anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Akcesoria do IQOS na Allegro - usunięcie ofert

seb1q
#11 Animator#

Dzień dobry, czy jest tu jakiś sprzedawca, który oferuje w swoich ofertach akcesoria do podgrzewaczy tytoniu?

Sprawa wygląda następująco, że od kilku dni Allegro zamyka i blokuje mi oferty z akcesoriami do IQOSA - Etui, ładowarki samochodowe, zestawy do czyszczenia IQOSa itp. Powodem jest, że na Allegro nie można sprzedawać Podgrzewaczy do tytoniu, snusów oraz tytoniu itp. Natomiast nie ma żadnej wzmianki o zakazie sprzedaży akcesorii do podgrzewaczy. Ba! Jest nawet specjalna kategoria na Allegro: Elektronika > RTV i AGD > Gadżety elektroniczne > Akcesoria do podgrzewaczy tytoniu.

Kontaktując się z Allegro w tym temacie z każdym jest ciągle ta sama gadka, że ja sprzedaję NIE AKCESORIA A CZĘŚCI DO IQOSA !!! To jakieś szaleństwo. Ręce mi opadają.

Oczywiście nie muszę wspominać, że punktacja w jakości sprzedaży mi tak spadła, wraz z sprzedażą, że szok...

Czy ktoś miał podobną sytuację i mógłby się wypowiedzieć jak do nich dotrzeć?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Spróbuj przez moderatorów, support tu to same boty wklejające na zmianę kilka formułek. A Panie moderatorki jak mogą to pomogą. 

oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

Otóż to, zatem proszę o pomoc @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@seb1q Cześć. Konsultuję tę sprawę z odpowiednim zespołem, wrócę do Ciebie z odpowiedzią 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

Już coś podobnego czytałem w weekend od jednego z pracowników 😕

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@seb1q Sprawdziłam dwie ostatnio usunięte oferty na Twoim koncie (numer 12370928566 i 12368755865) i zostały one usunięte ze względu na naruszenie Regulaminu Allegro (załącznik numer 2). 

1.5. Zdjęcia zamieszczone w Ofercie muszą dotyczyć wyłącznie oferowanego Towaru. Dozwolone jest przedstawienie Towaru w kontekście jego zastosowania lub aranżacji. Zdjęcia mogą prezentować certyfikaty, technologie, elementy graficzne (np. strzałki). Zabronione są napisy poza wyjątkami: logo marki/producenta, oznaczenia kolorów i wzorów oraz liczby i jednostki.

Na grafikach nie mogą widnieć napisy. Tymczasem zdjęcia w Twojej ofercie:

ko_alka_0-1657560525035.jpeg

Kolejną sprawą jest to, że w swoich ofertach powinieneś jasno określić stan towaru. Jeżeli stan to OUTLET, to nie powinieneś oznaczać ofert jako NOWE:

1.4. Nowy - oznacza Towar całkowicie nowy, nieużywany, nieotwarty, nieprzepakowywany, nieuszkodzony bez jakichkolwiek śladów użytkowania, znajdujący się w oryginalnym opakowaniu (tam, gdzie ma to zastosowanie) wraz z nieuszkodzonymi oznaczeniami producenta (takie jak plomby na pudełkach czy metki na ubraniach).

Fragment z opisu Twojej usuniętej oferty: 

!!! OUTLET !!! - OBNIŻONA CENA Z POWODU LEKKO USZKODZONEGO OPAKOWANIA. PRODUKT NOWY, NIGDY NIE UŻYWANY 100% SPRAWNY, PEŁEN KOMPLET.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

Dziękuję, czy jesteś w stanie przywrócić ofertę do edycji i ponownego wznowienia?

oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@seb1q Mogę poprosić o to w Twoim imieniu. Dam Ci znać 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

Dzięki za szybką odpowiedź, zatem czekam i zastosuję się do poleceń nt. zdjęć i opisu 🙂

Proszę jeszcze o weryfikacje dlaczego została usunięta oferta: 12208619027 ... Wymieniłem z pracownikami 17 maili na ten temat i niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na temat tylko kopiuj-wklej z regulaminu Allegro, w końcu zrezygnowałem z korespondencji bo siwych włosów można dostać... 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@seb1q Oferta została usunięte ze względu na napisy na grafikach (to samo, co poprzednie dwie). Wszystkie trzy oferty możesz już poprawić i wznowić. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

Bardzo dziękuję za zaangażowanie i pomoc. Wszystko gra 🙂

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@seb1q Super, polecamy się na przyszłość 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

Hej, dziś podobna sytuacja. Usunęli mi oferty z akcesoriami do IQOSa, treść maila:

"Otrzymaliśmy zgłoszenie od uprawnionego podmiotu, który współpracuje z nami w ramach programu Współpraca w Ochronie Praw.

Wykazano w nim, że Twoje oferty naruszają prawa wyłączne (na przykład prawa do znaku towarowego bądź prawa autorskie do projektu przedmiotu) zgłaszającego. Więcej informacji na temat najczęstszych naruszeń praw własności intelektualnej znajdziesz tutaj.(...)"

Czy mogę prosić o pomoc? Przecież to jakaś paranoja. Dotyczy ofert: 11140047207, 11140024323.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

 

oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

Po raz kolejny, któryś raz z rzędu w ciągu miesiąca usunięta aukcja z akcesorium do IQOSa...

Proszę o interwencję: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

"Otrzymaliśmy zgłoszenie od uprawnionego podmiotu, który współpracuje z nami w ramach programu Współpraca w Ochronie Praw.

Wykazano w nim, że Twoje oferty naruszają prawa wyłączne (na przykład prawa do znaku towarowego bądź prawa autorskie do projektu przedmiotu) zgłaszającego. Więcej informacji na temat najczęstszych naruszeń praw własności intelektualnej znajdziesz tutaj.(...)"

Dotyczy oferty: 12255508937

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@seb1q Dziękuję za numer oferty. Skonsultuję tę sprawę z zespołem, który usunął ofertę i wrócę do Ciebie z odpowiedzią, co należy poprawić 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

Dziękuję za szybką odpowiedź. Zatem czekam na info.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
@seb1q Wracam do Ciebie z odpowiedzią. Twoja oferta została usunięta, ponieważ w opisie posługujesz się nazwą marki, która jest zarejestrowanym słownym znakiem towarowym (IQOS). Opis oferty nie może wprowadzać w błąd co do pochodzenia produktu oraz sugerować powiązań handlowych z producentem części oryginalnych.
 

 

Zachęcam Cię do zapoznania się z tym pomocnym artykułem: https://allegro.pl/dla-kupujacych/wop/faq#znak-slowny
 
W skrócie - jeśli sprzedajesz zamiennik, to powinieneś ofertę opisać w sposób prawidłowy, nienaruszający praw właściciela znaku towarowego. 🙂 
Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów