anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[1.06] Pytasz i wiesz - Pobieranie należności ze środków zgromadzonych ze sprzedaży

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

W lipcu będziemy rozwijać opcję automatycznego pobierania płatności ze środków zgromadzonych ze sprzedaży. Od 3 lipca 2023 r. obejmie kolejne grupy sprzedających. 

Automatycznie pobierzemy należność z pieniędzy zebranych ze sprzedaży za opłaty i prowizje, jeśli macie konto firmowe i:

  • zarejestrowaliście je w serwisie od 3 lipca 2023 lub
  • dwa razy nałożyliśmy blokadę na Wasze konto za zaleganie z opłatami za sprzedaż (na podstawie art. 8.4 pkt 1 Regulaminu). Blokady nie muszą następować po sobie, abyśmy uruchomili mechanizm. Blokady będziemy liczyli od 1 sierpnia, kiedy nastąpi pierwszy proces nałożenia blokad po ogłoszeniu zmian lub
  • wybierzecie tę opcję, jako formę zapłaty za usługi Allegro, w zakładce Rozliczenia z Allegro.

Dziękujemy za udział w kolejnym webinarze z serii Pytasz i wiesz jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat i zadać pytanie Ekspertce Allegro! 

👉 W tym wątku po webinarze z serii Pytasz i wiesz dotyczącym pobierania należności ze środków zgromadzonych ze sprzedaży znajdziecie zapis pytań i odpowiedzi z webinaru. 

Przez trzy kolejne dni (czyli do 4 czerwca) będziecie mogli też dopytać Ekspertkę o tę kwestię tutaj na forum. 

Tę kwestię przybliży Wam Ekspertka Allegro, Justyna Dybała.

la_nika_1-1684930436615.jpeg

@justyna_dybala w Allegro pracuje już ponad 9 lat, z czego ostatnie 6 lat jako IT Product Manager w obszarze finansów. Odpowiada za szeroko pojęte rozliczenia sprzedających z Allegro - prezentowanie na billingu naliczonych opłat i prowizji za sprzedaż, regulowanie należności względem serwisu, procesy informowania o nieuregulowanych zobowiązaniach i windykacyjne.
Czas po pracy zajmują jej bliższe i dalsze podróże oraz pies.

Dziękujemy za udział w webinarze z serii Pytasz i wiesz!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
170 ODPOWIEDZI 170

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Czy docelowo to będzie rozszerzone na wszystkich Sprzedawców? I czy to będzie wówczas dobrowolne? Nie podoba mi się to, że Allegro ma za mnie decydować co mam w pierwszej kolejności robić ze swoim obrotem. I dlaczego ma to być właśnie Allegro, a nie ZUS czy US?...

oznacz moderatorów

justyna_dybala
Ekspert Allegro

@Klocko-m-ania dziękuję za Twoje pytanie. W lutym 2024 planujemy włączyć automatyczne pobieranie należności za nasze usługi na wszystkich kontach firmowych na allegro.pl i allegro.cz. Sprzedający nie będzie mógł wyłączyć tej opcji. Jednocześnie umożliwimy sprzedającym bezpłatne odroczenie płatności w ramach usługi Allegro Merchant Finance

oznacz moderatorów

ROWL_pl
#7 Wielbiciel#

przez to, że opieracie pobranie należności na bieżącym saldzie, a nie zaczyniacie pobierać opłaty od dnia włączenia mechanizmu, to dużo sprzedawców spotka się z problemem płynności, bo przy włączeniu mechanizmu powiedzmy 21 dnia miesiąca, najpierw pokrywamy opłaty za 21 dzień => Przez kilka dni Allegro będzie ściągał wszystkie pieniądze wygenerowane ze sprzedaży i to sprawi, że sprzedawca nie będzie miał wypłat i nie będzie mógł opłacić kredyty kupieckie.

oznacz moderatorów

ROWL_pl
#7 Wielbiciel#

po włączeniu na jednym ze swoich kont już się spotkałem z tym problemem.

oznacz moderatorów

justyna_dybala
Ekspert Allegro

Cześć @ROWL_pl, jeśli włączyliśmy mechanizm dla konta sprzedającego to od momentu włączenia, będziemy co godzinę sprawdzać, czy sprzedający ma zobowiązanie wobec Allegro i czy jego bieżące saldo w zakładce "Rozliczenia z Allegro" jest ujemne. W ciągu doby możemy 24 razy pobrać z salda pieniądze, co będzie widoczne w zakładce:

oznacz moderatorów

ROWL_pl
#7 Wielbiciel#

😅wiem jak to wasze narzędzie działa )

oznacz moderatorów

netfutter-pl
#8 Zapaleniec#

1. Co miesiąc dostaję fv na ok 10 tys. i to wrzucam w koszty, teraz na koniec miesiąc zdarz się że z salda zostanie mi do zapłaty 100 zł i na taką kwotę wystawicie mi fv. Więc teraz nagle spada mi koszt o 99%?? No chyba coś jest nie tak.

2. W jaki sposób mam systemowo połączyć wpłatę z przelewu od Allegro do konkretnej osoby, skoro nie będzie mi się zgadzała kwota? Przykładowo klient kupił coś za 150zł, po pobraniu przez was opłaty dostanę przelew 135zł, w systemie będę miała niedopłatę na tym kliencie.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@netfutter-pl 

1. Allegro nadal będzie Ci wystawiać fakturę tak jak do tej pory, tylko nie będziesz musiał jej już płacić przelewem więc tutaj nic się nie zmieni.

2. Mam właśnie ten sam problem i nie wiem jak to rozwiązać. Jak rozliczamy w firmie dokumenty sprzedaży to muszę dopasować przelew do konkretnych dokumentów. Aktualnie jest to dość proste ale po tej zmianie nie wiem jak to ogarnąć.

oznacz moderatorów

justyna_dybala
Ekspert Allegro

Cześć @netfutter-pl

odpowiadając na Twoje pytania: 

1. Fakturę wystawimy zawsze, bez względu na to czy mechanizm będzie włączony dla konta. Na fakturze pokażemy wówczas stan należności wobec Allegro, z uwzględnieniem, czy dla danego okresu rozliczeniowego pobraliśmy:

  • całość należności - w takim przypadku faktura będzie opłacona i sprzedający nie musi już się z nami rozliczać za dany miesiąc.
  • cześć należności - wówczas sprzedający musi zapłacić kwotę, którą podaliśmy na fakturze w polu Razem kwota do zapłaty. Ta faktura ma termin zapłaty 14 dni. 

Ilość pobranych pieniędzy przez mechanizm będzie można sprawdzić w zakładce “Rozliczenia z Allegro” jako “Pobranie opłat z wpływów”.

2. W zakładce Środki i historia operacji, w sekcji historia operacji sprzedający sprawdzi, od kogo i na jaką kwotę otrzymał wpłatę za zakup w ofercie. W API można połączyć wpłatę z ofertą na podstawie identyfikatora wpłaty. Tutaj dokładne informacje. Natomiast opłaty i prowizje będą pobrane później, także identyfikacja na podstawie kwoty nadal będzie możliwa.

oznacz moderatorów

bitmat
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Odnosząc się do punktu 2. Dotychczas otrzymywaliśmy wyciągi do wypłat z przelewy24 i payu gdzie identyfikacja płatności do wystawionych dokumentów w programie księgowym następowała po:

1. Formie płatności  

2. Loginie kupującego

3. Kwocie.

Obecnie zrobiliście tak  że nie da się wygenerować raportu  wpłat w których jest login kupującego / kwota / forma płatności  tylko oczekujecie by płatność była identyfikowana przez Wasz identyfikator wpłaty - co totalnie dezorganizuje masowe rozliczenie wpłaty w pełnej księgowości - jak chcecie coś zmienić to nie twórzcie czegoś co nam jest trudno rozliczy.

oznacz moderatorów

h0bbit
#8 Zapaleniec#

A co z mechanizm podzielonej płatności? Przecież split payment jest obowiązkowy od kwoty 15.000 zł. Czy po objęciu mnie tym mechanizmem powinienem to zgłosić do KAS?

oznacz moderatorów

fox_paws
#8 Zapaleniec#

Mechanizm podzielonej płatności nie jest obowiązkowy, bo nie kupujesz od Allegro paliw, ani elektoniki.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@fox_paws ale za to biała lista obowiązuje 😉 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru] 

Czy docelowo to będzie rozszerzone na wszystkich Sprzedawców? I czy to będzie wówczas dobrowolne? Nie podoba mi się to, że Allegro ma za mnie decydować co mam w pierwszej kolejności robić ze swoim obrotem. I dlaczego ma to być właśnie Allegro, a nie ZUS czy US? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

justyna_dybala
Ekspert Allegro

Od lutego 2024 będzie to obowiązująca forma rozliczeń z Allegro. Od 3 lipca 2023 będziemy pobierać automatycznie należności:
1.dla wszystkich nowych kont firma które zarejestrowały się w Serwisie od tej daty,
2. dla kont firma, które samodzielnie zgłoszą się do tej funkcjonalności z poziomu zakładki "Rozliczenia z Allegro",
3. dla kont, którym nałożymy dwie blokad sprzedaży za nieuregulowanie należności w terminie.

Blokady liczymy od 1.08.2023 i druga blokada (blokady nie muszą nastąpić po sobie) włącza automatyczny mechanizm.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]

Jak będą pobierane opłat za allegro ads?

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

justyna_dybala
Ekspert Allegro

Opłaty za Allegro ADS są naliczane na billing zbiorczo, raz w miesiącu i są częścią składową bieżącego salda (tak jak inne opłaty tj prowizje od sprzedaży, opłaty za wyróżnienie itd). W mechanizmie automatycznego pobierania należności próbujemy pobrać pieniądze do wysokości całego bieżącego salda, w którym mogą się również zawierać opłaty za Allegro ADS.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru] 
Czy będzie opcja automatycznego pobierania opłaty za wysyłkę, oczywiście zrealizowaną? Pytam o Allegro DPD i Allegro Polecony, jak również Packeta. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

justyna_dybala
Ekspert Allegro

Jeśli opłaty za Allegro DPD i Allegro Polecony, jak również Packeta będą doliczone do billingu wówczas są częścią składową bieżącego salda, które mechanizm będzie próbował spłacić, pobierając należność z pieniędzy pochodzących ze sprzedaży.

oznacz moderatorów