anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro ceny praktycznie jak w Azji.

Client:102910220
#8 Zapaleniec#

Zastanawia mnie jedna rzecz z roku na rok ceny są coraz niższe na Allegro, a marza można powiedzieć że wychodzi praktycznie na 0, bardzo często i zdarza się że wychodzi to wszystko  na minusie będąc importerem, a nie osoba, która dokonuje zakupow poprzez hurtownie itp. Z tego co zauważyłem cały czas jest walka cenowa na Allegro, jak komuś dobrze idzie to zaraz tej osoby ruchy kopiuje kilkanaście osób i co się dzieje? Wojna cenowa, każdy patrzy dać jak najniższą cenę, aby coś z tego torta dostać (wyświetlić się na pierwszej stronie wyników. Ustawianie reklam sponsorowanych i ustawienie ceny nawet o 100 zł mniej gdzie wtedy marzy praktycznie nie ma żadnej... Allegro z tego co widzę jeszcze dodatkowo nie pomaga sprzedawca tylko wstawił nowy dodatek na podstronie produktowej "najtaniej od" co jeszcze bardziej psuje rynek i wyniszcza firmy. Zamiast ustawić algorytmy tak, aby każdy miał możliwość pojawić się na głównej stronie co jakiś czas, to jest tak to wszystkie zrobione, aby sprzedawcy się wyniszczali bo każdy chce być na górze listy, aby się na nią dostać trzeba obniżyć cenę, albo ustawić reklame sponsorowana następnie  obniżyć cenę o kilkadziesiąt procent od konkurencji niższa i przechwytywać kupujących jak zbierze duża ilość to ja wylacza i sprzedaje po atrakcyjnej już cenie bez tej juz reklamy sponsorowanej bo wybiło jego na popularności.... Potem pojawia się ktoś inny robi to samo i jeszcze bardziej zaniża ceny. Na końcu wychodzi tak, że ceny są tańsze jak na [edycja] lub podobne. Kupujący staja coraz bardziej rozszczeniowi i rozkapryszeni przez te ceny. Sprawdzałem **piiip** i te same produkty maja o około 100% droższe i każdy ceny ma mniej więcej podobne, a nie różnica 50-150 zł na produkcie. Nawet tacy Chińczycy na swoim [edycja] ceny mają o wiele bardziej wyrównane. Stwierdziłem, że Polacy to jednak głupi naród i nienadaje się do prowadzenia interesów dodatkowo Allegro kładzie na to swoje lapska. Za takie coś jak pojawienie się w sprzedawcy ofercie "Najtańsze od" powinien zabrać się UOKIK. Jak dla mnie takie praktyki to działanie na szkodę działalności.

Jeszcze wspomne o chińczykach, którzy nie płacą podatków, a sprzedają tutaj na Allegro i dokładają do tego swoją cegiełkę. 

Później się dziwicie, że wam nie idzie sprzedaż, a to jest spowodowane tymi wszystkimi nowosciami które są kierowane dla kupujących, a sprzedawca cały czas jest robiony w konia i do tego płaci niemałą prowizje.  [edycja] 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:102910220 cóż musisz wybrać , osobiście jak mam nie zarobić to wolę w ogóle nie robić .

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:102910220 Ale wiesz, że Allegro nie interesuje zysk sprzedawców, Allegro wystarczy że na tej walce samo zarabia. 

oznacz moderatorów

Agugunia_2010
#8 Zapaleniec#

Dlatego już tutaj nie sprzedaję. Całkowicie zlikwidowałem tutaj sprzedaż. Nie mam zamiaru brać w tym udziału. Pozdrawiam tych którzy myślą że tu cokolwiek zarobią.

oznacz moderatorów