anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro ADS - 25000 pln za tydzień reklamy

eloborat
#8 Zapaleniec#

Czy miał ktoś z was kiedyś taki problem, dokładnie z reklamą kierowaną na Google na platformie Allegro ADS, że system wyliczył jakieś absurdalne opłaty? 

Więc prowadziłem przez około 2 lata kampanię u nich na Google, i było wszystko ok. Przykładowo za ostatni rok, do 15 grudnia, było to 8504 kliknięć średnio 54 gr za jedno, i 1012 sprzedanych sztuk. Prowadziłem od 15 grudnia do 1 kwietnia tą kampanię na własnym koncie Google Ads, i te stawki wyglądają podobnie. I teraz 4 kwietnia uruchomiłem to ponownie od nowa na allegro, te samo konto allegro, te same oferty, tak samo stawka sugerowana (max 2 zł za klik był) i budżet dzienny sugerowany. I teraz za te 7 dni mam 8262 kliknięcia !! do tego po stawce za klik średnio 3 zł gdzie był limit na 2, co jest absurdalną ceną i tak. I koszt za to 25000, gdzie wcześniej za to samo przez rok było 4500. Zgadza się chyba liczna sprzedaży na tydzień, bo wcześniej miałem średnio 20 sprzedaży na tydzień, a teraz w tym okresie miałem 23, więc to jest ok. Ciekawe że skoro wcześniej 8000 klików miało 1000 sprzedaży, to teraz 8000 ma 23 🙂 

Miał ktoś taki problem ? Nie spodziewałem się, że tak duża firma może odwalić coś takiego, stracili moją wiarygodność całkowicie, czekam na odp. na reklamację ale pewnie będę musiał w sądzie się spotkać z nimi. Oczywiście jest dostęp do tych ich śmiesznego panelu tylko, chciałbym zobaczyć jak to wygląda na ich koncie Google, te 8000 klików w 7 dni po 3 zł, z jakich linków czy z jakich ofert Google Shopping były to kliki, bardzo ciekawe.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

AlePiesio
#13 Ambasador#

Nie sprawdzali Państwo statystyk codziennie na bieżąco? Oznaczyłem moderatorów, może pomogą...

 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

eloborat
#8 Zapaleniec#

No nie, bo po uruchomieniu potrzeba kilku dni żeby to zaczęło działać na google, i wszedłem tylko by sprawdzić czy to się w ogóle uruchomiło. Tym bardziej że reklama na google teraz była prowadzona parę miesięcy przez agencję, te same oferty dokładnie, ale w moim sklepie, a wcześniej 2 lata, na Allegro Ads właśnie, też te same oferty, te same ustawienia, więc dokładnie wiem jak to wygląda, jakie są stawki, i jak to działa, i coś takiego nie jest możliwe.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eloborat czy możesz napisać jakiego konta dotyczy Twoja wiadomość?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

eloborat
#8 Zapaleniec#

Jak mogę prywatnie wysłać nazwę konta ? nie chcę go publicznie podawać. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eloborat Oczywiście - wyślij wiadomość na spolecznosc@allegro.pl 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eloborat
#8 Zapaleniec#

Ok, wysłałem

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eloborat Dziękuję. Skonsultuję tę sprawę i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eloborat Opłaty w ramach kampanii Ads i ofert sponsorowanych naliczane są za kliknięcie w reklamę - w bieżącym cyklu rozliczeniowym który biegnie od 26 marca do 25 kwietnia doszło do 8 261 kliknięć w reklamę w ramach miejsca emisji Google. Reklamy były wyświetlane 13 500 066 razy na stronie usługodawcy zewnętrznego Google. Średni koszt kliknięcia to 3,04 zł - koszt może być wyższy na stronach Partnerów zewnętrznych, ponieważ to oni ustalając maksymalne CPC - koszt za kliknięcie zgodnie z informacjami zawartymi w panelu Allegro Ads - tak aby zmaksymalizować efekt kampanii. Naliczony koszt promowania to 25 099,39 zł.

Złożyłeś reklamację, zatem proszę Cię o cierpliwość. Otrzymasz odpowiedź od eksperta w sprawie numer 22647093 w ciągu 14 dni. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eloborat
#8 Zapaleniec#

tak zgadza się, zastanawiałem się czy ktoś taki problem też ma

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@eloborat ktoś tu na AG wklejał wyrok sądu w sprawie niesłusznie naliczonych opłat za reklamę. Allegro zostało generalnie pogonione, wątek niestety już usunięty.

oznacz moderatorów

eloborat
#8 Zapaleniec#

O ile nie zostały dostarczone błędne dane całkiem do panelu allegro z konta google, i na prawdę było tyle kliknięć, to zakładam że zaatakował jakiś bot reklamy. Bo wcześniej przy 8504 klikach miałem 1012 sprzedaży, więc ten współczynnik konwersji powiedzmy to 12% , i to jest norma z całego roku, a tu 8262 i 23 sprzedane daje 0,002% 😄 A wszystko inne jak pisałem, było tak samo. Więc to były niewłaściwe puste kliknięcia wszystko. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Nie rozumiem po co reklamować się w google ads przez pośrednika Allegro?

Po to by stracić kasę na klienta który kupi produkt w Allegro obłożony już sutą prowizją?.

Czy nie lepiej korzystać z ads Allegro tylko na klienta w Allegro, a z ads Google np do swojej aplikacji sprzedażowej?

Chyba że są jakieś inne korzyści takiego rozwiązania to z chęcią poznam

 

oznacz moderatorów

eloborat
#8 Zapaleniec#

@Halfrunt Jest jedna korzyść jeśli chodzi o takie rozwiązanie. Jak sprzedawca ma swój sklep i to samo na allegro, to praktycznie zawsze z reklam ma większą konwersję na allegro niż w swoim sklepie, z wiadomych powodów. Tylko że w własnym sklepie nie ma prowizji, dlatego zależnie od przypadku trzeba policzyć co się bardziej opłaca. Pod warunkiem, że ten panel pokazuje prawdziwe dane, w co zaczynam wątpić skoro tak to działa. Jeśli chodzi o mnie, musiałem wstrzymać kampanię w swoim sklepie bo musze dokonać w nim paru zmian. To postanowiłem tu na chwilę włączyć, bo to 12% to dobry wynik. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@eloborat a wziąłeś pod uwagę przy analizie że teraz płacąc za reklamę ściągasz do swojego produktu klienta a tam zielone okienka kup taniej u innego sprzedawcy lub zamiast innych produktów sprzedającego jest teraz boks z promowanymi innych sprzedających ??? Może to być powód 😞 na dzień dzisiejszy jeśli na allegro nie posiadasz najniższej ceny szkoda na takie reklamy bo napędzasz sprzedaż innym sprzedawcom 🙂

jjdjd.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@kostas11 chyba, że sprzedajesz jakość, której nie maja inni. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Halfrunt może i masz rację ale mam wrażenie że na dziś liczy się tylko cena ( oczywiście mowa o produktach powtarzalnych ) jak ostatnio kupowałem kapsułki, od razu sort od najtańszych i zakup nic nie sprawdzałem jest POK wiec po co 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kostas11 a jak trafisz na kapsułki z OSA? Jak widać w innym wątku, tam POK działa "trochę" inaczej. 😁

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@medalik_2009 ale oni wcale nie mają najtańszych, fakt jak szukasz to w pierwszej kolejności wyskakuję osa ale jak głębiej poszukasz wyłączysz dopasowania i inne cuda możne znaleźć taniej, a co śmieszne teraz wchodząc w znane sklepu agd - rtv ( avast czy media ) to u wszystkich pod zdjęciem są reklamy i nie zgadniesz czyje, osa 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

eloborat
#8 Zapaleniec#

@kostas11 a ta opcja powiązania z "produktem" nie działa tylko wtedy jak produkty mają EAN, żeby powiązało je od różnych sprzedawców ? Bo te produkty które sprzedaję nie mają EAN .. a cenę mam najniższa na razie 😉  

oznacz moderatorów