anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Pay Business v. Zestawienie sprzedaży

annas14-firma
#16 Inspirator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Temat może nie dla wielu, ale wygląda jego rozwiązanie może pomoże też działowi finansów Allegro.

Nie wiem kiedy wprowadzono metodę płatności Allegro Pay Business ale my pierwszą płatność tą metodą zanotowaliśmy 7 września.  Szczegóły zakupu wyglądają tak:

annas14firma_0-1662669881162.png

Jest informacja, że płatność zostanie zrealizowana na rachunek bankowy, nie przez AF.
Super, tylko jak wyfiltrować transakcje opłacone Allegro Pay Business?

Oczywiście nie ma ich w Sprzedaż - Finanse - Środki i historia operacji bo tam są tylko PayU i P24.

No a jak wygląda taka płatność w raporcie Zestawienie sprzedaży. Spodziewałem się, że będzie tak jaj z płatnościami COD (przy odbiorze). w końcu tam też płatność przychodzi na rachunek bankowy. Niestety wygląda to tak:

annas14firma_1-1662670989479.png

Dlaczego płatność  Allegro Pay Business jest raportowane jak płatność AF a nie jak EXTERNAL_PAYMENT? (pola PaimentAmount i TotalPaidAmount)

Jak przy takim raportowaniu poprawnie weryfikować przepływy? Jakoś się da ale będzie to wymagać dodatkowych nakładów czasu i pieniędzy.

 Może jednak da się poprawić tą niedoróbkę.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma  5 września zmieniliśmy Odroczoną płatność dla Firm  w Allegro Pay Business.
Płatność jest realizowana zwykłym przelewem. Czas księgowania przelewu tradycyjnego to 1-2 dni robocze – w tym czasie środki zostaną odnotowane na Twoim rachunku.
Potwierdzeniem zapłaty będzie status płatności Opłacone w zakładce Zamówienia. PragmaGO realizuje płatność bezwarunkowo. Dalsze rozliczenie transakcji leży po stronie kupującego i PragmaGO. Dlatego gdy tylko zamówienie uzyska status Opłacone – możesz je realizować.
Zapłatę za towar znajdziesz na rachunku bankowym, który został przez Ciebie wskazany do wypłat na Allegro. Nadawcą przelewu będzie dostawca usługi Allegro Pay Business: obecnie to firma PragmaGO S.A. W tytule przelewu znajdziesz numer zamówienia, na przykład „Płatność za zamówienie nr 999”.
W ten sposób będzie można to zweryfikować. Natomiast Twoją uwagę na temat zestawienia sprzedaży przekazałam do odpowiedniego działu. Dziękuję!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@la_nika Dziękuję za informację. To wszystko co napisałaś jest jasne i nie budzi wątpliwości. To o czym napisałem dotyczy raportowania sprzedaży.

Jeżeli po stronie raportu sprzedaży suma oczekiwanych wpływów o statusie opłacone nie równa się sumie dostępnych środków na AF, to znaczy że różnica to płatności bezpośrednio na rachunek.

Nie ma możliwości założenia filtra na zamówienia, który pokaże te transakcje. 

Nowa forma płatności jest też raportowana w zestawieniach sprzedaży. Jest oznaczana identycznie jak płatności AF a nie jako EXTERNAL_PAYMENT.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma rozumiem problem i przekazałam go do zespołu, który zajmuje się Allegro Pay Business, gdy tylko otrzymam odpowiedź, dam znać 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ELE24
#8 Zapaleniec#

Czy są juz jakieś informacje? Dla naszej firmy brak możliwości filtrowania Allegro Pay Business też jest kłopotliwy. Dodatkowo czy do numeru zamówienia można również wprowadzać nr. płatności? I czy jest możliwość wskazania specjalnego nr. rachunku do wpłat z Pragma Go? Ten ogólny nie jest najlepszym rozwiązaniem - robi się bałagan... 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ELE24 przykro mi, ale jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi. Dopytuje o to, przekazałam również Twoje uwagi do odpowiedniego zespołu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma @ELE24 otrzymałam odpowiedź, że zespół zajmujący się Allegro Pay Business przeanalizuje dodanie dodatkowego filtra w sekcji Zamówienia. |
W tej chwili zapewniamy możliwość identyfikacji zamówień opłaconych Allegro Pay Business na trzy sposoby (nie licząć API) :

-
sekcji “Szczegóły zamówienia” po typie operacji “Allegro Pay Business” należy przejść do listy Zamówień w Moje Allegro, następnie wybrać szczegóły na pojedynczym zamówieniu,informacja o typie operacji znajduje się w sekcji Płatności:

la_nika_0-1663166302590.png

Na wydruku z historii zamówień po typie operacji “Allegro Pay Business”
aby to sprawdzić przejdź do listy Zamówień, wybierz status płatności “opłacone”, ustaw interesujący cię termin oraz zaznacz jednym kliknięciem wszystkie zamówienia oraz wybierz "drukuj na zielonym pasku i szczegóły zamówień, informacja o typie płatności znajdują się na wydruku

la_nika_1-1663166954360.png

Na historii swojego rachunku bankowego
płatności dla każdego zamówienia z Allegro Pay Business przesyłamy odrębnym przelewem na rachunek bankowy podany do rozliczeń z Allegro, nadawcą płatności jest dostawca usługi - PragmaGO S.A., w tytule przelewu zawsze znajdziesz informację o nr zamówienia np. “Płatność za zamówienie: 56d406c0-2b40-11ec-b9ee-3f49fbc245f7”

Przykro mi, ale w tytule przelewu nie można umieścić i numeru zamówienia i numeru płatności, ponieważ tytuł będzie za długi. Badaliśmy potrzeby Sprzedawców w tym zakresie, zdecydowana większość z nich wskazała właśnie na numer zamówienia jako najlepszy identyfikator. 

Przelewy na numer rachunku do wypłat Allegro podyktowane są przede wszystkim względami bezpieczeństwa. Pracujemy nad rozwiązaniem, które zapewni że środki z Allegro Pay Business trafią do Sprzedawców bezpośrednio przez wirtualny portfel Allegro (jak dla innych zamówień).

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów