anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro DPD zagranica - drukowanie etykiet

mikeza
#20 Guru#

Wprowadziłem sobie do cennika przesylki zagraniczne allegro DPD. Mam takie techniczne pytanie odnośnie drukowania etykiety. Zaimportowałem dane poprzez stronę dpd (import allegro) i wydrukowałem etykietę. W jaki sposób DPD poznaje, że jest to przesyłka opłacana przez allegro ? wolę się upewnić, że dobrze robię, żeby potem nie okazało się, że znajdę na swoim rachunku normalne stawki zagraniczne 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza Zagraniczną przesyłkę Allegro Kurier DPD powinieneś nadać przez narzędzie Wysyłam z Allegro (wynegocjowane z DPD koszty dostawy zostaną doliczone do rozliczeń z Allegro). 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ok, czyli nie mogę jej importować w moje DPD jak robię to np. z paczkami wysyłanymi na umowę z tym kurierem ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza Nie 😞 Wyłącznie przez Wysyłam z Allegro - wtedy będziesz mógł rozliczyć się z Allegro. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dziekuję za wskazówki, tak też zrobię 🙂

Jeśli kurier zabiera ode mnie moje paczki, to już chyby nie muszę zaznaczać podjazdu przy tworzeniu etykiety z wysyłam allegro, powinien zabrać wszystkie razem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

wygenerowałem etykietę i tak po prawdzie niczym nie różni się od tej, która była po zaimportowaniu bezpośrednio do DPD. Odgrzebałem swoje wcześniejsze wpisy i ktoś z moderatorów sugerował możliwośc importu bezpośredniego. Czy to jest pewnik, że trzeba korzystać tylko z "Wysyłam z Allegro" ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza Przesyłki zagraniczne można nadawać na naszej umowie wyłącznie przez Wysyłam z Allegro. Jeśli chodzi o podjazdy po paczki, to kurierzy powinni je zabierać w ramach stałych podjazdów i wtedy w Wysyłam z Allegro wybierasz opcję bez podjazdu. Z reguły tak to właśnie działa, ale możesz to jeszcze potwierdzić z DPD. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nadałem na tej wygenerowanej z wysyłam allegro. Bardziej mnie zastanawia w jaki sposób odróżniają te paczki w DPD, skoro wydruk przy imporcie jest taki sam jak z "wysyłam allegro". Na etykiecie nigdzie nie ma wzmianki, że to jest nadane poprzez portal, jak ma to miejsce w przypadku paczek pocztowych. rozumiem, że adres mailowy będzie taką paczkę w jakiś sposób wyrózniał, tylko, że adres jest taki sam bez względu na to jak wygenerujemy etykietę 🙂

bezpośredni import byłby po prostu szybszy, ale takich przesyłek jest mało, więc dam radę ogarnąc je poprzez "wysyłam z allegro"

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów