anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro blokuje konto i możliwość wypłat z allegro finanse

stachu42
#8 Zapaleniec#

Allegro blokuje konto i wypłaty uniemożliwiając prowadzenie działalności i realizacje zamówień kupujących którzy czekają na swoje zamówienia. Ten portal schodzi już na psy. Nie da się tutaj prowadzić normalnej sprzedaży. Nikt nie zapoznaje się ze sprawą. Odpowiedzi pracowników typu kopiuj wklej. Każdy ma to w dupie, ze masz zablokowane. Kupujący jest bogiem i wystarczy, że nakłamie i wystawi negatywa no i konto zablokowane z automatu, a w polsce nie brakuje ludzi wrednych jak wiemy. Jeśli to była jedna sprzedaż w ostatnim czasie to moc jego negatywa ma 100% i blokuje Ci konto. Allegro wymyśliło sobie panel "jakość sprzedaży" i jak system zablokuje to nawet tego nie weryfikują i nie zapoznają się ze sprawą bo to widać po otrzymanych odpowiedziach. Chociaż komentarz kupującego i ocena jest nieprawdziwa i oderwana od rzeczywistości to też tego nie weryfikują i nie usuwają. Proponują wysłanie do kupujacego przedsądowego wezwania do usunięcia komentarza. Kiedyś to był jeszcze normalny portal, a teraz dziadostwo totalne. Oby powstało coś nowego bo nie dość, że drogo to jeszcze utrudniają lub uniemożliwiają prowadzenie działalności. Za takie blokowanie środków UOKIK powinien was zamknąć albo walić takie kary, że się odechce wam takich praktyk! Podejrzewam, że to niezgodne z prawem co robicie.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

A jaki to był komentarz?

oznacz moderatorów

stachu42
#8 Zapaleniec#

"czema już 2 miesiące na zwrot pieniędzy zero kontaktu ze sprzedającym ,nie wysyła produktu omijać ma różne konta "

czema już 2 miesiące na zwrot pieniędzy ( czekał tydzień bo przez allegro nie mogłem zrobić zwrotu, numer konta w końcu wysłał i kilka minut później wystawił negatywy, w tym jeden za w pełni otrzymane zamówienie, drugi za niekompletne)

zero kontaktu ze sprzedającym ( odpisuje prawie od razu na wszystkie jego wiadomości )

nie wysyła produktu omijać ( były 2 zamówienia po 2 produkty, wysłałem mu 3 z 4 produktów, a na czwarty zgodził się czekać i w końcu zrezygnował, są dodane numery paczek do zamówień więc allegro widzi, że jest zrealizowane, a gość mimo to otwiera specjalnie dyskusje bo dyskusja też obniża poziom jakości, szczególnie nierozwiązana, tak więc wiele nie trzeba żeby komuś zablokować konto, a w odpowiedzi napiszą Ci " doprowadź poziom jakości do neutralnego aby odblokować konto" i mają to w nosie. Czyli 2 negatywy z kosmosu, i dwie dyskusje i masz blokadę na wszystko jeśli to jedyna sprzedaż, pracownicy odpisują jak roboty, nikt ręcznie Ci konta nie odblokuje )

ma różne konta ( mam tylko jedno konto na allegro )

oznacz moderatorów

stachu42
#8 Zapaleniec#

Allegro obiecało odblokować mi konto po zablokowaniu prze ten negatywny komentarz jeśli poziom jakości sprzedaży wróci co najmniej do poziomu neutralnego za ostatnie 30dni. Wrócił prawie do poziomu dobrego i zmienili warunki odblokowania konta tak żeby go nie odblokować bo za każdym razem odpisuje inna osoba pisząc za każdym razem inne warunki odblokowania co jak dla mnie jest niedopuszczalne, po prostu mnie oszukali. Po drugie nie odpisują na wysyłanego maila tylko odpowiedź jest jednym zdaniem na odwal się mimo prośby o odpowiedź na całego maila. Mimo wysłania tych samych pytań kilka razy. Po prostu olewanie i brak szacunku do sprzedających i zero pomocy w usunięciu nieprawdziwego komentarza, pomijanie całkowite tego tematu mimo dowodów w dyskusji, wiadomościach itd. Pomijają ten temat jak by go nie było. Widzę, że ten portal już nie nadaje się do sprzedaży bo sprzedający jest tu nikim. Liczy się tylko kupujący i na jego widzi mi się może Ci zablokować konto jeśli masz mało komentarzy. Teraz szantażują mnie, że jeśli nie będzie minimum 95% pozytywów to nie odblokują konta. Nawet jeśli 3 osoby które jeszcze mogą wystawić komentarz zrobią to, to dojdzie na 94,87% z 94,4% bo mam tylko 36 komentarzy z ostatnich 12 miesięcy bo nikt nie wystawia teraz, a jest na to 90dni. Czy gdzieś jest w regulaminie napisane, że jak się ma poniżej 95% pozytywów z 12 miesięcy to już nie można sprzedawać na allegro? Szukam i nigdzie nie widzę czegoś takiego, a tak to teraz wygląda. Zablokowali konto i olewka totalna. Wydaje mi się, ze nie ma takiego wymogu bo cały czas nie odpowiadają mi na to pytanie z działu bezpieczeństwa transakcji.

oznacz moderatorów

stachu42
#8 Zapaleniec#

Allegro nie chce mi odblokować konta allegro. Mieli je odblokować jak jakość sprzedaży wzrośnie po negatywie do poziomu co najmniej neutralny ale im się odwidziało i teraz żądają minimum 95% z 12 miesięcy co jest niemożliwe ze względu na małą liczbę komentarzy ( 36 ). Obecnie jest 94,4% poleceń. Proszę o informacje czy mogą coś takiego robić? Nie odpisują na pytanie o to dlaczego zmienili warunki oraz o przytoczenie regulaminu który mówi o co najmniej 95% poleceń aby sprzedawać na allegro. Pewnie bez problemu mógłbym podnieść poziom do 95% gdybym poprosił kupujących z przed 90dni ale nie ma takiej możliwości. Wydaje mi się, że robią tą blokadę wbrew jakiemukolwiek regulaminowi. Jeden konsultant rzucił hasło 12 miesięcy wbrew temu na co się ze mną umawiali i teraz cały czas piszą to samo chociaż, parę dni wcześniej pisali jeszcze o czym innym tzn. żeby pisać do osoby która wystawiła negatywa ale poinformowałem ich, że ta osoba zrobiła to na złość i nakłamała do tego oraz, że nie zmieni komentarza bo nie odpisuje na wiadomości oraz nie reaguje na prośby o usunięcie oraz celowo nie kończy dyskusji do rozwiązanej sprawy. Konsultanci piszą to samo ignorując te informacje. Nie pomagają sprzedawcy wcale. Działają wręcz na niekorzyść. Co to za podejście? Gdzie jakaś równowaga? W takich warunkach nie da się handlować, a po to tu jesteśmy.

oznacz moderatorów