anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro kurier DPD zagranica

P_i_o_t_r_N
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  W dniu  16 lipca sprzedałem towar do Włoch. Chciałem skorzystać z oferty Allegro Kurier DPD zagranica. Niestety okazało się, że przy próbie wygenerowania etykiety adresowej pojawia się informacja, że DPD nie obsługuje tego kodu pocztowego. Po zgłoszeniu tego problemu na czacie ( w dniu 18 lipca) i potem do działu technicznego otrzymałem odpowiedź -  'rozumiem Pana sytuację. Również oczekiwałabym jak najszybszego rozwiązania sprawy. Jednak nie uzyskaliśmy do tej pory informacji w tej kwestii. Pozostajemy w kontakcie, monitoruję proces rozwiązania sprawy. Gdy tylko otrzymam informacje, natychmiast je Panu przekażę" - to informacja od Allegro z dnia 21 lipca. Dziś jest 24 lipca i nadal brak rozwiązania sprawy. Ze względu na to, że minął termin wysyłki podany w aukcji, musiałem wysłać towar bezpośrednio w DPD. Oczywiście koszt wysyłki jest dużo wyższy niż proponowany przez Allegro. Dlaczego nie można skorzystać z ofert, które proponuje Allegro? Byłoby też bardzo miło gdyby Allegro poinformowała odbiorcę, że opóźnienie wysyłki nie było z mojej winy. Pozdrawiam. Piotr

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@P_i_o_t_r_N Bardzo mi przykro mi, ale ja również nie mam dla Ciebie nowych informacji w sprawie Twojego zgłoszenia. Zgodnie z informacją, którą już od nas otrzymałeś, nasz zespół techniczny wciąż sprawdza, dlaczego w tym przypadku Kupujący mógł wpisać konkretnie ten kod pocztowy. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to dla Ciebie komfortowa sytuacja, ale dopóki nie poznamy przyczny tej sytuacji, nie mamy tutaj pola do działania. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

P_i_o_t_r_N
#8 Zapaleniec#

"Zgodnie z informacją, którą już od nas otrzymałeś, nasz zespół techniczny wciąż sprawdza, dlaczego w tym przypadku Kupujący mógł wpisać konkretnie ten kod pocztowy."

Podejrzewam, że klient podał ten kod pocztowy dlatego, że jest to adres jego zamieszkania. Minęło 2 tygodnie od mojego zgłoszenia i nadal zero konkretów. Dla uściślenia: nadałem paczkę bezpośrednio przez DPD  ( z tym kodem pocztowym i paczka doszła bez problemu co kupujący już potwierdził). Z chęcią bym udostępnił klientom zagranicznym możliwość dostawy przez allegro DPD kurier zagranica, ale przy następnych transakcjach nie chciałbym żeby wystąpiły podobne problemy. Poproszę jeszcze o informację w sprawie pobrania prowizji od transportu, którego nie byliście w stanie zrealizować.

 

aty

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@P_i_o_t_r_N, przepraszam Cię za tak długi czas oczekiwania na odpowiedź.

Jako Allegro zablokowaliśmy kody pocztowe określone przez przewoźnika DPD jako tereny odległe, dalsze strefy, czy też miejsca, dla których dostawa objęta jest dodatkową opłatą. Decyzja ta wynika z dużych kosztów dodatkowych w przypadku dostaw pod wskazane kody pocztowe. 

Natomiast DPD jako przewoźnik tych kodów nie blokuje. Doręczenia pod wskazane adresy wiążą się za to dodatkową opłatą. W związku z tym istnieje fizyczna możliwość nadania przesyłek pod te kody pocztowe z poziomu aplikacji DPD online lub własnej integracji, przy czym Allegro nie partycypuje wówczas w kosztach takiej wysyłki.

Chcąc udostępnić wysyłkę za granicę, musisz brać pod uwagę, że niektóre kody nie są obsługiwane. Kupujący nie będzie mógł wówczas złożyć zamówienia pod wskazany kod, a Ty nie nadasz tam przesyłki. Tu znajdziesz więcej informacji na ten temat.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów