anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

2 listopada wyłączymy zakładkę Transakcje.

hiphopshoppl
#11 Animator#

 2 listopada wyłączymy zakładkę Transakcje.

To już budzi wiele kontrowersji więc mam kilka pytań.

1. Czy będą szablony do wysyłania mail?
Teraz bardzo często z tego korzystam choć by po to by przypomnieć kupującym o opłacaniu lub wypełnieniu formularza dostawy.
2. Czy będzie możliwość połączenia zamówień w jedno?
Z tego też często korzystam bo klient często coś domawia i prosi o to.
3. Widoczność notatki z poziomu listy.
Bez sensu i mnóstwo czasu się traci na klikanie żeby sprawdzić czy jest tam notatka i czego dotyczy, wystarczyło by tak jak jest z wiadomością od kupującego w zamówienie najeżdża sie na kopertę i widać wszystko. 

To najważniejsze.
Ale fajnie by było jak by jeszcze było widać korespondencję z kupującym w tym miejscu.
Pomysłów na usprawnienie tego jest multum ale wiadomo najpierw podstawy.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@hiphopshoppl Cała zakaładka Transakcje zostanie usunięta. Oznacza to, że od 2 listopada będziesz mogła zarządzać swoimi transakcjami wyłącznie z poziomu zakładki Zamówienia (przy stosowaniu dostępnych w niej opcji). 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@nat_not Dołączę się czy w takim razie są przewidywane jakieś zmiany dla zakładki "zamówienia" jeśli tak to jakie? Pytam jako sprzedawca chcę wcześniej wiedzieć czy będę miał szanse na wygodniejsze i lepsze prowadzenie sprzedaży ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mwmonety Jeśli będziemy planować wprowadzenie zmian w tej zakładce, poinformujemy o tym ze stosownym wyprzedzeniem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

hiphopshoppl
#11 Animator#

Jeśli okroicie zakładkę zamówienia o funkcjonalności z zakładki transakcje to po prostu sprawicie że obsługa zamówień będzie trudniejsza i bardziej czasochłonna.

Jeśli nie będzie możliwości wysyłania wiadomości do klientów przy obecnej formie centrum wiadomości to będzie dramat, Wy wymagacie kontaktu z klientem i informowania go o postępach itp. sprawach jednak wychodzi na to że to będzie bardzo utrudnione. 

Fajnie by było jakbyś przekazała do odpowiedniego działu nasze zastrzeżenia. 

oznacz moderatorów

benio2010
#9 Pomysłodawca#

dlaczego Allegro nie zorbiło konsulatcji z nami sprzedającymi?? bardzo dużo osób nie chce usuniecia zakąłdki ttaksakcje, czy jest jakoas możliwość powstrzymania tego procedera???

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Mi w zakładce Zamówienia nie podoba się to, że:

  • nie można wysyłać własnych powiadomień (ani żadnych innych) - trzeba będzie specjalnie dzwonić do kupujących, którzy nie zapłacą ani nie wybiorą formularza dostawy
  • nie ma grupowania transakcji
  • nie ma alertu opóźnień
  • nie ma połączonej listy zamówień ze wszystkich kont - nie chcę ciągle przeskakiwać pomiędzy kontami, aby wyszukać zamówienie
  • nie można wyszukać zamówienia po liście przewozowym - najprzydatniejsza funkcja do obsługi zwrotu (na zwrotce jest główny numer, który nadaliśmy do zamówienia). Cóż, teraz będę marnował na to więcej czasu 🙂
  • działa o wiele wolniej niż MS

"Powodem usunięcia tej zakładki jest fakt, że wszystkie informacje potrzebne do obsługi transakcji znajdą się w zakładce Zamówienia."

Szkoda, bo odbieracie sprzedającym ogromny komfort obsługi zamówień.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Dodam swoje spostrzeżenia i powtórzę to co już pisałem. Nowa zakładka zamówienia to bubel który utrudnia pracę z M.S. a nie ją ułatwia.

Czy allegro zamierza dostosować zakładkę zamówienia do poprawnej i przyjaznej sprzedawcom funkcjonalności.

Zachęcony do jej wypróbowania stwierdzam, iż nadal jej nie posiada!

1. Na wydruku list wysyłkowych nie ma ceny za przesyłkę!

2. Brak możliwości drukowania list wysyłkowych jednocześnie dla wszystkich kont!

3. Brak możliwości ustawienia formatu etykiety!

4. Brak możliwości druku etykiet jednocześnie dla wszystkich kont!

5. Brak możliwości wyboru wiersza oraz kolumny od której ma się rozpocząć wydruk!

Czy naprawdę allegro chce aby szukać programów alternatywnych do obsługi sprzedaży?

Może coś polecacie w zamian.

 

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Jak allegro wprowadza zmiany to informuje iż robi to dla naszego dobra i ułatwienia pracy. Jednak nigdy nie spytał czy sprzedawcy życzą sobie takich zmian, czy są im potrzebne? Ciekawi mnie również czy osoby które są odpowiedzialne za rzekome wprowadzanie ułatwień kiedykolwiek korzystały z M.S.?

Może i dobrze, że wprowadzą takie zmiany, w ten sposób zmuszą nas do szukania alternatywnych zewnętrznych rozwiązań. 

 

oznacz moderatorów

FILC-TECH
#8 Zapaleniec#

Powodem usunięcia tej zakładki jest fakt, że ktoś niekompetentny chce na siłę utrudnić życie sprzedawcom. Bez tej zakładki MS traci sens a przy większej sprzedaży to zakładka zamówienia dla mnie 1/20 wygodnej funkcjonalności zakładki transakcje gdzie wszystko widać jak na dłoni. Zakładka zamówienia jest dla osób sprzedających kilka może kilkadziesiąd (max) przedmiotów dziennie ale i tak to kłopot i zamieszanie. Tylko po co robić kłopot sprzedawcom, z których Państwo żyjecie skoro oni sami TEGO NIE CHCĄ ????

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

W 100% zgadzam się z twoją wypowiedzią, w tej kwestii nic dodać nic ująć.

Nie rozumiem dlaczego jest takie małe zainteresowanie tematem. Czy nikt już nie korzysta S.M. allegro? Podpowiedzcie gdzie uciekać?

oznacz moderatorów

benio2010
#9 Pomysłodawca#

dokłądnie, zakłądaka zamówienia, jest jak dla mnie tragiczna, tutja wszytsko przerzucam sobie miedzy zakąłdkami. zapałcone/ za pobraniem, zakończone, w kazdej zakłądce widze co mam, a co jeszcze musz wysłać, tutaj to jakas porażka jak dla mnie i dużo bardzie czasochłonne to jest. nie wiem kto wapdł na tak tragiczny pomysł, aby ta zakłade usuwać!!!!!! płąci się za coś, co utrudni jeszcze bardziej pracę!!!!

oznacz moderatorów

siesio
#10 Popularyzator#

Taką wiadomość wysłałem do jaśnie nam prowizjępożerających:

W związku z wyłączeniem zakładki Transakcje w MS mam dość ostre zastrzeżenia do programu "Zamówienia". Jak ktoś dostał za to premię to powinien dopłacić Wam za swoje pomysły, a Wy powinniście NAM większym sprzedawcom PŁACIĆ za używanie tego cholerstwa.

1. Nie można informować klienta o wysyłce ze swoim tekstem, tylko są gotowe powiadomienia na Waszych warunkach, chcielibyśmy dopisać nawet pod spodem tekst, który informuje klienta o różnych rzeczach co jest DLA NAS ZABEZPIECZENIEM, bo klient np. może powiedzieć, że czegoś nie wiedział.
2. Nie widać KIEDY wysłaliśmy paczkę. Widać tylko datę zamówienia przez klienta, w msie było ZDARZENIA. Po tym mogliśmy dojść na monitoringu jak paczka była spakowana, albo dokładnie powiedzieć klientowi czy paczka i kiedy wyszła. Obecnie klient dostaje powiadomienie na maila, ale może się zapierać, że nie dostał maila i mieć nas "gdzieś".
3. Przyzwyczailiśmy się już, że statusy transakcji SAME przeskakują np. po wygenerowaniu listu przewozowego Inpost, ale powinna być możliwość WYŁĄCZENIA tej opcji. Sami powinniśmy ustawiać jak statusy mają działać i jakie wiadomości mają być wysyłane do każdego statusu!
4. Nie ma powiadomień automatycznych jak np. klient nie zapłaci, w msie można było sobie takie stworzyć i nawet było widać w zdarzeniach, że taki mail był wysłany!
5. Nie ma wyszukiwania po liście przewozowym!

Ogólnie MS był prawie IDEALNYM programem do obsługi wielu przesyłek. Niestety obecna aplikacja jest dobra, ale jak się sprzedaje 10 rzeczy/dzień, a nie SETKI!
Mam nadzieję, że ta wiadomość nie zostanie przekazana "do odpowiedniego działu", czyli DO KOSZA, tylko w końcu weźmiecie się do roboty i usprawnicie zakładkę zamówienia. Inaczej niestety będziemy musieli przejść na oprogramowanie, które jest tak dobre jak stary MS lub lepsze (np. Sello).

Z poważaniem
Sebastian Berezowski
i inni sprzedawcy, którzy podzielają moją opinię na forum Allegro Gadane

 

Zgadzacie się? Na razie tylko to ująłem, ale jest masa innych niedopracowanych rzeczy w tym gufnie.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Ja przeszedłem na BaseLinkera, w wy ?. Zamiast płacić allegro, płacę tam. Trochę więcej ale się opłaca. Kiedy allegro planuje całkowite zamknięcie M.S.?  Proszę o info gdyż nie wiem, czy już czas go wyłączyć całkowicie.

oznacz moderatorów