anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Kurier DHL z wysyłką z Polski za granicę

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Witam. Moje pytanie dotyczy wysyłek zagranicznych. Proszę o poradę i wyjaśnienia.

Allegro pobiera prowizję od kosztów dostawy i jednocześnie zachęca sprzedających do do tworzenia ofert z wysyłką za granicę. Chętnie udostępnił bym taką możliwość większej grupie odbiorców ale nie wiem jak ustawić cenę sprzedaży nie wiedząc jaką prowizję zapłacę.

Przy dostawach krajowych jest to dosyć proste. Najczęściej klienci wybierają paczkomat za 9,99 zł ,10% prowizji to 1 zł. Tu łatwo obliczyć ile trzeba będzie zapłacić . Ale jak przewidzieć jaką prowizję pobierze allegro gdy rozbieżność cen za przesyłki wynosi kilkadziesiąt złotych. Najniższa 11,99zł a największa 71,91zł

Jaka będzie prowizja od następującej transakcji:

sznurowadła 6,50 zł wysyłka do Portugalii  a ile do Niemiec. Kategoria odzież obuwie dodatki 

lub obuwie 199,00 do Portugalii i do Niemiec

Tym wpisem chcę również zwrócić uwagę allegro jak bezsensownie postępują pobierając opłaty od przesyłek.

Rozumiem, że był czas gdy sprzedawcy mogli na nich zarabiać i to wykorzystywali. Niech ten mechanizm pozostanie, ale niech nie obejmuje transakcji, które są podpięte pod oficjalny cennik allegro.

Jeżeli będziemy znać koszty sprzedaży to chętnie wykorzystamy możliwości jakie daje nam allegro.

Do dyskusji zapraszam moderatorów

oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0