anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

1 października 2020 roku ograniczymy dostęp do wrażliwych danych o transakcjach

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

1 października 2020 roku wprowadzimy nową politykę zarządzania danymi transakcyjnymi. Od tego dnia nie będziemy udostępniać publicznie szczegółowych danych o sprzedaży poszczególnych sprzedających.

Sprzedając na Allegro, tak jak dotychczas będziecie mieli pełny dostęp do danych o swojej sprzedaży – zarówno w narzędziach na stronach Allegro, jak i tworzonych przez inne firmy, a opartych na API Allegro.

Dlaczego wprowadzamy zmiany?

Do tej pory każdy mógł pobierać i analizować dane o wszystkich transakcjach w serwisie. Zdecydowaliśmy, że ze względu na wrażliwość tych informacji, usuniemy taką możliwość. 

Jak będziemy wspierać twoją sprzedaż? 

Obecnie pracujemy nad nowymi narzędziami i usprawnieniami, które pomogą Wam rozwijać sprzedaż na podstawie danych, które będziemy udostępniać po 1 października. Jakie to narzędzia? 

1. Panel Moja Sprzedaż

Narzędzie, które aktualnie testuje już 5000 sprzedających. Do końca września udostępnimy panel kolejnym grupom sprzedających. Panel podzieliliśmy na kilka sekcji, w których znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje, na przykład o zamówieniach, czy jakości sprzedaży, Trener sprzedaży podpowie Wam między innymi, jakie oferty warto wypromować lub wyróżnić, jakie oferty połączyć z produktem, a jakie zgłosić do kampanii promocyjnych.

2. Trade Analytics

Jeśli macie wykupiony Abonament – możecie monitorować swoją sprzedaż przez Trade Analytics. Do końca września dostosujemy to narzędzie do nowej polityki zarządzania danymi transakcyjnymi. Znajdziecie w nim informacje, które umożliwią analizę waszej sprzedaży. Na ich podstawie zaplanujecie także, jak wyróżnić się na tle innych sprzedających.

3. Zestawienie sprzedaży i eksport zamówień

Aby uzyskać dane na temat swojej sprzedaży, możecie wygenerować zestawienie sprzedaży, w którym już w lipcu dodamy istotne informacje o zamówieniach. Już w lipcu w zakładce zakładce Zamówienia, jak i Menedżerze Sprzedaży – skorzystasz z funkcji eksportu zamówień do pliku CSV lub XML.

O wszystkich nowych narzędziach i funkcjach będziemy Was na bieżąco informować w Aktualnościach i wiadomościach mailowych, więc obserwujcie nas uważnie! 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

RED
#21 Demiurg#

NIC Z TEGO NIE ROZUMIEM

czyli ja jako kupujący nie będę widział jakie są najbardziej popularne oferty sprzedawcy i ile tego towaru sprzedał?

 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Chodzi o pełną analizę sprzedaży. Wygląda że Tradewatch pójdzie w zapomnienie. Ciekawe czy trade analytics Allegro faktycznie straci te dane. Dla kupujących nic się nie powinno zmienić.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RED Ta informacja dotyczy wyłącznie sprzedających, z perspektywy kupującego nic się nie zmieni. 

@jojko9 Do tej pory każdy - np. Sprzedający X mógł pobierać i analizować dane o transakcjach zawieranych w serwisie przez innych Sprzedających. Od października nie będzie takiej możliwości, ponieważ przede wszystkim zależy nam na tym, by chronić dane wrażliwe dotyczące sprzedaży. Na podstawie liczby sprzedanych ofert przez danego Sprzedającego, można łatwo obliczyć dane finansowe związane z jego sprzedażą. Dlatego od października każdy Sprzedający będzie miał dostęp jedynie do danych na temat swojej własnej działalności. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

jojko9
#8 Zapaleniec#

Przez bardzo długi czas nie było problemu z tymi danymi, po ilości sztuk również można przeanalizować czyjąś sprzedaż. Proszę nie wprowadzać w błąd innych użytkowników, nie chodzi o Dane wrażliwe, teraz nie można sprawdzić czy sami jak i inni sprzedawcy nabijacie sprzedaż, nie można analizować produktów przez co nie jeden dał wam bardzo dużo zarobić, nie wiadomo jakie są trendy oraz rotacja. Jednym słowem pierwsze mówicie że będziecie rozwijać możliwości później nagle zmiana zdania. Bardzo nie fajne jak z SMARTEM, ludzie wciągnięci a nagle wycofujecie 13 metod dostawy gdzie sprzedający mówią że najwiecej wysyłali Allegro mini kurier inpost, Allegro kurier inpost, kurier inpost. Nagle myk i zmiana. Każda ze zmian jest wprowadzana na siłę i bez jakiegokolwiek porozumienia - ankiety. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@jojko9  jak myślisz, jaka jest szansa, że odpowiedzią na to będzie:

"badania Allegro wykazują, że [wstaw coś]" 😉

oznacz moderatorów

jojko9
#8 Zapaleniec#

Nie ma żadnej ustawy czy też RODO nie zabrania ujawniania takich informacji. Serwis Allegro tak uważa i wydaje im się że tak jest fajnie bo teraz nikt nie będzie pisał że na oficjalnym koncie coś tam, powstało nowe konto i są nabite ilości. Najlepiej napisać że inni analizują czyjeś finanse, można policzyć ilość sprzedanych sztuk w miesiącu i zsumować, wystarczy wpisać login i wejść w czyjeś konto. Programy typu TradeWatch były lata i nie pisało konkretnych loginów, nie było wyszukiwarki użytkowników, tylko analiza sprzedaży w danych branżach i na tym się wszyscy skupiali ale trzeba mieć jakieś wytłumaczenie przy wprowadzaniu swoich narzędzi i mataczeniu. 

oznacz moderatorów

Bakalu_pl
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_ czy  mogę prosić  o przykłady jakie to dane inni sprzedawcy pobierali o innych sprzedawcach? Czy nie będzie możliwe sprawdzanie jak sprzedawały się np. rowery czy zabawki w czerwcu 2019 roku, czy tam 2018? Będziemy mogli sprawdzić tylko swoją sprzedaż, a popularność już nie?

Dlaczego nie będzie to możliwe, rozumiem, że serwis typu tradewatch będzie "zbanowany" ale serwis "tradeanalitycs" już nie? Oczywiście po zapłacie abonamentu? Czy się mylę?

Rozumiem, że allegro jako serwis będzie miał i tak dostęp do danych innych sprzedawców i dzięki temu Wasz sklep będzie na uprzywilejowanej pozycji?

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Ja tak rozumiem, że zniknie "100 osób kupiło 200 sztuk" obok każdej oferty? I czy dla tego by mieć dostęp do Trade Analitics trzeba będzie wykupić ten abonament za 3000 zł?

oznacz moderatorów

jojko9
#8 Zapaleniec#

 

Sprawa jasna, serwis nie chce aby ktoś widział co kto podbija, jak można sprawdzić czy coś. Ostatnio miałem przypadek gdzie nabijał ktoś ilość sztuk, zgłosiłem, konto zablokowane, zaraz wznowione, miał ktoś automat do nabijania, serwis tego nie wychwycił, ile teraz będzie takich przypadków. Mega nie uczciwa konkurencja powstanie. Mogłem to sprawdzić po narzędziach do analizy teraz obawiają się bo jest coraz więcej kombinacji i przekrętów. Oszustwo straszne, miała być rozwijana możliwość analizy to nagle w momencie jest odcięta. Smart również, każdy wykupił a nagle wyrzuconych jest 13 metod dostaw z kurierem. Bardzo nie ładnie 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

allegro będzie jak nasz prezydent przed debatą w tvp

będzie znało wszystkie wszystkie pytania

czyli serwis i jego własny sklep będzie miał wszystkie dane

a inni uczestnicy rynku nie

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Czyli R.I.P zewnętrzne oprogramowania analityczne? 😉

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tylko kupować ,sprzedawać o nic nie pytać

oznacz moderatorów

jojko9
#8 Zapaleniec#

Tutaj też może być ciężko, bardzo dużo osób jest złych i pada im sprzedaż, wprowadzane nagle zmiany, wymagania z kosmosu, idzie komuś dobrze i zarabiają na tym tak samo a nagle kody ean, zaraz wywalić metody Dostawy i dobrych a szczególnie bezproblemowych kurierów m. Innymi INPOST ze smarta, teraz programy do analizy odciąć, oby tylko się nie przejechali bo nawet najwięksi czasami przez chciwość popłynęli. 
życzę wszystkim jak najlepiej. Moim zdaniem gruba przesada ciagle coś zmieniać, ludzie już się sami gubią w tym wszystkim, dzisiaj jest normalnie napisany czas dostawy, jutro sugerowany (orientacyjny) przez serwis, zaraz ktoś Kupował cały czas Allegro mini kurierem inpost nagle go nie ma. Można tak bez końca 😀

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ 

Momencik... Przecież JUŻ TERAZ nie udostępniacie publicznie szczegółowych danych o sprzedaży poszczególnych sprzedających.

Ja w statystykach nie jestem "Kasiulki2", tylko "K.....2".

"Każdy mógł pobierać i analizować dane o wszystkich transakcjach, usuniemy taką możliwość". Jaką możliwość? Tylko możliwość analizowania po sprzedawcy - nawet w tej szczątkowej formie? Czy (nie daj Boże !) możliwość analizowania danych dotyczących sprzedaży W OGÓLE? Drugie zdanie pierwszego akapitu i drugie zdanie trzeciego akapitu Twojego postu mówią o dwóch zupełnie różnych sprawach. Nie mogą być prawdziwe obydwa.

Doprecyzujmy:

1. Czy będę mogła sprawdzić poziom sprzedaży użytkownika "X.....Z" za listopad 2020? Rozumiem że nie, czy mam rację?

2. Czy będę mogła sprawdzić, ile książek używanych sprzedali w listopadzie 2020 użytkownicy z Brodnicy? Rozumiem że tak, bo miasto nie należy do danych wrażliwych. Czy mam rację?

3. Czy będę mogła sprawdzić, jak kształtuje się sprzedaż pendrive'ów 64GB w zależności od dnia tygodnia? Czy może poniedziałek, wtorek itd. to też są dane wrażliwe?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Gasmin_pl Dostęp do Trade Analitics oferuje już abonament podstawowy, który kosztuje 39,00 zł. Dokładne porównanie wszystkich dostępnych opcji abonamentu, znajdziesz w zakładce Moja sprzedaż.

@Bakalu_pl O takich przykładach pisałam już wcześniej, chodzi m. in. o liczbę sprzedanych produktów przez danego sprzedawcę, dzięki której można łatwo obliczyć dane finansowe związane z jego sprzedażą. Listę ofert (w danej kategorii lub wyszukaną dla danej frazy) będzie można nadal, tak jak dotychczas, sprawdzać wg popularności. Dzięki temu masz możliwość śledzenia aktualnych trendów. Dostęp do Trade Analitics jest związany z wykupieniem abonamentu, ale już panel Moja Sprzedaż, czyli nowe narzędzie, które sukcesywnie rozwijamy i stopniowo udostępniamy kolejnym sprzedawcom, już nie. Będziemy również rozwijać kolejne narzędzia, które pozwalają wspierać sprzedaż i analizę działań, zgodną z wprowadzaną polityką zarządzania danymi transakcyjnymi. Jeśli chodzi o oficjalny sklep Allegro, to ma dostęp do takich samych danych i funkcjonalności, jak każdy inny sprzedawca.

@Kasiulki2 Chodzi o szczegółowe dane dotyczące sprzedaży poszczególnych sprzedających na Allegro, nie o sprzedaż w ogóle. Tę możesz sprawdzić korzystając z naszej wyszukiwarki, wystarczy, że wpiszesz daną frazę lub wejdziesz w konkretną kategorię. Otrzymaną listę możesz posortować wg popularności i na tej podstawie sprawdzisz najpopularniejsze oferty. 

Odpowiadając na Twoje pytania:

  1. Nie, jeśli to konto nie należy do Ciebie, nie będziesz miała dostępu do takich danych.
  2. Nie, ponieważ są dane transakcyjne innych sprzedawców.
  3. Nie, te dane również pochodzą i dotyczą sprzedaży innych użytkowników. 
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

jojko9
#8 Zapaleniec#

Jasne, przecież szczegółowe dane można prześledzić po sprawdzeniu ilości sprzedanych sztuk, podsumować ile się sztuk w miesiącu sprzedaje, to dlaczego odcinacie wszystkich nawet od podstawowych danych, Państwo nie wprowadziło żadnej ustawy czy też RODO nie zabrania udostępniać takie dane a u was są wrażliwe, może warto zrobić ankietę a nie decydować za sprzedawców. Trzeba powiedzieć wprost macie dość zgłoszeń o nabijanej ilości, chcecie wprowadzić swój system analizy i sami sprawdzać co lepiej idzie, mega nieuczciwe jest pisanie ze oficjalne konto ma takie same możliwości, przecież jest to wasze konto na którym znikają komentarze itp. Wystarczy nie szukać pobocznych wytłumaczeń tylko napisać może wprost co i jak a nie pierwsze pisać że będzie się rozwijało i udostępnicie więcej możliwości a zaraz zablokować bo wrażliwe dane, to jak wyrzucenie inpostu ze SMARTA gdzie najwiecej klienci wybierali tą firmę kurierską 🙄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ 

Nadawałabyś się do polityki😀

A ja nadawałabym się do dziennikarstwa, bo lubię drążyć. Może nawet zasłużyłabym na miano "małpy w czerwonym"🤣

Tu nie będę drążyć - wiem już wszystko: co, jak i dlaczego... Tylko jeszcze jedno pytanie.

Wstęp do pytania: w aukcjach jednoprzedmiotowych (np. wszystkie używane książki) wyszukiwanie po popularności w trwających można sobie w buty włożyć. Aukcja albo ma popularność zero i jest - albo ma popularność jeden i jej nie ma, bo ląduje w zakończonych.

Pytanie: dlaczego do diaska z zakończonych aukcji po około miesiącu znikają informacje o ofertach zakupu?

Przykład: moja aukcja nr 9423459862, zakończona sprzedażą 26 czerwca, na liście wyszukiwania "1 osoba kupiła", po wejściu w aukcję "1 osoba kupiła 1 sztukę"; moja aukcja nr 8778270153, zakończona sprzedażą 13 maja, ani na liście wyszukiwania ani po wejściu w aukcję nie ma śladu po tym, że przedmiot został sprzedany. To samo dotyczy wszystkich zakończonych aukcji wszystkich sprzedawców.

Prośba: skoro odcinacie sprzedawców od profesjonalnych danych, zostawiając ich na łasce wyszukiwarki Allegro, to zróbcie przynajmniej tak, żeby ta wyszukiwarka nie kłamała.

A może wyszukiwanie w zakończonych też zniknie? Jedna próba już była...

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Kasiulki2  Statystyki oferty dotyczą ostatnich 30 dni

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@DarkStoorM 

Nie łapię. Czemu zatem wyszukiwanie w zakończonych zwraca rezultaty z 60 dni wstecz?

oznacz moderatorów