anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprawa sądowa za nieodebraną przesyłkę za pobraniem

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Witam.

Coraz częściej zdarzają mi się osoby które nie odebrały przesyłki za pobaniem. Nie jest to duża kwota ale mam dość takich osób i chciałabym założyć im sprawy w sądzie on-line, da im to też nauczkę na przyszłość i ochroni przed taką osobą kolejnych sprzedawców. Czy ktoś może mi napisać krok po kroku jak to zrobić (może być to porada płatna), oraz najważniejsze czy od jakiejś kwoty można to zrobić czy nie ma znaczenia, oraz czy jeśli ja zapłacę za założenie sprawy to potem kupujący będzie musiał zwrócić pieniądze także za to oraz ile mam czasu od nieodebrania takiej przesyłki na założenie sprawy w e-sądzie.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

matYs307
#11 Animator#

Ale co ma odstąpienie od umowy. Nie odebrał palety i naraził mnie na koszta.

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Jeśli odstąpi od umowy można go podać do Sądu tylko za koszt wysyłki, a jeśli nie odstąpi można żądać zwrotu za wysyłkę + towar i jego magazynowanie nawet jeśli towar jest u sprzedawcy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 moment odstąpienia bez podania przyczyny mija w momencie powrotu paczki do sprzedawcy 😉 w tym momencie już jest niedopełnienie obowiązku wynikającego z 

KC 535 § 1. Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

matYs307
#11 Animator#

Aa o to chodziło, że krok na przód. Myślałem tylko o wysyłce. W sumie sprzedaje meble i podwójna droga często wraca rozwalony... 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@matYs307 to już nie problem kupującego 🙂 lepiej pakuj, sprawdzaj przy odbiorze zwrotów, protokół i reklamacja jak nie oddadzą to do sądu przewoźnika 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

matYs307
#11 Animator#

Do sądu DPD - ahaha ! DPD to stan umysłu, dlatego mam już nawet w du** klejenie taśmą uwaga, ostrożnie i wypełnianie reklamacji. Przeliczyłem, że w miesiącu zaoszczędziłem na tej taśmie i znaczkach więcej niż oni mi dają xdd

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Bo z DPD najlepiej składać reklamację przez allegro, wtedy jest szansa na pozytywne rozpatrzenie reklamacji, przez DPD robią wszystko żeby odrzucić. Ode mnie ostatnio chcieli tego:  udokumentowane uprawnienie do dochodzenia roszczenia w zgłoszonej wysokości w postaci faktury zakupu przedmiotu szkody lub kalkulacji kosztów jego wytworzenia sporządzoną przez głównego księgowego lub osób uprawnionych do reprezentacji – w przypadku producentów; Napisałam w tej sprawie do allegro i poradzili mi żeby w przyszłości zgłaszać przez nich reklamację DPD

oznacz moderatorów