Autoryzacja nie powiodła się.
Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.
Przypominamy, że od 15 lutego 2024 będziemy pobierać opłaty i prowizje automatycznie na wszystkich kontach firmowych. Tę formę płatności za nasze usługi uruchomimy dla rozliczeń z Allegro na wszystkich rynkach sprzedaży.
O automatycznym pobieraniu należności za nasze usługi z pieniędzy, które macie ze sprzedaży pisaliśmy na Gadane kilka razy np. w tym poście (znajdziecie w nim również filmik Akademii Allegro). Zachęcam też do przejrzenia artykułu oraz zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi tej opcji.
@nat_not super rozwiązanie 😉
W sumie OK, ale dlaczego robicie to w połowie miesiąca, a nie np. od 1. lutego, czy 1. marca? Teraz mam już sporo nazbierane opłat, czyli będziecie przez parę dni pobierać pewnie całość należności za sprzedaż, dopóki saldo się nie wyrówna. Prościej byłoby pobierać opłaty na bieżąco, od każdej sprzedaży.
@TomBanknoter trąbią o tym od miesięcy, każdy mógł se to włączyć w jak najlepszym dla siebie momencie, Tobie pasi 1 a inni wolą 14, allegro wybrało ten termin i słusznie termin faktur jest 14 miesiąca jak uregulujesz to już leci na bieżąco lub poczekaj z płatnością ściągną sami fakturę do opłacenia 😄
@kostas11 Ja wiem, ze trąbią, żadna niespodzianka. Tyle że do 14. jest termin faktury za styczeń, którą już dawno opłaciłem. Ale od 1. lutego już się nazbierało saldo 🙂 Dlatego uważam, że dla zachowania płynności wypłat lepszy byłby termin od 1.
kostas11 opisz mi proszę, jak mam zaksięgować rozliczenie sprzedaży od klienta. Oprócz mojej podstawowej działalności mam kilka transakcji dziennie na Allegro. Akceptuję płatności PayU, PayPro24. Kiedy sprzedaję, wystawiam dokument sprzedaży i powstaje w tym momencie rozrachunek na operatora płatności. Następnego dnia otrzymuję od operatora środki i kolejnego dnia mogę uzgodnić wyciąg bankowy (wcześniej księguję każdą wpłatę, rozliczając poszczególne pozycje). Do tej pory wpływała zbiorcza kwota, która stanowiła sumę wszystkich transakcji sprzedaży rozliczonych przez operatora. Rozliczyć to było łatwo, bo mogłam sprawdzić, jakie trasakcje rozliczył operator w
Najpierw dajecie wybór a potem zmuszacie?
@Pulse był wybór sam to uruchomiłem kilka miesięcy temu 😄
Wybór był taki że ja wolałem fakturę na termin
Dokładnie. Jak włączyłem to na testy to szybko wyłączałem. Jak zobaczycie listę pobieranych prowizji, opłat za to za tamto do nawet jednej transakcji to mózg się lasuje.
Opłaty i prowizje będziemy pobierać też za każdym razem, gdy wypłacasz pieniądze automatycznie lub na żądanie.
Czyli od każdej wypłaty na konto będzie pobierana dodatkowa opłata?
@lukasparts95 Nie, nie chodzi o dodatkową opłatę, tylko o naliczone już koszty, które widzisz na saldzie swojego rachunku.
Suuuper ułatwienie 😂 i bardzo UEko 😂 księgowy się ucieszy, jak dostanie rydzę papieru ze specyfikacją transakcji do rozliczenia tego.
Twój problem jest dla mnie niejasny. Dostajesz jedną fakturę na koniec miesiąca, tak jak do tej pory. Po co dawać księgowemu jakieś szczegółowe rozliczenia?
W Sp. z o. o. moje księgowe żądają opisania każdego wyciągu, każdej transakcji i każdego innego ruchu finansowego. Niestety będzie papieru o kilka ryz więcej. Rocznie.
@TomBanknoter właśnie o to chodzi co napisał kolega brakestop
@YYAHOO @brakestop Cóż, wygląda na to, że Allegro po raz kolejny wprowadziło teoretycznie praktyczne rozwiązanie w najgłupszy możliwy sposób. Na e.B. od dawna prowizje są pobierane na bieżąco, ale odbywa się to przy każdej transakcji od razu (czyli z punktu widzenia waszej księgowości neutralnie) - a nie 24 razy na dobę 🙂
@TomBanknoter ale patrząc tym tokiem to Allegro jako Sp. też będzie mieć stos papierów bo wpłaty będą na raty i to od tysięcy sprzedawców 24 x na dobę 😄
@kostas11 Pewnie nie robią wydruków, a pliki komputerowe są jeszcze bardziej cierpliwe niż papier 😎
Pobieranie automatyczne opłat i prowizji wyklucza przedsiębiorcy możliwość opłacenia faktury VAT od allegro w systemie split-payment. Czy to jest zgodne z prawem? Prawo daje możliwość przedsiębiorcy (za wyjątkiem obligu, jeśli płaci się za towary i usługi wyszczególnione w zał. nr 15 ustawy o VAT) płacenia split-payment, a allegro tę możliwość teraz zabiera.