anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Absurd w adresowaniu przesyłki za granicę.

europa89
#10 Popularyzator#

Zamówienie sprzed chwili.

 

Zakup obcokrajowca. 

Wybiera Pocztex 48( przesyłka za darmo z naszej strony na terenie kraju)

Podaje dane adresowe do Czech ale wybiera kraj Polska.

 

Prokopa holeho
58-001 Havlickuv brod PL

 

Jakim cudem przepuściło kod pocztowy czeski na dodatek nie istniejący w Polsce.  Tym sposobem klient funduje sobie przesyłkę za darmo a ja ponoszę koszty. 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

_Likos_
#21 Demiurg#

@europa89  my np. nie wysylamy w ogóle za granice.

Wiec w takim przypadku po prostu robimy od razu zwrot wpłaty poprzez allegro oraz piszemy maila do kupującego o braku możliwości wysyłki oraz anulowaniu zakupu ze tego powodu.

oznacz moderatorów

europa89
#10 Popularyzator#

 Ale ja wysyłam za granicę i chce to robić i robię.

Chodzi o absurd. Klient wybiera kod pocztowy, który nie istnieje. Wybiera kraj Polska niepasujący do kodu pocztowego i ma przesyłkę za darmo. 

Na wzór InPost powinno być od pocztowy i z listy miejscowość. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@europa89 Czy możesz podać mi dokładny numer zamówienia, którego dotyczy ta sytuacja? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

europa89
#10 Popularyzator#

8e98dc91-491b-11ec-b4ed-a71d3cc10a56

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@europa89 Dziękuję, wyjaśniam już z właściwym zespołem co się dokładnie wydarzyło w tym zamówieniu. Jak tylko dostanę więcej informacji w Twojej sprawie, wrócę tutaj do Ciebie z odpowiedzią. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@europa89 Bardzo Cię przepraszam, że musiałeś tak długo czekać na moją odpowiedź, ale konsultacja Twojego zgłoszenia zabrała sporo czasu. Dostałam już potwierdzenie, że faktycznie taki problem istnieje po naszej stronie, ale pracujemy już nad jego poprawą i wyeliminowaniem podobnych sytuacji w przyszłości. Na ten moment nie mogę wskazać konkretnych dat, ale zmian w tej kwestii możemy spodziewać się na początku 2022 roku. 

Daj mi proszę znać, czy sprawa tego konkretnego zamówienia jest aktualna. Jeśli nadal masz z nim jakikolwiek problem, będę działać, aby sprawdzić jak możemy tutaj pomóc. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro chwaliło się swego czasu, niedawno, że kupujący z zagranicy nie będą już mogli tego robić. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A może już są paczkomaty in postu w Czechach? Prezes in postu daleko mierzy i ciągle myśli o powiększeniu wpływów.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 

allegro nic z niczym nie robi

nadal przyjmuje zagraniczne numery telefonów do wysyłek inpostu np: paczkomatowych krajowych

których nie można wpisać przy wysyłce

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

podobnie jest z wpisywaniem telefonów stacjonarnych do paczek z odbiorem z punktu, gdzie nie da się wygenerować etykiety bez podania komórki. system to cały czas przepuszcza.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to jest błąd systemu allegro i oni doskonale znają ten problem, ale nic z nim nie robią, albo udają, że robią. Miałem takich sytuacji masę, wybierane przesyłki allegro polecone w cenie 6-7zł z wysyłką na drugi koniec Europy, albo DPD za 15 zł a adres np. Wyspy Kanaryjskie. Jeśli klient mi nie zapłaci prawidłowego kosztu dostawy zwracam wpłatę i nie wysyłam .Przecież nie będę sponsorował kosztów wysyłki zagranicznej.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów