anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro blokuje konto poniżej 95% pozywnych opinii.

stachu42
#8 Zapaleniec#

Witam. Chcę złożyć skargę na działania działu "Dział Bezpieczeństwa Transakcji". Zostało mi zablokowane konto przez 2 nieprawdziwe komentarze jednego kupującego. Kupujący złośliwie wystawił 2 kłamliwe komentarze, a miał tylko jedno niekompletne zamówienie i zgodził się czekać na dosłanie brakującego elementu zamówienia, w końcu zmienił zdanie i od razu wystawił 2 jednakowe negatywy, nawet za zrealizowane w całości zamówienie, przez to że mało wtedy sprzedawałem jego negatywy stanowiły 50% sprzedaży za ostatnie 30 dni i zablokowały mi konto.  Pracownik napisał wytyczne do odblokowania konta. Miałem zrealizować wszystkie bieżące zamówienia i zrobiłem to z własnych środków ponieważ wpłaty kupujących w wysokości prawie 20tys zł zostały zablokowane. Poziom jakości sprzedaży z ostatnich 30dni miał być na poziomie neutralnym do odblokowania konta. Wszystkie warunki zostały spełnione i mimo tego  Dział Bezpieczeństwa Transakcji nie chce mi odblokować sprzedaży na koncie. Pisze mi teraz nie o 30 dniach tylko o 12 miesiącach i że mam poprawić niepoprawialne oceny żeby odblokowali mi konto i, że mam pisać do kupujących aby zmienili oceny których i tak nie zmienią bo wysyłałem prośbę o usunięcie komentarzy tak jak to mi doradzał wasz pracownik czyli z informacją, że zostanie wysłane przedsądowe wezwanie do usunięcia tych komentarzy bo są nieprawdziwe w tym wypadku. Poziom wymyślili sobie 95%, a mam 94,4%. Nie mogę ich poprawić z zablokowaną sprzedażą czyli konto odblokuje mi się za około rok ! Mimo to Dział Bezpieczeństwa Transakcji szantażuje mnie, że mam pisać ponownie co jest po prostu bezcelowe i bez jakiegokolwiek sensu bo kupujący ignoruje moje wiadomości. To jest po prostu jakaś paranoja. Teraz nie mogę nic sprzedawać chociaż mam same pozytywy i 5 gwiazdek za obsługę i zgodność z opisem od wszystkich kupujących poza tym jednym i od jeszcze jednego kupującego z przed pół roku, a na przestrzeni kilku ostatnich lat miałem same pozytywy co nie jest już pokazywane w panelu ocen. Proszę o pomoc w temacie bo to podejście pracowników tego działu jest po prostu skandaliczne, a ja nie mogę sprzedawać. Widzę, że sprzedający nie ma tu teraz nic do gadania. Kompletnie nic. Co się porobiło z tym portalem? Do tego pisze ten post drugi raz bo poprzedni tej samej treści został skasowany.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Tak paranoja ale kto Ci doradził straszyć sądem kupującego?

oznacz moderatorów

stachu42
#8 Zapaleniec#

Pracownik allegro podczas zamówionej rozmowy telefonicznej powiedział żeby wysłać przedsądowe wezwanie do usunięcia komentarzy do kupującego bo to subiektywna opinie kupującego i oni nie mogą usnąć komentarzy, więc tak zrobiłem. Wysłałem mu je najpierw w wiadomości i prośbie do usunięcia komentarza. Sami tak mi radzili, a w wiadomości dział bezpieczeństwa transakcji napisał, ze takie pisanie jest niezgodne z ich standardami. Czy oni są normalni? Sami to doradzają, a później piszą, ze niemiło napisałem ? Kłamanie w komentarzach przez co mam zablokowane konto też nie jest miłe i misze się teraz denerwować. Ten portal to po prostu dno i kilka metrów mułu.

oznacz moderatorów