anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One - błędy w informacjach i niewiedza konsultantów

nikl
#14 Krzewiciel#

Problem zgłaszany i od dawna nie naprawiony. Nikt nie wie czy daną paczkę przyjmie zielony BOX czy nie przyjmie. Zapis rozmowy:

Dzień dobry, Czy paczkę ALE00006B780163 mogę nadać z zielonym BOXie?
Karolina: dziękuję za cierpliwość, tak może Pan ją nadać w automacie paczkowym
JA: Jest Pani pewna? Ostatnio też konsultant udzielił takiej odpowiedzi, a BOX nie przyjmował
Karolina: Powinien przyjąć

Lecę więc do BOXa a ten oszukuje, że nie może wczytać numeru. Każe wprowadzać ręcznie, co trwa bardzo długo. To bez sensu, bo skaner doskonale czyta numer, tylko zwyczajnie kłamie. Po ręcznym wpisaniu wraca do pierwotnego komunikatu, że nie może odczytać i tak w kółko. Żadnej sensownej obsługi błędów. Żadnych sensownych komunikatów.

Zarówno w formularzu jak i przez Konsultanta fałszywe informacje, że można to nadać w BOXie. Skoro Allegro nie wie, to jak te biedne ludzie mają wiedzieć?

Zrzut-ekranu-2023-03-03-151307.jpg

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@nikl Podaj proszę numer zamówienia, które próbujesz nadać tą przesyłką.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

25b6c650-b9c3-11ed-8dc8-99d17b104d13

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nikl czy mogę poprosić Cię jeszcze o podanie numeru automatu paczkowego, w którym próbowałeś ją nadać? 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Warszawa Stawki 6, automat

AL008WI1

Nie tędy droga, bo automat jest w miarę sprawny. Jego obsługa mówi że słusznie robi nie przyjmując tej paczki i że konsultanci Allegro podają błędne informacje. Automat ma co prawda błąd w oprogramowaniu, które nie powie jasno o co chodzi, tylko uparcie twierdzi że nie może wczytać numeru. Zwyczajnie kłamie, bo setki innych paczek przyjmuje. Ale nie w tym jest problem.

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Właśnie rozmawiam z kolejnym konsultantem, który nie ma pojęcia: "Nie powinno być problemu z nadaniem przesyłki w automacie paczkowym. Jeśli na miejscu jest jakiś problem, można skontaktować się infolinią." Infolinia BOXa mówi że konsultanci Allegro oszaleli, jeśli twierdzą że da się to nadać. Raz tak latałem trzy razy do BOXa i do firmy. Konsultanci Allegro uparcie twierdzą że nadam, a infolinia BOXa że nie nadam. Ustalcie coś!

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Przesyłki Allegro One możesz nadać w następujący sposób:

  • przesyłki z dostawą tego samego dnia - zamów podjazd kuriera
  • przesyłki z dostawą następnego dnia - zamów podjazd kuriera albo nadaj paczkę w Allegro One Box lub Allegro One Punkt, który jest w zasięgu działania Allegro One Kurier

https://allegro.pl/kampania/one/kurier#w-jaki-sposob-moge-nadac-przesylke-

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Fajnie, dzięki, ale dlaczego nikt w Allegro tego nie wie? Dlaczego przy zamawianiu kuriera dostaję fałszywy komunikat że mogę nadać w BOXie? Dlaczego konsultanci wysyłają mnie do BOXa i twierdzą że nadam? Dlaczego etykieta nie ma ostrzeżenia, ze BOX nie przyjmie?

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Z tego, co mi wiadomo, to przesyłek z dostawą "na dzisiaj" nie można nadawać w automatach paczkowych. Tam "wchodzą" tylko przesyłki "na jutro".

W formularzu system Allegro powinien różnicować te dwie formy dostawy.

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Też tak podejrzewam, jednak uważam to za błąd projektowy, który niebawem naprawią. Paczka DZISIAJ jest absurdalna jeśli nie można jej wsadzić w dniu zamówienia do BOXa. Jeśli to międzymiastowa, to kurier odbiera 8:00-11:00, a firmy czasem pracę zaczynają o 11:00. Sensowne byłoby pozostawienie wieczorem w BOXie, a Kurier One wyjmie sobie ją skoro świt o 8:00. Obecnie jak zamawiam Kuriera One to nie da się pogodzić godzin pracy firmy z godzinami dojazdu kuriera. Dlatego usilnie chcę wsadzać je do BOXa. Komunikat pozwala na to, konsultant pozwala, w BOX odmawia. Chore.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nikl bardzo dziękuję za Twoje zgłoszenie! 
Przekazałam je do zespołu Allegro One, faktycznie przesyłki z dostawą dzisiaj można zamówić tylko z podjazdem kuriera (to dlatego, że wówczas kupujący ma szanse odebrać ją tego samego dnia), natomiast masz rację informacja w Wysyłam z Allegro wprowadza w błąd, przepraszam też za odpowiedzi Doradców, które nie były poprawne. 
Jeśli otrzymam nowe informacje na ten temat, wrócę tutaj z informacjami. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Kupujący nie ma żadnych szans właśnie przez te Wasze zasady. Po godzinie granicznej powinna być możliwość włożenia do zielonego BOXa. Obecnie sytuacja jest taka, że gdy wchodzi zamówienie po godzinie granicznej czyli po 11:00, to zlecenie podjazdu kuriera jest możliwe na godziny 8:00-11:00 kolejnego dnia, podczas gdy sklep pracuje zwykle 11:00-19:00.

Jedyną szansą na wysłanie jest włożenie paczki do zielonego BOXa dzień wcześniej, w dniu zamówienia. Absurdalne że to nie działa! Kurier by sobie wyjął z BOXa skoro świt o 8:00 przed otwarciem sklepu. Druga opcja rozwiązania impasu, to umożliwienie kurierowi odebrania paczki z napisem DZISIAJ normalnie do końca dnia dla zamówień złożonych po godzinie granicznej.

To właśnie proszę zgłosić do speców od Allegro One. Zrobiliście zasady zupełnie uniemożliwiające wysłanie towaru przy pewnych okolicznościach. Projektant nie zastanowił się nad konsekwencjami.

Dlaczego w ogóle pozwalacie na składanie zamówień z opcją DZISIAJ na kurs międzymiastowy, kiedy jest już po godzinie granicznej i nie ma najmniejszych szans na taką dostawę? To wszystko jest beznadziejnie zaprojektowane, a polityka informacyjna jest fatalna. Temat był przerabiany dwa miesiące temu, że jest taka dezinformacja i na stronach i u konsultantów. Nic nie naprawiliście, tylko pieniądze bierzecie coraz większe.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nikl komunikat, który widoczny jest na zrzucie, jaki przesłałeś nie jest już widoczny przy metodzie dostawy "Allegro One Box, One Kurier - dostawa dzisiaj". Wprowadzająca w błąd informacja o możliwości nadania przesyłki w automacie paczkowym nie jest już widoczna. 
Gdy na tej stronie wpiszesz kod pocztowy nadania przesyłki, możesz sprawdzić godziny graniczne, są tam uwzględnione różnice między dostawą dzisiaj w obrębie jednego miasta, a dostawą międzymiastową. 

la_nika_0-1678196543335.png

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Rozwiązuje to tylko problem informacyjny, ale w żaden sposób nie poprawia sytuacji. Konieczne jest udostępnienie BOXa po godzinie granicznej lub wyznaczenie dojazdu 10:00-11:00, a nie 8:00

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nikl rozumiem i przekazałam tę sugestię do zespołu Allegro One i dam znać, jeśli otrzymam więcej informacji na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów