anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro DPD - Przekierowanie paczki przez Kupującego

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Allegro już pomału wysadza mnie z butów.

Przeglądam sobie dopłaty na Allegro z tytułu wysyłek Allegro DPD.

13.99zł dopłaty za to że kupujący przekierował sobie paczkę, wartość przedmiotu 45zł, po przeliczeniu kosztów Allegro (prowizja + ta dopłata) dołożyłem do interesu 😤

Dlaczego Sprzedający  jest obciążany takimi kosztami ?!?!?!?!

Jak kupujący chce przekierować sobie paczkę to niech robi to sobie na własny koszt 🤬

Sprzedaż na Allegro robi się absurdalna i irytująca 

Numer zamówienia 

ec3121c0-bdd5-11ed-b1a4-b978cc023083

 

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

 

 

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

az1rael
#21 Demiurg#

jedyny pozytyw w tym że jak paczka przyjdzie rozwalona to ty już za nią nie odpowiadasz ponieważ kupujący zmienił lokalizację doręczenia

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci Raczej Cie to nie pocieszy, ale wiesz że może być przekierowanie np dwukrotne??

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AR_Auto_Czesci przykro mi, ale ta usługa jest wyszczególniona w Regulaminie i jest tam zawarta informacja, że:
" Wszelkie Usługi Dodatkowe ściśle związane z Usługą, o której mowa w podpunkcie b. powyżej są płatne przez Sprzedającego, zgodnie z poniższą tabelą:

la_nika_0-1679222575576.png

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Kolejna rzecz która trzeba zgłosić do UOKiK, zobaczymy czy DPD łamie tu prawo 🙂

@AR_Auto_Czesci zamiast tu pisać żale, lepiej od razu do UOKiK 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@kostas11 

 

Ja czekam do końca kwietnia tego roku, jak na Allegro nie ruszy sprzedaż do poziomu z zeszłego roku to ja uciekam z tego portalu. 

Za dużo tych opłat, dopłat itp sprzedaż marna a opłaty korzystania z portalu z kosmosu 

 

@la_nika przez takie akcje stracicie tylko Sprzedawców, gdyż raczej nikt nie sprzedaje po to aby dopłacać do interesu, jeśli Kupujący chce przekierować sobie paczkę powinien sam pokryć koszty a nie przenosić to na Sprzedającego 🤬

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci przez takie akcje stracicie tylko Sprzedawców

Allegro nie patrzy na konkretne branże, tylko na cały koszyk sprzedaży, stawia na produkty nowe, które da się skatalogować a Twoja sprzedaż używanych rzeczy ich nie interesuje 😞 

Sprawdź przychody ze sprzedaży które allegro rosną więc mali idą do odstawki na tym portalu 😞 Wchodzą na allegro oficjalne sklepy czy producenci i dla allegro bez różnicy czy sprzedasz Ty czy producent 😞 Tobie padnie sprzedaż a klientów przejmą duże firmy, allegro zarobi tyle samo 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika Monika to napiszcie otwartym tekstem przy wystawianiu : Oferując tą usługę musisz być świadomym że może ona przynieść Ci znaczne straty - co jest jak najbardziej zgodne z naszym regulaminem. Pamiętaj że wystawiając ofertę w naszym serwisie nigdy nie wiesz jakie będą związane z nią koszty.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash to nie dotyczy tylko allegro, DPD ma to w standardzie i chyba jako jedyny przewoźnik odciąża tym sprzedawcę, w tygodniu napiszę do UOKiK niech sprawdzą DPD 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@kostas11 ale to tylko szemrane umowy Allegro z DPD, dużo paczek wysyłam poprzez DPD bezpośrednio w oddziale, i kuźwa żadnych dziwnych dopłat, opłat itp 

 

Te cuda tylko na Allegro się dzieją 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci a masz umowę z DPD ? to jest ogólnie w regulaminie DPD 😞 

 

(xiv) Przekierowanie Przesyłki, tj. Usługę dodatkową polegającą na
zapewnieniu Zleceniodawcy lub działającemu w jego imieniu
Nadawcy (niebędącemu Zleceniodawcą) możliwości zmiany adresu
doręczenia Przesyłki wskazanego na Potwierdzeniu Nadania
w trakcie realizacji Usługi; niniejsza Usługa dodatkowa jest bezpłatna,
jeżeli przekierowanie następuje w obszarze działania jednej Placówki
DPD, w przeciwnym razie Zleceniodawca ponosi koszty ponownego
nadania Przesyłki zgodnie z niniejszymi Warunkami oraz Cennikiem;

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@kostas11 nie ma umowy z DPD, gdyż nie jest obowiązkowa na Allegro, jak coś się sprzedaje na Allegro to korzystam z ich narzędzia do nadawania paczek, sprzedaje również na innych portalach, które takiego narzędzia nie posiadają, więc spisuje dobie dane na kartce, jadę do oddziału DPD i nadaje paczki

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci dlatego nie mają jak Cię obciążyć, lub nie mają w takich przypadkach kupujący aktywnej opcji przekierowania 😞

Dotyczy to klientów umownych, czyli prywatna umowa z DPD doliczją do faktury oraz allegro też doliczają a oni doliczają Ci 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@kostas11 dobrze wiedzieć żeby nie pchać się w umowę 😁 akurat odział DPD mam 5km od siebie więc dla mnie to nie problem o 18 podjechać i dostarczyć paczki 🙂

 

Jeśli chodzi o temat małych sprzedawców na Allegro to mam troszkę odmienne zdanie, odejdą mali, zostanie garstka dużych to czy wtedy Allegro będzie na tyle samo "atrakcyjne" dla Kupujących?  Moim zdaniem nie, gdyż asortyment produktów mocno zmaleje więc Kupujący też będą szukać gdzieś indziej.

 

Kiedyś na Allegro się sprzedawało, teraz to gra w ruletkę. 

 

Już w nie jednym poście wspominałem że początkiem tego roku przeniosłem swoje ogłoszenia 1:1 na konkurencyjne portale. Sprzedaż mocno skoczyła do góry. Na Allegro jak leżała od stycznia tak leży.

 

Jako Kupujący też coraz mniej korzystam z Allegro gdyż ceny zaczynają być porównywalne do tych w sklepach lokalnych. Po co mam się bawić w wysyłki, idę do sklepu, pomacam i kupuje jak jest OK.

To tak samo jak z sytuacją dotycząca plecaka, gdzie temat poruszyłeś w innym poście 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci To długa historia, i każdy z nas ma pewnie setki ( nie dziesiątki) argumentów dlaczego allegro jest coraz gorsze ( zarówno dla sprzedajacych jak i kupujących). Mam przykłady z ostatnich dwóch dni. Potrzebowałem kupić dwa konkretne produkty ( kosmetyk i suplement diety). Używając Google znalazłem oba na poziomie ok 60% Allegro. A to dużo taniej. I po prostu kupiłem. Wyniki finansowe allegro ten trend potwierdzaja.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Wyślij klientowi rachunek do zapłaty za przekierowanie.

ps. Jak stary i nowy adres był w tym samym obszarze doręczeń, to opłata nie powinna zostać pobrana (przesyłka nie musi wtedy ponownie trafić do sortowni i przejść całej ścieżki). 

ps2. Poza wysłaniem zapytania do UOKiK-u polecam wysłać też do UKE. Firmy kurierskie podlegają nadzorowi UKE (konkretniej Departamentowi Rynku Pocztowego), a nie UOKiK-u. Allegro też podlega nadzorowi UKE (ponieważ jest operatorem pocztowym wpisanym do rejestru pod nr B-00694) w zakresie usług pocztowych i kurierskich.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

DPD ma dużo więcej zapisów w swoim regulaminie, które mają wątpliwą wartość prawną. Ot chociażby taki, że nie muszą wcale dostarczać paczki do adresata pod wskazany adres. Jeśli stwierdzą, że im coś nie pasi, albo im się nie chce to mogą ją dostarczyć do punktu DPD pickup i jest to jednoznaczne z dostarczeniem pod wskazany adres.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Wracam do tematu... Uwaga wczoraj kolejna doliczona opłata  do tego samego zamówienia 😤

1,48zł z opisem błędne dane adresowe 

Czyli wychodzi na to że Kupujący przy zamówieniu podał zły adres do wysyłki, następnie go sobie przekierował... Wszystko oczywiście na mój koszt 

 

Przecież to jest jakiś dramat 🤬

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

jak zwróci a może odejmij  opłaty od kwoty zwrotu

oznacz moderatorów