anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatycznie pobieramy należność za korzystanie z Allegro

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

W kwietniu 2023 r. zaczęliśmy automatycznie pobierać należność za usługi Allegro z pieniędzy, które macie zgromadzone na saldzie w Allegro Finanse. Wciąż rozwijamy tę funkcję, o której informowaliśmy na Gadane już na początku roku. 

W lutym planujemy włączyć automatyczne pobieranie należności za korzystanie z Allegro na wszystkich kontach firmowych na allegro.pl i allegro.cz. 

Już teraz automatycznie pobierzemy należność z pieniędzy zebranych ze sprzedaży za opłaty i prowizje, jeśli macie konto firmowe i:

  • zarejestrowaliście je w serwisie od 3 lipca 2023 lub
  • dwa razy nałożyliśmy blokadę na Wasze konto za zaleganie z opłatami za sprzedaż (na podstawie art. 8.4 pkt 1 Regulaminu). Blokady nie muszą następować po sobie, abyśmy uruchomili mechanizm. Blokady będziemy liczyli od 1 sierpnia, kiedy nastąpi pierwszy proces nałożenia blokad po ogłoszeniu zmian lub
  • wybierzecie tę opcję, jako formę zapłaty za usługi Allegro, w zakładce Rozliczenia z Allegro.

Gdzie znajdziecie informację o kwocie, którą pobraliśmy

W zakładce Środki i historia operacji zobaczycie pobraną kwotę wraz z identyfikatorem płatności. Gdy w niego klikniecie, przekierujemy Was do zakładki Rozliczenia z Allegro.

W zakładce Rozliczenia z Allegro sprawdzicie ile pobraliśmy pieniędzy pod nazwą Pobranie opłat z wpływów.

Obejrzyjcie krótki filmik który wyjaśnia jak to działa:




Bezpłatne odroczenie płatności w ramach Allegro Merchant Finance

Możecie skorzystać z Allegro Merchant Finance to jedna z metod płatności za nasze usługi. Dzięki niej zyskacie więcej czasu na uregulowanie rachunku – płatności odroczycie o 30 lub 60 dni. Po okresie odroczenia będzie można rozłożyć je na 6 miesięcznych rat.
W ramach promocji pierwsze 30 dni odroczenia będzie bezpłatne. O starcie promocji poinformujemy w Aktualnościach. Już teraz sprawdźcie szczegóły.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
162 ODPOWIEDZI 162

kostas11
#21 Demiurg#

@elizabeth105 co Wy wypisujecie jaka kradzież, fajnie było obracać kasą allegro przez miesiąc taki darmowy kredyt obrotowy a jak trzeba od razu płacić za usługę po sprzedaży to już allegro bee 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 Trochę źle myślisz , w cywilizowanym świecie od wieków funkcjonuje pojęcie ,,termin płatności ,,....a do czego zmierzam . ..... wyobraź sobie konkurenta / to zakładam skrajny przypadek , ale możliwy / ....chce Cię ud...ć i co ? ..... robi zakupy na 50 koła , nie płaci  ,allegro nalicza prowizję 6-7 tysi bo tyle się należy , automatycznie ją pobiera , a Ty opłatę odzyskujesz po 2 tygodniach bo nie w ciemię bity konkurent wybrał przelew tradycyjny , ud....cony masz towar na 2 tygodnie i zakiszoną kasę w allegro . Gra muzyka .... prawda ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria masz rację patrząc na jedną stronę medalu 🙂  pamiętaj że allegro pozyskało Ci klienta zapłaciło za reklamę, pracowników, serwery itp. czemu oni mają czekać na kasę ? To że klient zrezygnował to nie problem allegro, i to że przyznają rabat to też ich dobra wola 🙂 

Jedyne co bym poprawił, co by pobierało prowizję jako oddzielną kwotę do każdej transakcji a nie na zasadzie co 4 godziny zbiorczo, bo potem ciężko dojść co za co 😞 Nie wiem jak to wygląda w praniu ale piszę na podstawie postów tych co to uruchomili 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

no @kostas11 ,,pamiętaj że allegro pozyskało Ci klienta ,, w opisanym przypadku nie pozyskało , a wręcz przyczyniło się swoim działaniem do kolosalnej straty , czy rozwiązaniem nie byłaby zmiana sposobu naliczania prowizji ? Transakcja , jest zapłata prowizja się należy  ,ale w imię czego naliczana i ma być automatycznie pobierana w chwili , gdy nikt jeszcze nie wie czy do finalizacji dojdzie .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 @mdrogeria Interesująca dyskusja. Dla mnie pobieranie prowizji na bieżąco nie jest jakimś dramatem, nie wierzę też, żeby to zachwiało czyjąkolwiek płynnością. Zgadzam się jednak, że może to dawać pole do nadużyć czy złośliwych działań konkurencji - dlatego opłata powinna być pobierania dopiero po wpłynięciu środków

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter @kostas11 nie jestem przeciwny nowej formie pobierania należności , w pewien sposób ułatwi zarządzanie finansami , na koncie masz to czym możesz dysponować , nie przytrafi się ZONK bo chwilowo Cię przyćmiło , ale nie możemy płacić za coś czego defacto nie kupiliśmy .

@kostas11 ,,zapłaciło za reklamę ,, reklama to decyzja allegro , ich środki , a jej skuteczność niewystarczająca skoro do finalizacji nie dochodzi .

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  to do przemyślenia przed wprowadzeniem obowiązku .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria "nie możemy płacić za coś czego defacto nie kupiliśmy " - dokładnie o tym napisałem: opłata powinna być pobierana po wpłynięciu kwoty za zakup. Tym bardziej, że i tak 95% lub więcej wpłat idzie przez Allegro

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria wybacz, że musialeś czekać, ale nie planujemy żadnych zmian w sposobach naliczania prowizji w najbliższym czasie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ dziękuję za szybką odpowiedź , doceniam to , ale zapoznaj się proszę z pozostałymi moimi wpisami w tym wątku i odnieś się do nich .... proszę .

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria zapoznałam się doskonale, ale ten przykład, który podałeś to jednostkowa, a co ważniejsze teoretyczna sytuacja, więc nie mam tutaj nic do skomentowania. Mogę jedynie odnosić się do faktów, a nie hipotetycznych sytuacji, a one są takie, że tak jak pisałam wcześniej taki sposób pobierania środków z należności to standard rynkowy, a my zmian w sposobie naliczania prowizji nie planujemy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ ,,ale ten przykład, który podałeś to jednostkowa, a co ważniejsze teoretyczna sytuacja,, , ale możliwa przy chorej konkurencji , a ,,teoretyczna ,, sytuacja może wprowadzić sprzedawcę w niezłe tarapaty .

Trzeba pomyśleć nad narzędziami zapobiegającymi takim patologiom , choćby--- wstrzymanie automatycznego pobierania w uzasadnionych przypadkach ,

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@mdrogeria to nie jest hipotetyczna sytuacja, są klienci co klikają jak szaleni i nie opłacają zamówień, więc czemu ma być pobrana od razu prowizja, skoro zakup nieopłacony? Przy droższych produktach zwłaszcza? I czemu Allegro pisze "hipotetycznie", skoro jest to całkiem praktyczny przykład. Przy automatycznej prowizji żeby zatopić firmę wystarczy zrobić kilka nowych kont na fałszywe dane, zlecić parę zakupów na wysokie kwoty i firma tonie.

Allegro nie może sobie nawet poradzić z botami na dodawanie łapek w opiniach produktów, a co dopiero będzie przy takim naliczaniu prowizji.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

RS-SILVER
#9 Pomysłodawca#

Witam,a jak będą rozliczane zwroty produktów albo nie odebrane przesyłki pobraniowe w jakim terminie pieniądze zostaną rozliczone?

oznacz moderatorów

Emilio004
#8 Zapaleniec#

Chciałbym cofnaucz autowyplaty z mojego kata allegro na pokrycie kosztów bo wszystkie pieniądze będzie mi żarło wolę bym rocic do tej samej obcjo co było,proszę o pomoc proszę cofnąć te autowyplaty

oznacz moderatorów

maliszewko2014
#10 Popularyzator#

Ciekawie się zrobi jak pod koniec miesiąca naliczycie opłaty za reklamy ads i cały zarobek zostanie zabrany to dopiero będzie utrata płynności.

widzę ze Allegro  znalazło sposób na eliminacje małych firm

oznacz moderatorów

annaewa1
#7 Wielbiciel#

Na firmowym koncie włączyło mi się automatyczne pobieranie prowizji, bo miałam problemy finansowe i nie opłaciłam faktury na czas - dużej, bo korzystając z promocji na darmowe wyróżnienia nie doczytałam, że od nich jest wyższa prowizja, a że pracuję na niskich marżach, robiłam prawie po kosztach 😞 Teraz mam już teoretycznie odblokowaną sprzedaż, ale Allegro dalej ściąga wszystko, co klienci wpłacą. Żeby zarobić jakoś na wyjazdy do hurtowni założyłam drugie konto firmowe i wystawiłam tam cześć aukcji - sądziłam, że dzięki temu uda mi się jakoś wyjść na prostą. Ale w tym momencie sprzedaż na tym pierwszym koncie stanęła (dosłownie!) . Czy to przypadek (nigdy wcześniej tak nie było!) czy celowe działanie Allegro?

oznacz moderatorów

grafikalin
#10 Popularyzator#

 

u nas z okresu 1 31 grudzień brak wpłaty 1385 transakcji

kupili szanowni klienci i nie zapłacili do tej pory poczekaliśmy i allegro oddało nam prowizję teraz będziemy musieli brać kredyt by zapłacić dla serwisu prowizję od transakcji których nigdy nie było dla nas jest jasne że klient który zapłacił lub odebrał przesyłkę pobraniową to jest transakcja i bieżcie sobie z góry za to kasę tak jak to ma miejsce w przypadku przesyłek 

i tak zrobicie swoje 

jestem na allegro od 15 lat nigdy nie miałem problemów z płatnością a płacimy sporo za 2023 rok 3650000 tyle wyniosła obsługa naszych kont 

brak wpłaty.png

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Jutro LUTY... Muszę zaopatrzyć się w popcorn i będę śledzić wątek 😎

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@AR_Auto_Czesci Dopiero w połowie miesiąca zacznie się tu gorąco.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

AquaJungle
#8 Zapaleniec#

Oj bedzie, bo to będzie włączone od 15 lutego, zacznie pobierac automatycznie. Ale jednoczesnie będzie dązyc do wyzerowania salda na koncie za okres 1-14 luty. Czyli zanim połowa naszych zobowiazań sie nie spłaci, to zero wplywow za transakcje od klientow. Ofc kwota zarezerwowana na zwroty tez sie nie uchowa. Takze przez kilka dni lepiej zeby nie bylo zwrotow na wieksze zamowienia. Mz bardzo zle allegro to wprowadza, ze w polowie miesiaca a nei od 1-ego jakiegos miesiaca...

oznacz moderatorów