anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro list polecony - zwrot nieodebranej przesyłki

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Perypetii ze zwrotami ciąg dalszy 😁  Niedawno @_HolaOla_ zapewniała, że zwroty przesyłek pocztowych z przedrostkiem Allegro rozliczamy z Allegro a tu znów coś dziwnego. Z nieodebraną przesyłką listową przybywa listonosz i kasuje ode mnie 5,90 zł . I pojawia się pytanie skąd w ogóle taka kwota, która do niczego nie pasuje ? I dlaczego płacić muszę gotówką skoro mam wszelkie umowy?

Podsumowując moje zwroty- ostatnio dostałam fakturę od PP, której zresztą do dzisiaj nie skorygowano, tym razem musiałam wysupłać kasę listonoszowi. Zeżre mnie teraz ciekawość co wydarzy się przy kolejnym zwrocie?  😂

@mikeza  a jak u Ciebie teraz ze zwrotami poleconych?  Płacisz, nie płacisz czy jeszcze coś innego wymyślili ? 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  Bry!

Po pierwsze jak urlopik?

Po drugie 5,9 to koszt najtańszego poleconego

😊

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg Niestety nie mogę zapewnić Cię, kiedy dokładnie PP skoryguje fakturę za poprzedni zwrot, ponieważ nie mam żadnych możliwości, aby wpłynąć na ich działania. Mogę natomiast poprosić o aktualizację Twojej sprawy i informację, kiedy to nastąpi, więc to już dla Ciebie zrobiłam.

Jeśli chodzi natomiast o opłatę u listonosza, podaj mi proszę numer tego zwrotu. Postaram się ustalić, co się tutaj zadziało i wyjaśnić tę sytuację. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash Bry 😁  Pogoda dopisała i było super. Dzięki. 

No wiem, że taki jest cennik poza umową ale i tak nie pasuje bo mój list to trochę opasły jest i pewnie byłby gabaryt L. No chyba ze zawsze liczą zwrot jako najtańszy.

@_HolaOla_  Ja nie mam do Ciebie nawet najmniejszych pretensji . Wiem jak to jest z PP i nawet nie zabiegam o tą korektę.  To zresztą jakieś grosze.

Numer listu poleconego 00559007730610599477, ale nie wiem czy jest sens cokolwiek ustalać bo pewnie trwać to będzie jak zawsze wieki i koniec końców spełznie na niczym. Bałaganu na PP nie da się raczej opanować. Zaskoczyło mnie to bardzo i dlatego napisałam . Bardziej jako ciekawostkę 😊

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  No jaja.  Ja ostatnio miałam podobny problem, cały mój dzienny urobek przesyłek który dostarczyłam na masówki poszedł bez zeskanowania. Bo pomylili kupki 🤣 Nawet nie zauważyłam, dopiero klient się upomniał dlaczego list wisi wciąż jako nienadany . Zrobiłam raban na swojej poczcie, odebrali plik i zeskanowali na sucho bez przesyłek które były już w drodze. Jakość ucierpiała, ale przynajmniej klienci widzieli że nadałam. 

Tłumaczyłam to klientowi, ale miałam wrażenie że nie uwierzył 😁

Poczta Polska to nie tylko instytucja - to stan umysłu 😁

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg Niestety dostałam informację, że korekty fakur po stronie PP mają bardzo duże opóźnienia. Bardzo bym chciała, ale na tę chwilę nie mogę Ci wskazać żadnej daty, kiedy ona nastąpi, nawet takiej przybliżonej 😞 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg  muszę Cię zmartwić, że ja tego tematu też do końca nie ogarniam. Jak pisałem wcześniej, ze strony allegro są bardzo sprzeczne informacje, raz twierdzą, że zwroty są darmowe, raz, że trzeba płacić. Mi finalnie odjęto te pierwsze opłaty od rachunku dotyczące zwrotu poleconego.

Co do pobrania opłaty przez listonosza, podejrzewam, że to była jego niewiedza. Nigdy mi nie pobrano żadnej opłaty przy zwrotnej przesyłce, czy to był list, czy paczka. Zawsze jest to rozliczane w umowie. Ja bym się kłócił i nic mu nie zapłacił. 

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  To pewnie jest tak jak pisze @kostas11 . Było zaznaczone w systemie, że płatna bo mi listonosz pokazywał i proponował, że odda na pocztę a ja sobie będę wyjaśniać. Pomyślałam, że jak wyjaśnienia potrwają ze 2 miesiące to lepiej pewnie zapłacić. Może też jakiś praktykant nie ogarnął i zaznaczył 😁

No i mam już dyskusję w sprawie tego zwrotu. Adresat ma problem z polskim i chyba nie ogarnia tego śledzenia bo nie rozumie dlaczego list ma status doręczonego choć go nie dostał  "napisana ci u mnie " . A list jest ci u mnie 🤣

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg  jesli chodzi o przygody z nadaniami, to ja miałem jeszcze lepszą. Wracam sobie z poczty a tu telefon od klienta, że dostał info smsem, że jego paczka jest do odbioru na mojej poczcie, a on przecież mieszka na drugim końcu Polski. Sprawdzam plik i nadania, a tu wszystkie paczki jak leci mają awizowanie i informację dla klienta, że są do odbioru z mojej poczty. Nie minęło 10 minut i telefon dzwoni jeden za drugim, każdy klient to samo, jak on ma odebrać paczkę, jak mieszka 200-300 km dalej. Łapię za telefon, dzwonie do swojego UP, i okazuje się, że jakiś praktykant dorwał się do nadawania i coś tam źle zaznaczył i wysłał do każdej przesyłki takie info o awizie. Paczki oczywiście zostały normalnie nadane i wyszły z poczty, tylko ludzie dostali błedne powiadomienie o awizie i odbiorze z mojej placówki pocztowej 🙂

Było wesoło jednym słowem, jak każdemu musiałem tłumaczyć o co chodzi 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  to jest wina PP i nie zaznaczenia w systemie że przesyłka umowna i ma być doliczone do Fv, mimo że mam 10 lat umowę to czasem przychodzi listonosz ze zwrotem i każe płacić wtedy go gonię i mówię że mam umowę i odbiorę z sortowni jak będę zawoził paczki i wtedy wydają normalnie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów