anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Czechy jak wybić paragon na kasie w czeskiej walucie?

fhmis
#8 Zapaleniec#

WITAM JAK WYBIC PARAGON NA KASIE  NP NA 300 KORON

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

brakestop
#13 Ambasador#

 

!!! POLSKA KASA FISKALNA nie wybije w innej walucie !!!!

 

Translator Google lub lepszy Deepl

Wiadomość do Czecha na PRIV

Odpowiadają szybko.

Ogólnie, to mają na to wywalone. 

Rób w złotówkach PLN jak ja. 

Robimy zakupy w EUR, USD, Rublach, Markach i Guldenach od lat. Nie bójmy się złotówki. 

oznacz moderatorów

eny120
#9 Pomysłodawca#

Przy sprzedaży dla osób po za polską wystawia się obowiązkowo fakturę VAT. Nie wprowadza się tej sprzedaży do kasy fiskalnej. Fakturę wystawiasz w CZK i dopiero później w momencie robienia rozliczenia za dany miesiąc przeliczasz CZK na PLN wg kursu NBP z danego dnia.

 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

jak obowiazkowo fakture?

fakture wystawasz na zyczenie.

oznacz moderatorów

eny120
#9 Pomysłodawca#

Zgodnie z art. 106b ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT podatnik jest obowiązany wystawić fakturę dokumentującą sprzedaż wysyłkową z terytorium kraju i sprzedaż wysyłkową na terytorium kraju na rzecz osoby prywatnej.
Zatem, należy stwierdzić, że w przypadku sprzedaży wysyłkowej podmiot dokonujący dostawy będzie zawsze zobowiązany do wystawienia faktury.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

cytujesz artykuł, który dotyczy sprzedaży wewnątrzwspólnotowej, czyli sprzedazy firma-firma. to nie dotyczy osób prywatnych.

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów (WDT) to nic innego jak wywóz towarów z terytorium Polski, na terytorium innego kraju, zaliczanego do państw Unii Europejskie oraz przeniesienie prawa do dysponowania towarami jak właściciel. Należy jednak zaznaczyć, że dostawa ta odbywa się na rzecz podmiotu posiadającego ważny numer VAT UE, czyli numer identyfikacji podatkowej (NIP) poprzedzony dwuliterowym kodem kraju rejestracji, w Polsce jest to prefiks PL.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

owady-2
#8 Zapaleniec#

@mikeza pomieszałeś 🙂
WSTO, czyli wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość, to nic innego, jak sprzedaż wysyłkowa towarów na rzecz osób prywatnych z innych krajów UE. Od 1 lipca 2021 roku pojęcie to zastąpiło dotychczas obowiązujące definicje sprzedaży wysyłkowej z terytorium i na terytorium kraju. WDT to cos innego

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nic nie namieszałem, własnie tak napisałem, że WDT dotyczy transakcji firma-firma. Czytajcie ze zrozumieniem, a potem komentujcie.

kolega powyżej cytował przepisy vat odnoszące się do WDT, więc zwróciłem uwagę, że nie dotyczą one dostawy do osób prywatnych.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

owady-2
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

faktycznie zgłupiałem, za dużo dzisiaj pracy

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

owady-2
#8 Zapaleniec#

a na serio to jest cholernie namieszane

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@eny120 pozwolę se poprawić przeliczasz CZK na PLN wg kursu NBP z danego dnia.

przeliczasz CZK na PLN wg kursu NBP z dnia poprzedniego.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

eny120
#9 Pomysłodawca#

Księgowa to za mnie robi 🙂 dzięki za uświadomienie

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to faktycznie jest jakiś galimatias prawny

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

eny120
#9 Pomysłodawca#

Nie ma galimatiasu ani problemu z wbijaniem CZK na kasę fiskalną. To upraszcza życie sprzedawcy 🙂 Wystawiasz fakturę imienną klientowi w walucie którą zapłacił a księgowa przelicza na PLN i już.

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

według mojej wiedzy jeśli nie przekroczymy limitu 10tys euro wystawiamy zwykły polski paragon, bez żadnych cudów.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

a do kopii tej faktury podpinasz zwykły "złotowy" paragon ? czy wystarczy sama faktura ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

eny120
#9 Pomysłodawca#

TYLKO faktura w walucie sprzedaży- nie dołączasz paragonu (po za tym i tak nie wystawisz paragonu w innej walucie niż PLN)

oznacz moderatorów

sica1
#8 Zapaleniec#

Witam mam pytanko jeśli wystawiacie fakturę w walucie czk to jaki % vat wstawiacie ?

Nie rozumiem tego troche ponieważ jest to moja pierwsza sprzedaż na rynek czeski i mamy sprzedaż na kwote 39 999 koron czeskich co mam w takim wypadku zrobić. Jak zrobić fakturę na ile procent czy drukować paragon ?

oznacz moderatorów