anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatycznie pobieramy należność za korzystanie z Allegro - sprawdź co się zmieni w lipcu

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

W kwietniu 2023 r. zaczęliśmy automatycznie pobierać należność za usługi Allegro z pieniędzy, które macie zgromadzone na saldzie w Allegro Finanse. Wciąż rozwijamy tę funkcję, o której informowaliśmy na Gadane już na początku roku. 

3 lipca 2023 r. opcja ta obejmie kolejne grupy sprzedających.

Automatycznie pobierzemy należność z pieniędzy zebranych ze sprzedaży za opłaty i prowizje, jeśli macie konto firmowe i:

  • zarejestrowaliście je w serwisie od 3 lipca 2023 lub
  • dwa razy nałożyliśmy blokadę na Wasze konto za zaleganie z opłatami za sprzedaż (na podstawie art. 8.4 pkt 1 Regulaminu). Blokady nie muszą następować po sobie, abyśmy uruchomili mechanizm. Blokady będziemy liczyli od 1 sierpnia, kiedy nastąpi pierwszy proces nałożenia blokad po ogłoszeniu zmian lub
  • wybierzecie tę opcję, jako formę zapłaty za usługi Allegro, w zakładce Rozliczenia z Allegro.

Gdzie znajdziecie informację o kwocie, którą pobraliśmy

W zakładce Środki i historia operacji zobaczycie pobraną kwotę wraz z identyfikatorem płatności. Gdy w niego klikniecie, przekierujemy Was do zakładki Rozliczenia z Allegro.

W zakładce Rozliczenia z Allegro sprawdzicie szczegółowy wykaz pobranych środków pod nazwą Pobranie opłat z wpływów.

Bezpłatne odroczenie płatności w ramach Allegro Merchant Finance

Możecie skorzystać z Allegro Merchant Finance to jedna z metod płatności za nasze usługi. Dzięki niej zyskacie więcej czasu na uregulowanie rachunku – płatności odroczycie o 30 lub 60 dni. Po okresie odroczenia będzie można rozłożyć je na 6 miesięcznych rat.
W ramach promocji pierwsze 30 dni odroczenia będzie bezpłatne. O starcie promocji poinformujemy w Aktualnościach. Już teraz sprawdźcie szczegóły.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ALCkow
#13 Ambasador#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  w sumie sprytne posunięcie z waszej strony. Fakturę wystawiacie np 2 dnia miesiąca z płatnością 14 dni. Faktury od was opiewają na 15000-30000zl. Zawsze przez te 14 dni można obrócić tymi pieniędzmi. Zapłacić pracownikom, za towar, raty. Po zmianach podejrzewam, że należności będziecie pobierać od dnia wystawienia faktury czy od 2 dnia miesiąca.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ALCkow mis się wydaje że będą pobierać automatycznie po sprzedaży jak na E..i.pl 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Opłata automatycznie od razu a później np okaże się pomyłką i reklamacja tygodniami a Allegro obraca środkami. 🙂 Coś mi to przypomina, teraz tak robi rząd najpierw pobiera, później się rozlicza no i ...zwraca czasem.

oznacz moderatorów