anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro nie łączy z produktem, nie tworzy nowego produktu

angelshopping
#9 Pomysłodawca#

Wystawiam oferty tak jak zawsze i zauważyłam, że allegro nie tworzy moich produktów w bazie (a zawsze tworzyło) , oraz nie łączą się z produktem. Wszystkie parametry obowiązkowe uzupełniałam. Po wystawieniu nie pokazuje się żaden komunikat - czyli ani taki, że np. "nie udało się połączyć z produktem", lub "stworzyć produktu", ani taki, że np. "produkt istnieje i połączyliśmy go automatycznie", - po prostu NIC. Gdy sprawdzam czy są połączone - pokazuje, że NIE. Gdy próbuję znów połączyć - wyskakuje błąd. Co się dzieje? Czy ktoś też tak ma?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@angelshopping  Przy jakich EANach odrzuca Ci tworzenie produktu?

oznacz moderatorów

angelshopping
#9 Pomysłodawca#

6941538322780  to jest jeden ean - biustonosz damski- przypisany do różnych kolorów i rozmiarów. Podczas edycji oferty zauważyłam, że zniknęła opcja, która wcześniej była, czyli " przy wystawieniu jednocześnie stwórz produkt" . Teraz nie ma już tej opcji.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Nie masz gdzieś wartości "Inna"?

oznacz moderatorów

angelshopping
#9 Pomysłodawca#

nie, - nazwy moich marek są na liście allegro

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Opcja tworzenia produktu chyba nie była dostępna przy edycji oferty, jeżeli dobrze pamiętam.

No i dziwne, bo tego produktu w ogóle nie mają w bazie, nawet bezpośrednio odpytując ich bazę po tym EANie, więc znów coś nie tak mają z parametrami.

Jesteś w stanie podać kategorię, w której wystawiasz oraz jakie parametry podstawowe podajesz?

oznacz moderatorów

angelshopping
#9 Pomysłodawca#

odzież obuwie dodatki bielizna damska biustonosze / parametry kod ean 6941538322780 / marka : Han / kod producenta 2278C / kolor, rozmiar, rodzaj / - przykładowy numer aukcji : 9858016511

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ciekawe, @_HolaOla_ lub @cloudcloud  jest możliwość sprawdzenia co tam się dzieje w tej kategorii? Różne jajca w produktyzacji widziałem, ale to chyba nowość, parametry podstawowe są, czemu tym razem Allegro krzyczy? 😄

Tam jest chyba jakaś niezgodność, przy tworzeniu oferty pole Model jest tekstowe

DarkStoorM_0-1603804723972.png

a w ofercie w parametrach jest jakby z listy wyboru (?) 

[edit] chyba, że ręcznie podane, może nie dopatrzyłem, ups

DarkStoorM_1-1603804772979.png

Wartość usztywniany widnieje na liście Rodzaj. Coś tu jest nie tak.

DarkStoorM_2-1603804828623.png

 

oznacz moderatorów

angelshopping
#9 Pomysłodawca#

Allegro właśnie nic nie krzyczy po wystawieniu. Zawsze pisało : - nie udało się stworzyć produktu, albo, że się udało, albo, że automatycznie połączyli z ofertą. Teraz nic zupełnie. Nie ma wcale żadnego komunikatu. (Tylko, że wystawiłam przedmiot i koniec). A podczas wystawiania nie ma nawet tej opcji - "przy wystawieniu stwórz jednocześnie produkt: - to też zniknęło...  A następnie, gdy zewnętrznie zaznaczam aukcję i wybieram : "połącz z produktem - parametry ok - zapisz" - wyświetla się komunikat : 

Nie udało się połączyć oferty z produktem

Oferta 9858103506 - Dodawanie produktów do kategorii nie jest możliwe.

Dodaj informacje do pozostałych ofert aby ułatwić klientom ich znalezienie.

ŁĄCZENIE Z PRODUKTEM.jpgwystawienie.jpg

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ach, nie wszystkie kategorie dają możliwość tworzenia produktu. Niby do końca 2020r.  ma to być wprowadzone we wszystkich kategoriach.

Wymóg połączenia w modzie widzę jedynie przy Kostiumach damskich/męskich.

To by tłumaczyło brak możliwości tworzenia produktów

oznacz moderatorów

angelshopping
#9 Pomysłodawca#

Wcześniej przecież, czyli przez ostanie kilka miesięcy wszystkie inne moje produkty, czyli również biustonosze (tak jak w tym wypadku) normalnie się łączyły z produktem, oraz allegro informowało mnie, że utworzyło nowy produkt. Allegro z tego tytułu dodało również do listy moje sprzedawane marki. A teraz nagle wyłączyli by biustonosze z produktyzacji? ot Tak? To po co by było tyle zachodu i tyle męki z mojej strony i walki o dodanie moich marek itd.... Zgłupiałam teraz do reszty... 

oznacz moderatorów

xxTOOemo4YOUxx
#9 Pomysłodawca#

Czy udało się rozwiązać problem? Właśnie próbuję dodać do katalogu odzież coś i wyskakuje ciągle komunikat o braku możliwości łączenia w tej kategorii...

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@xxTOOemo4YOUxx Podaj proszę więcej szczegółów. Prześlij zrzut ekranu z komunikatem, o którym wspominasz. O który produkt chodzi? 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xxTOOemo4YOUxx
#9 Pomysłodawca#

No tak. Wyślij screen. Czyść ciasteczka. Zmień przeglądarkę. A potem okazuje się, że opcja łączenia ofert z katalogiem produktów w dziale odzież jest jeszcze nieaktywna, chociaż od 1.04 wymagane jest 10% 😄

oznacz moderatorów