anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprawa sądowa za nieodebraną przesyłkę za pobraniem

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Witam.

Coraz częściej zdarzają mi się osoby które nie odebrały przesyłki za pobaniem. Nie jest to duża kwota ale mam dość takich osób i chciałabym założyć im sprawy w sądzie on-line, da im to też nauczkę na przyszłość i ochroni przed taką osobą kolejnych sprzedawców. Czy ktoś może mi napisać krok po kroku jak to zrobić (może być to porada płatna), oraz najważniejsze czy od jakiejś kwoty można to zrobić czy nie ma znaczenia, oraz czy jeśli ja zapłacę za założenie sprawy to potem kupujący będzie musiał zwrócić pieniądze także za to oraz ile mam czasu od nieodebrania takiej przesyłki na założenie sprawy w e-sądzie.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 idziesz do sadu inicjujesz pozew płacisz 3 dychy i czekasz na start . Nie zapomnij wysłać delikwentowi przedsądowego wezwania do zapłaty . Wygrasz / tu nie ma innej możliwości / pacjent pokryje wszystkie poniesione przez Ciebie koszty .

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#
 
 

Chciałabym to zrobić w Sądzie on-linie, nie bardzo mam czas inaczej.

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#
 

Czy pozew mogę złożyć w swoim Sądzie czy muszę u dłużnika? Mam też pytanie w sprawie wzoru takiego pisma? Gdzie można taki dostać (odpłatnie)?

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 tu masz do kupienia wzór od prawnika http://www.sprawnie.com/2019/11/nieodebranie-przesyki-za-pobraniem.html

________
Κώστας
oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Najpierw musisz wysłać wezwanie do deklikwenta o zapłatę roszczenia + formułka, ze jak nie będzie kasy na koncie w ciągu np. 30 dni to będzie sprawa w sądzie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 jeszcze się wtrącę . Czy nie lepiej i prościej zrezygnować z pobrań , zrobiłem to ponad 2 lata temu i na początku miałem CZARNE MYŚLI ... i co?  i nic się nie stało ,, jestem cały w skowronkach ,,

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Dodałam pobrania w tamtym roku i mam przez to większą sprzedaż, 99% osób odbiera paczki, ale ten 1% nie i chciałabym im dać nauczkę na przyszłość.

oznacz moderatorów

matYs307
#11 Animator#

Nie nie prościej, niektórzy mają większe ambicje i rezygnacja z 30% zamówień nie jest w tym dobra.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 Tutaj masz z forum ale to grubo sprzed ponad roku, więc nie wiem na ile aktualne :

Oddajemy do sądu WSZYSTKIE nieodebrane pobraniówki, nie interesują nas żadne tłumaczenia. Nieodebrana pobraniówka, wysyłamy przedsądowe wezwanie do zapłaty. Na wezwanie odpowiada może 1 na 20 delikwentów. Żeby się nie pakować w koszt uzyskania PESEL-u z MSWiA co jest płatne 30zł ( i ostatnio bardzo utrudniają uzyskanie danych) spraw nie kierujemy do e-sądu tylko do zwykłego sądu w trybie postępowania uproszczonego (koszt pozwu 30zł)  Można taki pozew złożyć w sądzie cywilnym w swoim mieście.

W pozwie należy zaznaczyć że do dnia złożenia pozwu delikwent nie złożył oświadczenia o odstąpieniu od umowy dzięki czemu wedle własnego uznania możemy żądać nie tylko kosztu zwrotu i różnicy pomiędzy wybranym a najtańszym sposobem wysyłki ale :

1. zapłaty za całą wysyłkę i zwrot

2. zapłaty za całą wysyłkę i zwrot oraz towar a dodatkowo domagać się w pozwie by delikwent przysłał po towar własny transport

Trochę czekamy na wyrok, potem wniosek o klauzulę wykonalności i sprawa do komornika. Tym sposobem "żartowniś" od nieodebranej paczki jest w plecy kilkaset złotych. 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

pinsplash

Dziękuję, Szukałam czegoś takiego ale nie znalazłam, na razie zarejestrowałam się na e-sad.gov.pl i będę na pewno składać pozwy

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 pamiętaj o podpisie elektronicznym 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#
 

Niestety jest problem bo muszę mieć pesel dłużnika

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 do zwykłego sądu nie musisz mieć, w pozwie piszesz o ustalenie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

matYs307
#11 Animator#

Podpinam się do tematu. Ktoś wspomniał, że wykasował pobrania, ale to zmniejsza sprzedaż przy produktach wysokowartościowych. Korzysta ktoś z wezwań przedsądowych i działa to? Za jazdę i powrót palety płacę 360 zł, bo ktoś się rozmyślił. To chore.

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Zachęcam do składania wniosków przez e-sąd osób które są stratne przez osoby które nie odbierają przesyłek pobraniowych, ja sama też podjęłam decyzję że nie odpuszczę nawet drobnej kwoty, tak aby taki delikwent nie robił więcej takich rzeczy, zapłaci za sprawę sądową raz to na bank drugi raz tego nie zrobi. Długo szukałam jak to załatwić bez wychodzenia z domu bo potrzebny jest PESEL w e-sądzie i w końcu mi się udało uzyskać informacje. Podaje linki dla zainteresowanych

https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-dane-innej-osoby-z-rejestru-pesel

https://sadinternetowy.pl/pozwy/kreator/

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 tu podałaś stronę do firmy co w Twoim imieniu składa sprawę do esądu ? co nie zmienia faktu że fajna opcja bo zajmują się wszystkim za Ciebie 🙂

esąd tu masz https://www.e-sad.gov.pl

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Dziękuję, nawet nie zwróciłam uwagi bo jeszcze nie miałam czasu się tym zająć bo najpierw potrzebny PESEL, ale dziękuję, 🙂 Spróbuję to sama zrobić bo taka firma na pewno pobiera więcej niż wartość pobrania 🙂

oznacz moderatorów

matYs307
#11 Animator#

Chyba skorzystam, w ostatnich 2 tygodniach wróciło mi 10 palet... kpina po prostu.

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Myślę że tylko za pierwszym razem jest problem jak się nie wie co i jak, a potem już z górki. Sprawa z góry wybrana, ja nawet za 20 złotych będę składać. Ważne żeby najpierw odczekać 2 tygodnie żeby kupujący nie odstąpił od umowy, a potem wysłać przedsądowe wezwanie do zapłaty i tu już doliczyć koszt wysłania wezwania np. 20zł z terminem ile ma czasu na zapłatę. Jak minie ten termin to już składać do Sądu i czekać bo to trochę potrwa ale w tym wypadku prawo jest o dziwo po stronie sprzedawcy

oznacz moderatorów