anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro one box-kurier odbiera paczki na drugi dzień , a allegro informuje klienta że dostawa jutro

MAMY ROZWIĄZANIE!
maximpreza
#11 Animator#

Zakupy zrobione w moim sklepie do godziny 13 są wysyłane w tym samym dniu.

Allegro informuje też o tym Klienta .

Wrzucając paczkę do paczkomatu allegro one box o godzinie 13.05 kurier odbiera ją dopiero w następnym dniu , co oznacza ,że paczka nie dotrze na czas.

Jaka jest godzina graniczna podjazdu kuriera do paczkomatów allegro one box ?

Zaznaczę ,że chodzi o paczkomat one box w Gliwicach na dworcowej koło biedronki.

Zrobiłem też test i wczoraj wrzuciłem paczkę do tego paczkomatu o godzinie 11.31 i oczywiście kurier jej nie odebrał . Odebrał ją dopiero dzisiaj.

Jeśli to ma tak działać to trzeba będzie zrezygnować z tej metody wysyłek.

oznacz moderatorów
63 ODPOWIEDZI 63
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@ko_alka chyba Panie nie zrozumiała o co nam chodzi, przesyłka Allegro One Box z wybranego miasta odebrana przez KURIERA ALLEGRO jest doręczana do Box-a w innym mieście (gdzie nie ma kurierów allegro) przez UPS, np. Box - AL005KBC

oznacz moderatorów
www_e_sklep_pl
#11 Animator#

@ko_alka ale chodzi o coś innego... czy @sl-aw-ek mieszkający w miejscowości gdzie nie ma usługi Allegro One Kurier, może zamówić do swojego "zielonego boxa" coś od sprzedawcy z dużego miasta, który wyłączył u siebie Allegro One (UPS) i zostawił sobie tylko Allegro One Kurier (Allegro)?

Piotr
oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@www_e_sklep_pl Nie mogę, nie pokazują się na mapie Box-y z terenów UPS-a. 
Byłem przekonany, że można zamówić bo robiłem takie zamówienia, ale oznacza to, że sprzedawca oferował oba warianty (szok). 

Ja od dawna oferuje te One i jak tylko pojawił się zielony automat to jak potrzebowałem coś zamówić to wybierałem One aby sprawdzić czy w ogóle kiedyś dojdzie - o dziwo problemów nie miałem. 

oznacz moderatorów
www_e_sklep_pl
#11 Animator#

@sl-aw-ek przepraszam na wstępie za bałagan w chronologii odpowiedzi (odpowiadałem od razu, a potem czytałem kolejne wpisy).

No więc mamy jasną odpowiedź, że sprzedawcy z dużych miast mają "lepiej", bo mogą sobie wybrać "Allegro One Kurier" obsługiwany przez Allegro (a nie UPS), a tego "Allegro One" obsługiwanego przez UPS mogą sobie wyłączyć i darować sobie usługi UPS (ograniczając jednak sprzedaż dla tych, którzy nie chcą Paczkomatów, tylko chcą wybrać Boxa Allegro i mieszkają w mniejszych miejscowościach, do których nie dojeżdżają kurierzy Allegro One Kurier).

Ty takiej opcji nie masz i możesz przez to stracić oznaczenie Smart! TO NIESPRAWIEDLIWE!

Piotr
oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@www_e_sklep_pl dla potwierdzenie oferta dalej wisi - 13050535823 - zamawiałem to do One Box-a na wsi a sprzedawca oferuje Allegro One Kurier. 

W sumie to jest ciekawe, że nie można sobie odfiltrować z którego One można skorzystać a z którego nie. Chociaż z drugiej strony dobrze, że jak klient z małej miejscowości chce zamówić to raz mu się automat pokazuje a raz nie - jeszcze bardziej może zniechęci do tej usługi. 

oznacz moderatorów
www_e_sklep_pl
#11 Animator#

Masz rację @sl-aw-ek ! Wszedłem na tę ofertę, dodałem do koszyka i próbowałem zmienić punkt odbioru. Nie widać, czy to będzie obsłużone przez Allegro czy przez UPS 😞

Wniosek: Klient ma nie wiedzieć, że Allegro korzysta z UPS, a nawet jeżeli klient to wie, to ma nie mieć możliwości wyboru. W zasadzie, jeżeli bym teraz sobie zamówił, to nie mam pojęcia, czy przyjedzie Allegro One Kurier, czy UPS?

www_e_sklep_pl_0-1706096182487.png

 

Piotr
oznacz moderatorów
www_e_sklep_pl
#11 Animator#

@sl-aw-ek Przykład działania Allegro One Kurier (tego od Allegro) z dostawą do box-a.
Zamówienie 24.01.2024 g. 9:58 (z Poznania)
Nadanie z Warszawy (zamówienie kuriera przed 11:00)
Godzina 11:42 paczka ruszyła w drogę (po niecałej godzinie od wygenerowania etykiety kurier Allegro podjechał do nas po odbiór)
Wieczorem powinna być w Boxie Allegro w Poznaniu 🙂
Śledzenie: e.sklep.pl/A000DN2EA3
UPS mamy wyłączony i nigdy więcej! 😉
A Allegro powinno coś z tym zrobić, nawet jeżeli musieliby podnieść cenę za przesyłkę, to ja bym podziękował firmie UPS za sabotowanie usługi "Allegro One" 😉

Piotr
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@www_e_sklep_pl Jeśli klient mieszka poza obszarem obsługiwanym przez Allegro One Kuriera, to nie wybierze tej metody dostawy w formularzu dostawy i płatności. Weryfikujemy to na podstawie kodu pocztowego w adresie kupującego.

Jeśli jednak klient przez przypadek wpisze inny kod pocztowy, np. kod obsługiwany przez Allegro One Kuriera, a reszta adresu się nie zgadza, to najczęściej jest to rozwiązywane prokliencko — paczka przekazywana jest do innego przewoźnika, który dostarcza paczkę. Zdarza się również tak, że ze względu na błędny adres, paczka wraca do nadawcy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
www_e_sklep_pl
#11 Animator#

@ko_alka bardzo dziękuję! ...i WSZYSTKO JASNE! Czyli są przypadki, kiedy czasem odbiorca dostanie przesyłkę, nawet jeżeli popełnił błąd w kodzie pocztowym. Miło to wiedzieć 🙂

Piotr
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@sl-aw-ek jak jesteś z miejscowości, której nie obsługuje kurier one, to nie kupisz nic na mojej aukcji, bo Twój kod pocztowy musi być obsługiwany przez tego kuriera, nie dostarczy Ci paczki żaden UPS, bo nie on będzie się tą paczką zajmował.

zresztą widzę po klientach, a dokładnie adresach, że kupują tylko z miast gdzie funkcjonuje allegro one, nikt nie zamawia z małych miejscowości, bo nie mogą kupić na moich ofertach.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mikeza Przepraszam mój błąd - faktycznie nazwa przesyłki jest ta sama, nie pojawia się informacja (w wybranych miastach jak przy kurierze) ale lista automatów nie zawiera tych na terenie UPS. 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@sl-aw-ek przecież moderatorka w poście potwierdziła to co piszę.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
www_e_sklep_pl
#11 Animator#

@sl-aw-ek to ciekawy eksperyment! Idę na to! Zamów coś na Przedmioty użytkownika www_e_sklep_pl - Allegro.pl - na SMARTA... jestem ciekaw, czy będziesz mieć opcję wyboru Allegro One? Oczywiście potem zrobi się zwrot (jeżeli w ogóle będziesz mieć możliwość zamówienia do zielonego boxa?). W zasadzie to możesz tylko zrobić screena, czy masz taką opcję na naszych "aukcjach"? Jeżeli tak, to dawaj... zamawiaj... jestem ciekaw jaki kurier nam wskoczy w Baselinkerze? 😄

Piotr
oznacz moderatorów
AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Szczególnie, że Allegro chce teraz na siłę zmuszać Sprzedawców (wykorzystując pozycję rynkową) do udostępniania tej badziewnej metody, z której większość nie chce korzystać bo boją się negatywów. Allegro zmusza do udostępniania metody, która ze wszystkich dostępnych ma najwięcej negatywnych opinii w sieci i doprowadza firmy do katastrofy sprzedażowej. Negatywy sypią się co chwilę z tego powodu ale Allegro nie widzi problemu, bo to przecież "subiektywna ocena kupującego". A może by tak wprowadzić "ocenę serwisu allegro"...a no tak. Jakby posypały się same 1/5 od kupujących to by się okazało, że wartość spółki spadnie na łeb na szyje i te nieroby wylecą na bruk. 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@nat_not Dlaczego allegro ogranicza Sprzedawcom możliwość złożenia reklamacji?

Sprzedawca powinien mieć możliwość złożenia reklamacji do całości usługi, nie do pojedyncznej przesyłki

oznacz moderatorów
mazuronline24
#9 Pomysłodawca#

odpowiedzi na te reklamacje są żenujące. zień dobry,

dziękuję za cierpliwość.

Zgodnie z systemem zlecenie ******** zostało anulowane - stąd brak odbioru paczki. Prawdopodobnie doszło tu do utrudnień technicznych w systemie i stąd wynikła anulacja. Bardzo przepraszamy za utrudnienia, dopilnujemy, by taka sytuacja więcej się nie powtórzyła.


Gdyby miał Pan do mnie dodatkowe pytania, proszę dać mi znać — chętnie Panu pomogę. Proszę pamiętać, że nie pozostawię Pana bez wsparcia. 

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mazuronline24 po ludzku to brzmi tak: 
Nie chciało nam się więc nie odebraliśmy, jak następnym razem się nam nie będzie chciało to też nie podjedziemy i najwyżej znowu bardzo przeprosimy. 

oznacz moderatorów
www_e_sklep_pl
#11 Animator#

Złożyłem reklamację przez formularz (nawet napisałem, że poprosiła mnie o to pracownica Allegro One) jakieś kilka miesięcy temu. Od tamtej pory przestałem składać reklamacje dotyczące opóźnień Allegro One (UPS). 

Czemu?

Ano temu, że zawsze te reklamacje są odrzucane z adnotacją:

Przesyłka została dostarczona w terminie.

Co oznacza owy termin? Ano ustawowe 7 dni. 🙂

Piotr
oznacz moderatorów
www_e_sklep_pl
#11 Animator#

UPS to jest najgorsza obsługa kurierska jaką spotkaliśmy. Allegro doskonale to wie, ale najwyraźniej nikt nie daje takiej niskiej ceny, aby mieć złotówkę taniej od InPost, prawda? @nat_not proszę nie pisać, żeby składać reklamację, bo reklamacje trzeba składać do 100% przesyłek UPS. W naszym przypadku ANI RAZU NIE ODEBRAŁ PACZKI NA CZAS! Ani z Box-ów, ani zamawiany podjazd! Ostatni raz to było tak:

  • zamówienie kuriera UPS w środę po 16:00. Godzina graniczna to 16:30;
  • środa 20:00 złożenie reklamacji, odpowiedź, że powinien być rano w czwartek, bo dostali ponaglenie (to i tak już za późno, bo wtedy przesyłka byłaby spóźniona 1 dzień w stosunku do tego, co widzi kupujący w ofercie Allegro);
  • czwartek 10:00 złożenie reklamacji #2, ponieważ wiemy, że kurier UPS wyjmuje paczki z pobliskiego boxa około 8-9 rano (sprawdzone wcześniej wielokrotnie), później już go nie ma nigdy do końca dnia, w odpowiedzi słyszymy, że dostali ponaglenie i że przyjedzie w czwartek
  • czwartek 13:00 generujemy etykietę InPost na nasz koszt i naklejamy na etykietę UPS
  • czwartek 16:00 paczka rusza razem z InPost
  • czwartek 20:00 nie przyjechał żaden kurier UPS
  • piątek 10:00 nie przyjechał żaden kurier UPS!
  • piątek 14:00 InPost dostarcza paczkę do Paczkomatu
  • piątek 16:00 przyjeżdża kurier UPS po paczkę, która już dostarczył InPost 😉 ...kurier zdenerwowany, że "on specjalnie po tę paczkę przyjechał" - odpowiadamy, że już za późno, że zrezygnowaliśmy już z usług UPS (bo tak faktycznie się stało i dzień wcześniej wyłączyliśmy dostawę Allegro One UPS)
  • poniedziałek - PONOWNIE PRZYJEŻDŻA KURIER UPS!!! po tę samą paczkę (prawdopodobnie to było to drugie ponaglenie od Allegro, czyli reklamacja #2 składana w czwartek o 10:00!)

Tym czasem Allegro podnosi ceny od lutego. Dziękujemy uprzejmie! 😉

Piotr
oznacz moderatorów
www_e_sklep_pl
#11 Animator#

U mnie jest lepiej. 3 paczki nadane w tym samym automacie paczkowym:

#1 nadana godz. 12:58
Allegro One Box
do: Allegro One Box, zielony automat AL010LUB Bełżyce

#2 nadana godz. 12:58
Allegro One Punkt
do: Allegro One Punkt, Auchan A004970 Opole

#3 nadana godz. 14:50
Allegro One Box, One Kurier
do Allegro One Box, zielony automat AL091PO1 Poznań

====

Godzina 15:26 kurier zabiera tylko paczkę #3 🙂 Czy to był UPS czy nie? NIE MAM POJĘCIA JAK MAM TO SPRAWDZIĆ PO TYCH DZIWACZNYCH NAZWACH typu "One Box, One Kurier" - to jest MEGA NIECZYTELNE!

Rozumiem, że to te przesyłki obsługiwane przez UPS nie zostały zabrane, bo kurierowi już się nie chce wybierać z automatów, mimo, że dla naszego kodu pocztowego graniczna godzina podjazdu kuriera to 16:30. Zapewne był zajęty odbiorami... a nie mogę zamówić, bo nie było 4 paczek minimu. Tak więc BRYNDZA STRASZNA! Wyłączyłem właśnie opcję obsługiwaną przez UPS!

Jest już godzina 21:00 i paczki #1 i #2 nadal leżą w automacie. 

Fajna ta usługa Allegro One Socks 😄

Piotr
oznacz moderatorów