anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Adres punktu nadania przesyłki jest nieprawidłowy

Vat19_pl
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, 

w nowym widoku NADAJ PRZESYŁKĘ nie mogę wybrać punktu dostawy do Poczty. Zgodnie z sugestiami znalezionymi tutaj dodałem adresy dostawy włącznie z adresem poczty w której chcę pozostawić paczkę. Nic to nie daje - wyskakuje cały czas błąd "Adres punktu nadania przesyłki jest nieprawidłowy". Proszę o pomoc. 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Vat19_pl Cześć. Rozumiem, że masz uzupełnioną Książkę adresową (https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/ustawienia)?

Pamiętaj również, że dla przesyłek Poczty Polskiej trzeba wskazać Urząd nadania zgadzający się z tym, który jest w umowie. Po kliknięciu "Zapisz przesyłki" pojawi się miejsce to wyboru urzędu nadania:

Zrzut ekranu 2022-03-8 o 18.10.08.png

Jeśli problem znowu się pojawi, to prześlij mi proszę zrzut ekranu, na którym widoczny jest komunikat. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

T0YSB0X
#8 Zapaleniec#

Witam, 

podczas generowania etykiety wyskakuje mi błąd "Punkt punktu nadania przesyłki jest niepoprawny". Chcę od razu nadmienić, że wysyłki były realizowanie wielokrotnie a nie zmieniano żadnych ustawień konta. Etykieta do innego przewoźnika została wygenerowana prawidłowo, natomiast problem jest z Pocztą Polską.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@T0YSB0X Czy zgodnie z tym, co napisała wyżej @ko_alka, masz uzupełnioną książkę adresową i wybrany urząd nadania taki sam jak w umowie?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

T0YSB0X
#8 Zapaleniec#

Rzecz w tym, że nie pojawia się okno z możliwością wyboru urzędu nadania. Czy coś zmieniło się w ostatnich dniach? Nasza firma ma indywidualną umowę z Pocztą Polską i kurier odbiera od nas wszystkie paczki (także te z allegro). Czy należy dodać indywidualną umowę do konta allegro?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@T0YSB0X Bez umowy możesz skorzystać z tych metod dostawy. Natomiast umowy własne dodasz, jeśli korzystasz z usług przewoźników wymienionych tutaj, również Poczty Polskiej.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

T0YSB0X
#8 Zapaleniec#

Zgadza się...jednak to nie rozwiązuje mojego problemu. Nadal nie wyświetla się możliwość wyboru miejsca nadania przesyłki Poczty Polskiej. Adresy nadania jakie były zapisane przy tworzeniu konta do adresy firmy, natomiast do tej pory nie było problemu z nadaniem paczki pocztowej.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@T0YSB0X Jeśli próbujesz nadać przesyłkę którąś z tych metod:

  • Pocztex Kurier 48
  • Pocztex Kurier 48 pobranie
  • Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch
  • Punkty Poczta pobranie
  • Pocztex Kurier 24
  • Pocztex Kurier 24 pobranie
  • Paczka pocztowa ekonomiczna
  • Paczka pocztowa priorytetowa
  • Paczka 48
  • Paczka 48 pobranie
  • Paczka 24
  • Paczka 24 pobranie
  • List polecony ekonomiczny
  • List polecony priorytetowy
  • List ekonomiczny
  • List priorytetowy
  • Paczka 24 odbiór w punkcie
  • Paczka 24 odbiór w punkcie pobranie

musisz dodać umowę własną.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

T0YSB0X
#8 Zapaleniec#

Dodałam umowę własną. Nadal nie mam możliwości wybrania miejsca odbioru.

T0YSB0X_0-1653394432870.png

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@T0YSB0X Jaki urząd nadania podałeś i dodatkowo - czy masz dodany adres nadawcy w tej zakładce?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

T0YSB0X
#8 Zapaleniec#

Adres nadawcy jest podany. Przy nadaniu paczki Pocztą Polską do tej pory była możliwość wyboru miejsca nadania (konkretnego urzędu pocztowego) czy to była dostawa do paczkomatu czy na adres klienta. Czy to możliwe, że problem tkwi w punkcie odbioru (Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch) lub w samym zamówieniu? Nawet przy wybraniu opcji: "Kurier dostarczy przesyłkę bezpośrednio do odbiorcy" pojawia się błąd jak w screen powyżej.

oznacz moderatorów

T0YSB0X
#8 Zapaleniec#

@nat_not sprawdzałam jeszcze teraz wcześniejsze wysyłki, które zostały zrealizowane przez Pocztę Polską. Chcąc wygenerować etykietę również pojawia się błąd (bez względu na sposób dostawy czyli kurier pocztex, punkt odbioru itp). 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@T0YSB0X Podaj mi proszę numer zamówienia, przy którym aktualnie pojawia się ten problem. Skieruję sprawę do konsultacji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

T0YSB0X
#8 Zapaleniec#

Już skontaktowałam się z działem technicznym, okazuje się że to większy problem ze strony allegro nad którego rozwiązaniem już pracują.

oznacz moderatorów