anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

100% powiazania od 1 sierpnia ?

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

Czy dobrze wyczytałem że od 1 sierpnia wymagane jest 100% powiązania ofert z produktami?  mam około 89% ale myślę że do 100% nie dociągnę sprzedając nietypowy produkt albo jakiś własnoręcznie stworzony zestaw, powiedzcie mi że to chodzi o przyszły rok 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mwmonety
#21 Demiurg#

Niestety chodzi o ten rok. 

oznacz moderatorów

Mouflon_trek
#8 Zapaleniec#

 Ten pomysł jest tak głupi, że dziw
Historia kodów EAN to ledwo 20 lat nawet nie tyle od czasu gdy stały się obowiązkowe.
Ale wedle "inteligentów" z allegro:
- aparat z 1916 roku, który wchodzi w kategorię "elektronika-fotografia-aparaty (choć tam ŻADNEJ elektroniki nie ma, powinien mieć kod EAN - ciekawe jak, jak wtedy nawet komputer nie istniał.
- inny przykład, ręcznie kuty przedmiot, na przykład nóż, czy nawet kilka noży, a który wystawić można w określonej kategorii taki numer mieć powinien - BZDURA, albowiem NIKT na świecie tego nie wymaga, rękodzieło JEST PRAWNIE ZWOLNIONE z takiego wymogu
itd, itd, w tysiącach przypadków.
a wystarczyłoby tylko wprowadzić dobrowolność dla przedmiotów używanych i tych wyprodukowanych przed 2005 rokiem, a jako  obowiązkowy wymóg dla produktów nowych i wyprodukowanych po 2005, od kiedy to kody EAN zostały ujednolicone i zaczęły być obowiązkowe.

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

Mouflon_trek

Nagrody wypłacone, medale przyznane, więc nie cofną się nawet o krok tylko będą w to brnąć bez względu na to jak głupi i nieprzemyślany był to pomysł.

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

to znaczy że jutro wszystkie niepowiązane oferty nam zamkną ?  trochę to bez sensu, jak strzał we własna stopę, przecież ubędzie dużo ofert  z których Allegro zainkasowałoby prowizję 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To dotyczy nowych ofert ,wystawianych od 1 sierpnia ,te które są obecnie wystawione powinny zostać na razie.

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

mam wrażenie że niektórzy tak kombinują  bo spotykam różne dziwolągi a najgorzej jak mój standardowy towar z EAN-em np. przetwornica samochodowa  12V na 230V jest już przypisana do kategorii anteny satelitarne (!)

i albo połączę z katalogiem w **piiip**ycznej kategorii albo będę miał ofertę nie połączoną z katalogiem 😞

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@ELEKTROMARKET to wszystko przez to, że ludzie łączą teraz byle co z byle czym, byle tylko mieć połączenie z katalogiem. A to, wedle wszelkiej logiki, utrudnia łączenie innym sprzedawcom, którzy nie wiedzą, wtf i dlaczego przedmiotu X nie chce im połączyć z kategorią X, tylko jakąś M wziętą z tyłka. 

Bajzel jest nie do opisania. Jestem ciekawa, czy faktycznie dzisiaj to wprowadzą, czy jakoś przedłużą. Liczę na tę drugą opcję, bo jak nie, to już całkiem będzie wesoło. Zwłaszcza dla ludzi wystawiających z API 🙂

oznacz moderatorów