anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro chce co miesiąc dopłatę...

paladyn74
#7 Wielbiciel#

witam. od kilku miesiecy mam taka sytuacje: allegro wystawia fakture- opłacam ją w tej kwocie na ile ona  została wystawiona a po jakims czasie dostaje monit że mam dopłacic jakiąś smieszną kwote kilku zł (teraz dostałem 2,61zl)....tez tak macie? o co  chodzi?  wczesniej tego nie bylo a od kilku miesiecy mam regularnie...

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

@paladyn74 to się zdarza , co miesiąc otrzymujesz wiadomość dotyczącą płatności z kwotą , jeśli będziesz regulował należność zgodnie z tą informacja niedopłaty nie będzie .

oznacz moderatorów

paladyn74
#7 Wielbiciel#

ale opłacam dokładnie co do grosza tyle na ile mam wystawiona fakturę...co do grosika....

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@paladyn74 kwoty z bilingu często się rozjeżdżają z kwotami na fakturach , jak pisałem wcześniej kwota w wiadomości ,, Ureguluj rachunek allegro ,, jest tą właściwą . Zakładam ,że weryfikujesz to w ,,rozliczeniach .

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@paladyn74  Uważaj na takie monity, najczęściej wysyłają je przestępcy którzy chcą tą metodą wyłudzić dane logowania itp... Nie odpowiadaj, nie klikaj nie sprawdzaj.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@paladyn74 czy możesz przesłać zrzut ekranu z widocznym monitem jaki otrzymałeś oraz adres e-mail nadawcy? Zawsze sprawdzaj, czy naliczone  jest widoczne w tej zakładce i nie klikaj proszę w linki w takich wiadomościach.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

paladyn74
#7 Wielbiciel#

tak...w tej zakładce wlasnie byl tekst typu: minimalna kwota zapłaty żeby uniknac zablokoania konta 2,61zl.  Teraz juz tego nie ma bo wplacilem blikiem bezposrednio z tej strony allegro.  ale pytanie skąd te 2,61 skoro opłaciłem dokładnie tyle ile mialem na fakturze wystawionej 1 czerwca przez allegro

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@paladyn74 a sprawdzasz kwotę do opłacenia na billingu czy w wiadomości o tytule "Ureguluj rachunek Allegro"? Tak jak napisał @mdrogeria zdarza się, że te kwoty się różnią. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

paladyn74
#7 Wielbiciel#

faktura była na 1579,26   opłaciłem 1579,26.

allegro chciało dopłate 2,61zl.

Na bilingu za miesiac maj mam 1606,01....wiec nawet ta dopłata tego nie wyyrównuje...  nie wiem o co chodzi ale podstawa do opłacenia powinna byc faktura vat którą mi wystawiliscie... jak kwota na fakturze sie nie zgadza i chcecie dopłate to powinna byc wystawiona korekta faktury...tak mi sie wydaje... z jakiego tytułu mam dopłacac 2,61zl skoro fakture która od was dostalem oplacilem w całosci???

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@paladyn74 prześlij proszę (za pomocą opcji [przekaż dalej]) wiadomość o dopłacie jaką od nas otrzymałeś na adres spolecznosc@allegro.pl, skonsultuję to! 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@paladyn74 dziękuję za wiadomość e-mail. Przekazałam ją do działu opłat i dam znać, gdy otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@paladyn74 wracam z informacjami 🙂 
Powinieneś zawsze opłacać FV względem pola widocznego na fakturze: "Razem kwota do zapłaty [PLN]". Natomiast Ty sugerujesz się polem "Wartość brutto [PLN]" i taką wpłacasz kwotę, to powoduje małą niedopłatę.
W sprawie korekty, to jeżeli do czasu opłacenia FV, czyli do 14. dnia miesiąca zostaje wykonana jakaś korekta, automatycznie zmniejsza ona saldo do opłacenia. 
Z uwagi na to, że nie wykonujemy pojedynczych korekt FV, ta korekta (która np. zmniejszyła saldo) jest widoczna na kolejnej FV.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów