anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro paczkomaty - czy jako sprzedawca mogę wrzucać paczki do paczkomatu?

Mefemi
#7 Wielbiciel#

Potrzebuję informacji czy jako sprzedawca poza odbiorem paczek przez kuriera mogę ustawić sobie możliwość wrzucania paczek do paczkomatu? W jaki sposób to ustawić? Kurier przyjeżdża często przed ustawionym czasem natychmiastowej wysyłki.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

brakestop
#16 Inspirator#

NADAJ Z ALLEGRO

Wybierz przewoźnika i podaj informacje o paczkach, które chcesz zamówić

 

Dane dostawy i wysyłki
Nadajesz metodą

Allegro Paczkomaty InPost (ALLEGRO INPOST)

 

Nadam przesyłkę w Paczkomacie InPost

 

Wybierz poprawnie rozmiar paczki pod skrzynkę A lub B lub C - zawieź, zbliż kod QR - otworzy się skrzynka - wsadź - zamknij i skanuj kolejne bez przerywania operacji aż do ostatniej paczki.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

Mefemi
#7 Wielbiciel#

Ok, dziękuję za odpowiedź. Natomiast jeśli korzystam z obsługi i nadawania zamówień przez kolektor a nie przez allegro to pewnie już kwestia integracji?

oznacz moderatorów

brakestop
#16 Inspirator#

głównym informatorem dla kodu QR zawartym na etykiecie jest oznaczenie - brak podjazdu. Jeśli integrator ma tę opcję, to ok. Jeśli nie ma, to można poprzez Allegro Nadaj lub tu - https://manager.paczkomaty.pl/allegro/import-auctions?limit=10&uuid=e5a8ffd3-9d8d-473f-af9c-5c6b4c25...

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

Autozaslony
#10 Popularyzator#

Dokładnie, weź pod uwagę to o czym wspomniał KOGIEL_T.

Allegro oszukuje klientów, bo nie informuje ich kiedy paczka została wrzucona do paczkomat czyli defacto nadana przez Ciebie tylko wówczas gdy odbierze ją dopiero kurier. 

 

oznacz moderatorów

KOGIEL_T
#9 Pomysłodawca#

Wrzucać sobie możesz, ale czas wysyłki i tak liczy się w momencie kiedy kurier wyjmie ją z paczkomatu

oznacz moderatorów

Mefemi
#7 Wielbiciel#

Serio... czyli Ameryki nie odkryłam w poprawie czasu wysyłki. A jak to rozwiązać jeśli mam paczki w weekend? Jest jakaś możliwość?

oznacz moderatorów

Autozaslony
#10 Popularyzator#

Najważniejsze jest żeby paczki wrzucać do paczkomatu do godziny granicznej.

Ale tak naprawdę to chyba nikt nie wie która to godzina. 

My większość paczek wysyłamy w ten sposób ok godziny 14 i czasami wybierają je ok 16 ostatnio potrafią nawet przed 20 a czasami nie zabiorą już ich wcale w tym dniu. Dlatego trzeba uważać, bo klienci przeważnie nie wchodzą w linka z nr przesyłki i nie zobaczą, że nadałaś paczkę i po prostu kurier jej nie odebrał tylko patrzą się na statusy które zmienia allegro a oni ich okłamują i powiadamiają, że paczka wyruszyła w drogę dopiero gdy wyciągnie ją kurier.

oznacz moderatorów