anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro bezpodstawnie obciążyło mnie wypłaconą kupującej rekompensatą z Allegro Protect

ALL-DA
#13 Ambasador#

Allegro bezprawnie bezpodstawnie  obciążyło mnie wypłaconą kupującej rekompensatą pomimo iż z mojej strony działania były w pełni zgodne z przepisami.

 

Wypłacono rekompensatę bez jakiejkolwiek weryfikacji zgłoszenia.

Wniosek w Allegro Protect [ ref:_00D24aE05._5003VVWvl0:ref ]

 złożono  20.12.2022 o 21:42 a odpowiedź 21.12.2022 o 05:08

Zrzut ekranu 2022-12-22 105458 WYŁUDZENIE ALLEGRO.png

Do dziś nie mam odpowiedzi od pracownika allegro ale..

Rekompensatę naliczono 20 gru 2022, 22:12 czyli w pół godziny od złożenia wniosku!!!

Zrzut ekranu 2022-12-22 110435 pok.png

 

To patologiczne procedury powodują tak niezgodne z prawem działania portalu, niestety jest to normą.

Dodam że kupująca złożyła odstąpienie które zostało rozliczone zgodnie z przepisami.

Proszę o interwencję

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ALL-DA Cześć ponownie. 🙂 Zapoznam się tą sprawą, ale prześlij mi proszę numer zamówienia albo ID dyskusji prowadzonej z kupującym. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@ko_alka  napisał(a):

@ALL-DA Cześć ponownie. 🙂 Zapoznam się tą sprawą, ale prześlij mi proszę numer zamówienia albo ID dyskusji prowadzonej z kupującym. 


Dyskusji nie było.

Proszę się odnieść do procedur i do samej sprawy.

nr wniosku, nr zamówienia został podany ,w załączniku widać że odpowiedz była udzielona a wasz pracownika nawet nie czekał na nią.

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@ko_alka  napisał(a):

@ALL-DA Cześć ponownie. 🙂 Zapoznam się tą sprawą, ale prześlij mi proszę numer zamówienia albo ID dyskusji prowadzonej z kupującym. 


Dyskusji nie było.

Proszę się odnieść do procedur i do samej sprawy.

nr wniosku, nr zamówienia został podany ,w załączniku widać że odpowiedz była udzielona a wasz pracownika nawet nie czekał na nią.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

Dziś pracownik raczył przesłać odpowiedź:

Zrzut ekranu 2022-12-22 144601.png

Można dowiedzieć się dlaczego pracownik ALLEGRO PROTECT nałożył na mnie koszty wypłaconej rekompensaty,

Jak widać odpowiedź wysyła dopiero teraz a koszty rekompensaty naliczył po zaledwie 20 minutach od zgłoszenia, prośby o wyjaśnienie.
Jak widać nie czeka na ustosunkowanie się sprzedawcy, przyznaje rekompensatę bez weryfikacji ( niech to robi, to wasz program wasze pieniądze) ale nie rozumiem dlaczego jej kosztami mnie obciążacie.

Oczywiście tak jak informowałem zwrot został rozliczony zgodnie z przepisami.

Proszę o anulowanie opłaty , ustosunkowanie się do moich zastrzeżeń, przesłanie wyjaśnień z działu prawnego na jakiej podstawie wasz pracownik zachował się tak w powyższym wniosku i czy portal uznaje takie działanie za prawidłowe.

   @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ALL-DA Wyjaśniam to z zespołem Allegro Protect. Kiedy otrzymam odpowiedź, to wrócę do Ciebie w tym wątku 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@ko_alka  napisał(a):

@ALL-DA Wyjaśniam to z zespołem Allegro Protect. Kiedy otrzymam odpowiedź, to wrócę do Ciebie w tym wątku 


Dzięki @ko_alka będę zatem czekał,
Proszę jeszcze dopytać wasz dział prawny czy taki sposób przyznawania rekompensat i przerzucania ich na sprzedawcę (bez weryfikacji, możliwości ustosunkowania się sprzedawcy )  jest prawidłową procedurą, jeśli tak to jakie ma umocowania prawne i regulaminowe.



W tej chwili wygląda że wystarczy zgłoszenie kupującego (którego treści nawet nie otrzymuję) i to wystarcza do naliczenia sprzedawcy kosztów wypłaconej rekompensaty.
Nie dając możliwości na ustosunkowania się przed rozpatrzeniem wniosku i automatycznie  nalicza się opłaty.

Wydaje się mi ze nie tak powinna wyglądać procedura i nie tak opisuje ją wasz regulamin.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

czy dobrze zrozumiałem sytuację? zrobiłeś kupującemu zwrot przez allegro do 14 dni od zgłoszenia zwrotu a allegro na wniosek kupującego że kasy nie dostał zrobiło mu drugi zwrot z pok na twój rachunek?

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

 


@az1rael  napisał(a):

czy dobrze zrozumiałem sytuację? zrobiłeś kupującemu zwrot przez allegro do 14 dni od zgłoszenia zwrotu a allegro na wniosek kupującego że kasy nie dostał zrobiło mu drugi zwrot z pok na twój rachunek?



Dokładnie tak jak napisałem zwrot rozliczono zgodnie z przepisami,
zwroty dokonywane są poza narzędziami allegro na konto podane w zgłoszeniu odstąpienia ale to nie ma znaczenia.

Nie ma ustawowego nakazu wykonywania zwrotu przez pośredników (narzędzia allegro) a konsultant z ALLEGRO PROTECT powinien poczekać na ustosunkowanie się sprzedawcy do zastrzeżeń.
Dodam że w osobnym zgłoszeniu do zwrotu pobranej prowizji przekazano allegro potwierdzenie dokonania zwrotu, zwrot prowizji zatwierdzono.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

no nieźle czyli szukaj teraz kupującego w polu co jest na plusie ok 600zł będzie twierdził że nie dostał lub będzie miał wywalone na odpowiadanie allegro i tobie żeby kasę zwrócił

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael ale czemu @ALL-DA ma szukać, wyślij allegro przedsądowne wezwanie do zwrotu płatności z odsetkami a potem do sądu 😄 chyba że Ci to anulują zanim przyjdzie termin płatności 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ALL-DA Dziękuję Ci za cierpliwość. Korekta została naliczona na rachunku, skontaktowaliśmy się z Tobą w tej sprawie mejlowo. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ALL-DA twój błąd

gdyby zwrot był zrobiony przez allegro

nie było by problemu

@ALL-DA zadajesz generalnie złe pytania

Kupujący złożył fałszywe oświadczenie woli w celu uzyskania korzyści materialnej lub doprowadzenia innej osoby do niekorzystnego rozporządzania mieniem

pytanie jest oczywiste do @ko_alka co  zrobi serwis w takim wypadku? czy wiedząc o popełnieniu przestępstwa zgłosi je odpowiednim organom? permanentnie zablokuje użytkownika?

@ALL-DA też możesz zgłosić możliwość popełnienia przestępstwa przez serwis,

co cię obchodzi jak serwis weryfikuje te sprawy - jak to wygląda pisałem w innych postach

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#
 
oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

Niestety nie zgadzam się z Tobą @RED 


@RED  napisał(a):

@ALL-DA twój błąd

gdyby zwrot był zrobiony przez allegro

nie było by problemu

Problemem i błędem jest brak weryfikacji zgłoszenia przez pracownika allegro, nie to w jaki sposób dokonano zwrotu.

Twoja argumentacja jest analogiczna do sytuacji gdy zgwałconej dziewczynie tłumaczy się że jeśli nie założyłaby mini wychodząc "na miasto" to nie byłoby gwałtu.


Wiem że dokonywanie zwrotów za pośrednictwem allegro pewnie pomogłoby portalowi w weryfikacji bezpodstawnych zgłoszeń od Kupujących.. ale wolę dokonywać bezpośrednio zwroty na konta podane w zgłoszeniach, w ten sposób prowadzić procedurę zwrotów i księgowość. Mam do tego prawo, zatem będę "zakładać mini" i będę oczekiwać by portal zgodnie z prawem i regulaminem przeprowadzał weryfikacje zgłoszeń.

Pracownik ALLEGRO PROTECT nawet nie próbował poczekać na wyjaśnienia, w parę minut przyznał rekompensatę i przerzucił na mnie jej koszty.
Takie sytuacje z bezpodstawnym obarczaniem sprzedawców wypłaconymi rekompensatami powtarzają się i według mnie wynikają z błędnych wewnętrznych procedur.

Dlatego ponownie proszę    @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ o przesłanie wyjaśnień z działu prawnego na jakiej podstawie wasz pracownik zachował się tak  w powyższym wniosku i czy portal uznaje takie działanie za prawidłowe.

Dodam że sam Allegro Protect / POK uważam za dobrą funkcję ale fatalnie realizowaną Prowadzi to do tego że wielu sprzedawców zraża się do portalu, pieniądze wypływają w ramach nieuzasadnionych rekompensat, a sprzedawcy koszty procedowania takich POKów, czasu zmarnowanego na odwołania od naliczonych opłat ostatecznie muszą przerzucać na ceny towaru.
W efekcie każdy na tym traci sprzedawcy, uczciwi kupujący ale także allegro generując koszty procedowania zgłoszeń/reklamacji, nie wspominając o opinii jaką wypracowują sobie u sprzedawców.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ALL-DA Wyjaśniamy tę sytuację wewnętrznie, aby taka sytuacja się nie powtórzyła. Zgodnie z naszym procesem przed przyznaniem wniosku i obciążeniem salda kupujący powinien w pierwszej kolejności rozpocząć dyskusję, w której problem zostałby wyjaśniony (przez obie strony). Dlatego dokonaliśmy korekty na Twoim rachunku. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

 


@ko_alka  napisał(a):

@ALL-DA Wyjaśniamy tę sytuację wewnętrznie, aby taka sytuacja się nie powtórzyła. Zgodnie z naszym procesem przed przyznaniem wniosku i obciążeniem salda kupujący powinien w pierwszej kolejności rozpocząć dyskusję, w której problem zostałby wyjaśniony (przez obie strony). Dlatego dokonaliśmy korekty na Twoim rachunku. 


@ko_alka jak widać przynajmniej technicznie nie ma wymogu otwarcia dyskusji, czy jest formalnie nie wiem.
Faktem jest że podobne sytuacje z obarczaniem rekompensatami nie oczekując na odpowiedź sprzedawcy powtarzają się, dlatego poprosiłem o kontakt z działem prawnym i oficjalne stanowisko.

Według mnie to wynik waszych wewnętrznych procedur które powinny być dopasowane do przepisów i realiów.

Koleją rzeczą którą warto by zmienić to treść wniosków która nie zawiera treści zastrzeżeń tylko nic nie wnoszące ogólniki.
Automatyczne wklejanie treści zgłoszenia kupującego we wniosek Allegro Protect który otrzymuje sprzedawca pomogło by zarówno allegro jak i sprzedawcom.


Niestety aktualne komunikaty utrudniają i opóźniają wyjaśnienie takiego wniosku.

Zrzut ekranu 2022-12-26 145900.png

 

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@ko_alka Minęły kolejne dni tydzień od zgłoszenia..  można liczyć na oficjalną odpowiedź od waszego działu prawnego.
Wydaje się mi że tydzień to wystarczający czas by udzielić odpowiedzi na jakiej podstawie wasz pracownik zachował się tak  w powyższym wniosku i czy portal uznaje takie działanie za prawidłowe.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ALL-DA Udzieliłam Ci już odpowiedzi w tej sprawie i otrzymałeś potwierdzenie, że był to błąd po naszej stronie w procesie. Zostały podjęte działania, aby taka sytuacja nie wydarzyła się ponownie.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@ko_alka  napisał(a):

@ALL-DA Udzieliłam Ci już odpowiedzi w tej sprawie i otrzymałeś potwierdzenie, że był to błąd po naszej stronie w procesie. Zostały podjęte działania, aby taka sytuacja nie wydarzyła się ponownie.


@ko_alka Cieszę się że przyznaliście się że to wasz błąd.

Takie błędy przytrafiają się cyklicznie więc ponawiam prośbę o podanie procedur rozpatrywania, zasad przyznawania i co najważniejsze zasad obarczania sprzedawców kosztami wypłacanych rekompensat.
Proszę skontaktować się z działem prawnym i umieścić tu odpowiedź tak by w przyszłości uniknąć nieporozumień i zbędnych przepychanek z konsultantami rozpatrującymi w nieprawidłowy sposób wnioski allegro protect.

oznacz moderatorów