Na temat tego katalogu cisną się na usta niecenzuralne słowa, których nie mogę tu użyć. Właśnie dostałem maila o odłączeniu produktu, którego oferta już nie istnieje.

Jakiś automat pisze też co parę dni na przemian "odłączyliśmy". "powiązaliśmy", "przenieśliśmy" co może miało by jakiś sens, gdyby nie dotyczyło tej same oferty.

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@Ziolko39 ja w kółko dostaję te maile i często dotyczą produktu, który był połączony z katalogiem, ale nagle został przez allegro odłączony z oferty albo przeniesiony do innej kategorii. Dlaczego? Bo tak. Bo trzeba nam życie dalej i jeszcze bardziej utrudniać. Gdzie w tym logika? Gdzie w tym sens?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Methrylis Jakiś zespól programistów wziął za ten za "super-extra-bubel" pieniądze i teraz głupio się z tego wycofać, bo trzeba by przyznać, że ktoś brał pensję za stworzenie "śmietnika"

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ Skonsultowałam tę sytuację i otrzymałam odpowiedź, że w tej kategorii identyfikujemy po parametrach: Marka, EAN, Nazwa Łacińska, Waga.

Jeśli poprawnie uzupełnisz te parametry, to nie powinno następować łączenie Twoich ofert z niepoprawnymi produktami.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@ko_alka 

1 oferty 12214978607 oraz 12166628293 - inny ean, inna waga ,inne zdjęcie - podłączone pod produkt jeden produkt - jeszcze zupełnie inny gdzie jest jeszcze mnóstwo innych poruktów z różnymi parametrami

 

2 Oferty 11595222532 , 11594795190 , oraz  11594775569  - podłaczone pod jeden produkt- mimo że posiadają - inny EAN, inna wagę oraz pozostałe parametry. Jedyne co je łączy to producent ( marka)

Jescze raz powtarzam wszystkie parametry wypełniamy prawidłowo jeśłi system brałby pod uwage : EAN oraz wage z pewnością by tych ofert nie wrzucił w jeden produkt

Przepraszam ze czasem chaotycznie poisze ale czas mnie troche goni 🙂

 

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@ko_alka  aha jeszcze jedno 

wszystkie te oferty BYŁY POŁĄCZONE Z PRAWIDŁOWYMI PRODUKTAMI my staramy sie tego pilnować

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ Przekazałam Twoje uwagi i wdrożyliśmy pewne zmiany w kategorii z ofert. Oferty nie powinny już automatycznie łączyć się z błędnymi produktami. Jeśli jednak coś znowu się wydarzy, to daj proszę znać 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@ko_alka  dziekuje 🙂

Mam nadzieje że już bedzie ok

oznacz moderatorów