anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro łamie polskie prawo ? część kolejna

RED
#21 Demiurg#

Pełen odlot

Jak to ugryźć?

Allegro nakazuje swoim pracownikom łamać przepisy prawa

Ostatnio serwis postanowił poprawić obsługę klienta (może efekt decyzji uokik?)

i zmienił gotowe teksty podsuwane moderatorom, którzy udostępniają je w dyskusjach?

część jest poprawna ale inne mogą skazywać ich pracowników na odpowiedzialność karną

lub też na męczące przesłuchania w sądach (analogiczny kłopot mają sprzedawcy kredytów frankowych)


cytat z korespondencji

 

Z mojej strony nie mam możliwości podjęcia dalszych kroków. Treść oceny nie narusza zasad serwisu, dlatego nie mamy podstaw do podjęcia dodatkowych działań. 

Kupujący ocenił takie aspekty transakcji jak obsługa klienta - z punktu widzenia neutralnego obserwatora niestety są to kwestie bardzo trudne do zweryfikowania i tym samym nie mogę podważyć słuszności oceny wystawionej przez kupującego.

Oczywiście jeśli uważają Państwo, że zostały naruszone Państwa dobra osobiste (zostało publicznie pomówione dobre imię Państwa firmy), mogą Państwo swoich praw dochodzić na drodze prawnej.
Na wniosek sądu ocenę będziemy mogli usunąć.

Mogą też Państwo przesłać do kupującego przed sądowe wezwanie do usunięcia komentarza (powołując się na artykuł 296 kodeksu karnego- celowe działanie na szkodę spółki lub 24. § 1. kodeksu cywilnego). Zauważyłam, że sprzedawcy decydują się na taki krok, kiedy mają pewność, że wszystkie elementy transakcji przebiegły po ich stronie poprawnie.

Zaznaczę również, że ocenę mogę usunąć tylko w wyjątkowej sytuacji. Takie przypadki zostały opisane przez nas w artykule .

oczywiście przesłanki o których piszę od roku 2020 dla serwisu nie istnieją

https://izba-lekarska.pl/monitor-lekarski/lekarz-wygrywa-ze-znanym-lekarzem/

cyt

W uzasadnieniu wyroku sąd zwrócił uwagę, że jeżeli osoba, której dobra osobiste są naruszane, zgłosi takie naruszenie dostawcy usługi internetowej, to od tego momentu musi on albo udowodnić, że komentarz jest prawdziwy, albo go zablokować.

 

 Takie są przepisy. Czy allegro nie uznając ich łamie polskie prawo?

Skąd allegro wytrzasnęło artykuł 296 kodeksu karnego?

i dlaczego w swoich wypowiedziach wskazuje potencjalnie innego winnego niż samego siebie?

oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0