anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro/PayU - Skan Dowodu Osobistego od sprzedającego od ok. 20 lat?! Co to za cyrk?!

neo86
#8 Zapaleniec#

Allegro we współpracy z PayU odwala cyrk. PayU aby wypłacić mi środki za dany sprzedany przedmiot żąda skanu dowodu osobistego. Wysłali do mnie maila gdzie w treści jest zaznaczone:

  • Wystarczy nam zdjęcie tylko tylnej strony dowodu osobistego lub tylko strony ze zdjęciem w paszporcie.
  • Widoczne i czytelne muszą być jedynie:
  • imię i nazwisko
  • PESEL (lub data urodzenia)
  • seria i numer dokumentu
  • data wydania i data ważności dokumentu.

Niby napisali:

Na zdjęciu swojego dokumentu możesz samodzielnie umieścić znak wodny lub inny element (na przykład przekreślenie lub napis), który zwiększy Twoje poczucie bezpieczeństwa. Takie dodatkowe zabezpieczenie nie może jednak utrudniać odczytania wymaganych danych, o których wspomnieliśmy wcześniej.

Nie może być przy tym nic zasłonięte.

Co mi da znak wodny?! Są programy do usuwania znaków wodnych bazujące na AI NVidia (sztucznej inteligencji)! Wystarczy, że takim programem przefiltruje jakiś oszust z allegro i ma czysty skan dowodu wymagany do pożyczki online! 

Dzwoniłem do nich w tej sprawie to uparcie twierdzą, że potrzebują skanu dowodu gdzie będzie wyraźnie widać imię i nazwisko, PESEL, seria i numer dowodu osobistego (dane wystarczające do pożyczki nawet na telefon bez skanu). No chyba ich popieściło. Na skan dowodu toż można brać pożyczki i to już grube! Oni żądają zaufania to powinno być po obu stronach zaufanie a za wysyłanie skanu dowodu to ja im nie ufam.  Na allegro jestem już prawie 20 lat! Kiedyś była tam opcja przelewu bezpośredniego teraz bez tego pośrednika PayU nie ma mowy. A skanu dowodu nie zamierzam im wysyłać (bo miewają wycieki danych).

Rok temu wysyłałem im owszem skan dowodu ale dokładnie wymazałem połowę numeru PESEL oraz połowę Numeru i Serii dowodu osobistego. I sprawa ma cały czas status od roku czasu "w trakcie weryfikacji". Czyli nie przyjmują takiej formy skanu dowodu. Musi być cały i nic nie zamazany i tyle!

Sorry ale tracę zaufanie do Allegro, PayU i temu podobnych.

Kiedyś na allegro kupiłem za jakieś 100 zł pewien obiektyw. Sprzedający go nie wysłał i się rozpłynął. Allegro żądało świstka od policji do wprowadzenia sprawy ochrony kupujących. A na policji stratę 100 zł wyśmiali mnie, że mają poważniejsze sprawy a bez tego świstka allegro sprawę olało.

W kwestii pożyczek na telefon to znam się na tym. Pracowałem w firmie gdzie takie wałki się odbywały i jest to jak najbardziej możliwe do 1000 zł na same dane "na gębę" czyli jak ktoś tylko telefonicznie poda imię, nazwisko, PESEL oraz serię i numer dowodu osobistego. Natomiast na czytelny całościowy skan dowodu osobistego w tej firmie można było brać do 3 000 zł. Jak to poznałem "od środka" co oni odwalają to uciekłem z tej firmy i sam się zwolniłem bo ja nie chciałem mieć problemów. Gdyż jest to niezgodne z prawem!

Dlatego też nie zamierzam ani do allegro ani do PayU wysyłać pełnego skanu dowodu bez zasłaniania danych istotnych przy pożyczkach online. 

Jeśli chodzi o sprzedaż na allegro to chyba się pożegnam z nimi. Ale ta ostatnią rzecz co sprzedałem u nich to bym chciał pieniądze za to a nie, że mi je blokują!

Ktoś? Coś? W tej sprawie Proszę niech się wypowie...

oznacz moderatorów
102 ODPOWIEDZI 102

krejzole
#14 Krzewiciel#

Konta z wartością sprzedaży kilku używanych rzeczy na kwotę max. 500zł też są blokowane. Jak ograniczają dostęp do sprzedaży to kupował też nie będę.

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Ciekawe jest faworyzowanie payu na allegro, a przecież Payu należy do właściciela konkurencyjnego portalu sprzedażowego na O. (z względu na cenzurę nie mogę napisać jego nazwy) firmy Prosus.

Limit sprzedaży to nie tylko kwota pieniędzy ale także ilość aukcji i czas – czy prowadzisz sprzedaż w sposób ciągły i intensywny.

Dokładny zakres tych kryteriów payu nie poda.

oznacz moderatorów

jagoda4455
#9 Pomysłodawca#

Ja też dostałam propozycję założenia nowego konta ale nie było w tej informacji nic na temat Pay-u , że może żądać scan DO a to może być warunek o którym się dowiem jak założę nowe konto !  Mam już ograniczone zaufanie do takich porad ze strony allegro bo uważam , że kwestia wypowiedzenia umowy przez Pay-u nie powinna skutkować zablokowaniem sprzedaży . Każda moja oferta miała w opcji dostawy odbiór osobisty i płatność przy odbiorze co wyklucza pośrednictwo Pay-u ! Na innych portalach nie spotkałam dominacji tylko jednego podmiotu ! Jest  tyle możliwości realizowania płatności , że można wybrać co komu pasuje !

oznacz moderatorów

tepri
#10 Popularyzator#

TEGO JUŻ ZA WIELE!!!

NIE UWIERZYCIE!!!

Ten kto śledzi moje wątki wie ze od roku allegro wraz z payu blokują moje pieniądze i nie chcą mi ich oddać.

Najpierw payu oznajmiło że jak w ciągu 2 miesiecy nie wyśle i m skanu dowodu to wypowiedzą mi umowe i zwrócą automatycznie wszystkie środki bo po wypowiedzeniu umowy nie mogą ich dłuzej trzymać. Umowe wypowiedzieli, sprzedaż zablokowali a pieniędzy nie zwrócili. Napisałem więc do allegro a ci odpisali że jedyna możliwośc wypłaty tych pieniędzy to wypowiedzenie umowy allegro (zlożenie wniosku o usunięcie konta z allegro) - tak zrobiłem i pytam sie ich kiedy otrzymam pieniędze. Wiecie co allegro odpisało? pieniędzy nie wypłacą!! Tym razem chcą przesłania im umowy z bankim z moimi danymi i podpisami prawcownikow banku. Przecież ja tydzień temu robiłem zakupy na allego są tam cały czas te same dane, nr konta itp. nic nigdy nei było zmieniane a oni dalej chcą na siłe uzyskać mój pesel i wszystkie dane.  Ludzie to jest już nękanie mnie!! . cyt:

"Dzień dobry, 
dziękuję za cierpliwość. 
Operator poinformował mnie, że z racji, iż ostatni przelew weryfikacyjny był robiony w 2016 roku nie może go uznać. 
W tej sytuacji, aby móc zlecić jednorazową wypłatę operator PayU prosi o przesłanie umowy z bankiem na której będzie widoczny Pana numer rachunku do wypłat, dane właściciela rachunku oraz podpisy pracowników banku. 
Po weryfikacji umowa zostanie usunięta z systemu. Resztę danych na umowie może Pan zasłonić. 

Pozdrawiam

Zespół Allegro"

allegro chce umowe banku.jpg

oznacz moderatorów

jagoda4455
#9 Pomysłodawca#

Nóż się otwiera w kieszeni !

oznacz moderatorów

tepri
#10 Popularyzator#

allegro wczesniej poprosiło mnie o potwierdzenie że nr konta i dane sa aktualne - potwierdziłem im to, a payu i allegro dalej zachowują sie tak jakby nie wierzyli mi że to mój prawdziwy numer konta??  ale po co miałbym im podawać nieprawdziwy? żeby utrudniać zwrot moich pieniędzy?? widzicie ludzie o co tak naprawde im chodzi - o pozyskanie moich danych wrazliwych z dowodu osobistego tj nr dowodu i pesel. Za wszelką cene chcą uzyskać wszystkie moje dane wrazliwe! kłamią, kłamali i beda kłamac.  potwierdziłem im emailowo że to jedyny, aktualny i nigdy nie zmieniany nr konta, cąły czas on jest na allegro od początku a oni dalej chcą dane z dowodu, umowe z banku i podpisy pracowników banku - po co?? Strach pomyśleć czego jeszcze sobie zażyczą - numeru buta? skanu tęczowki oczu? po co? do czego? w złą strone to wszystko idzie.

emaile od allegro 7 szt (mozna tylko 3 tu dodac wiec nizej jest reszta):

1 email allegro.jpg2 email allegro.jpg3 email allegro.jpg

oznacz moderatorów

tepri
#10 Popularyzator#

4 email allegro.jpg5 email allegro.jpg6 email allegro.jpg

oznacz moderatorów

tepri
#10 Popularyzator#

7 email allegro.jpg

oznacz moderatorów

catherine1980
#9 Pomysłodawca#

Ja podziękowałam towarzystwu wzajemnej adoracji.

Usunęłam konto i już nie wracam.

Pieniądze za prowizję wyślę im dopiero w ostatnim dniu.

oznacz moderatorów

catherine1980
#9 Pomysłodawca#

Nowe konta są na nowych zasadach.

Limit kwotowy i limit aukcji mówi dokładnie o tym, że jesteśmy aktywni i należy się rozliczyć np. drobni sprzedawcy muszą wypełnić PIT i uzupełnić przychody jako sprzedaż bezrachunkowa/niefakturowa

Nowe umowy, świeże dane i siup zgłoszenie do Urzędu Skarbowego

oznacz moderatorów

tepri
#10 Popularyzator#

kolejny email z allegro (screen). Skoro payu robi takie problemy chcąc najpierw skanu dowodu a teraz umów z bankiem razem z podpisami pracownikow banku aby sie upewnić że jestem wlaścicielem tego konta to odpisalem im aby wysłali mi pieniadze przekazem pocztowym na adres a allegro. cyt:

"Wszystkie dane, które nie są wymagane do weryfikacji rachunku mogą być przez Pana zasłonięte. Wystarczy, że będą widoczne Pana dane, numer rachunku oraz podpisy pracowników. "

Wszystkie pozostałe dane mogą być zaslonięte - naprawde?? tzn. jakie?? tam nie ma innych waznych danych, bo wy chcecie doslownie wszystko!! więc co miałbym tam zasłaniać??
8 email.jpg

oznacz moderatorów

catherine1980
#9 Pomysłodawca#

To się nadaje do Urzędu ochrony konsumenta.

Mi pieniądze ponad rok wisiały na Przelewy24.

Nigdy nie miałam tam aktywnego kanału a dziwnym trafem właśnie tam otrzymałąm pieniądze i allegro odpowiedziało ze aby je odzyskac musze uaktywnic ten kanał.

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Ktoś pisał w którymś wątku o payu weryfikacja, czy pamięta ktoś:

Czy w okresie wypowiedzenia odnośnik na allegro do wysłania dokumentów do payu był aktywny/nieaktywny ?

Czy allegro informowało, że to za późno i nie można już cofnąć wypowiedzenia ?

oznacz moderatorów

catherine1980
#9 Pomysłodawca#

W okresie wypowiedzenia (2m) można dosłać dokumenty.

Wtedy z automatu wypowiedzenie jest cofnięte

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Dołączam się do tematu. Miałem konto na allegro od początku istnienia tego portalu. jakiś rok temu payu poprzez allegro poprosiło mnie o skan dowodu. Oczywiście nie wysłalem. Poprosiłem o inny sposób weryfikacji. Otrzymalem odpowiedź, że innego sposobu nie ma.  Więc wypowiedziałem umowę z allegro i zlikwidowałem konto, nic już tutaj nie sprzedaję. Po jakimś czasie umowę wypowiedziału mi payu i koniec tematu. Nie mam zamiaru współpracować z kimś kto żąda odemnie wrażliwych danych osobowych. Nie dostali i nie dostaną odemnie jakiegokolwiek skanu dokumentu w jakiejkolwiek formie. Mam drugie konto, to z którego piszę. Służyło mi ono wyłącznie do zakupów, których i tak już prawie nie robię na allegro, bo ceny są wysokie i można spokojnie dokonać zakupów w innych sklepach internetowych, taniej, szybciej, bez dodatkowych utrudnień, ciągłych zmian i dziesiątek stron regulaminów, które co chwilę się zmieniają. Uważam, że to już koniec allegro. Ludzie nie chcą współpracy z takimi korporacjami. Wszystkiego dobrego.

oznacz moderatorów

tepri
#10 Popularyzator#

to jest jakiś koszmar!!!

Do tej pory nie oddają moich pieniędzy, umowy rozwiązali a pieniądze zabrali 261zł!!

Na pytanie kiedy oddadzą mi moje pieniądze -allegro udaje głupiego i odpisuje nie na temat cyt:

"Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Już tłumaczę

Może Pan opłacić rachunek na dwa sposoby.

- szybka wpłata poprzez zakładkę Rozliczenia z Allegro:
https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

- przelew tradycyjny na numer subkonta przypisanego do Pana konta Allegro, dane podaję poniżej:

PL39124069607777000042297421
Bank PEKAO SA /REG. w Poznaniu
Allegro Sp. z o.o
ul. Wierzbięcice 1B
61-569 Poznań

Pozdrawiam"

Cały czas tylko pisanie z nimi i otrzymywanie głupich odpowiedzi za każdym razem odpisuje inna osoba która nie czyta emaili (może to sztuczna inteligencja odpisuje?), tego sie nie da wytrzymać, robia na złość za to że nie wysłalem im skanu dowodu, celowo utrudniają dostep do moich pieniędzy!!!

lista emaili 05.08.2023.jpg

oznacz moderatorów

tepri
#10 Popularyzator#

ręce opadają

9 oddamy tylko wplac rach.jpg

 A nastepnie:

 

9 kolejny.jpg

 

Moja odpowiedz:

9 moja odp.jpg

oznacz moderatorów

klufa
#8 Zapaleniec#

Ja też się z nimi pożegnałam i wcale nie żałuję. 

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Czy podczas wypowiedzenia był aktywny przycisk przejdź do payu z allegro aby

przesłać dokumenty.

oznacz moderatorów

catherine1980
#9 Pomysłodawca#

Zwrot pieniędzy zgodnie z zapisami miał być ostatniego dnia wygasnięcia umowy z PAYu.

Zgłoś to.

 

Nie musisz dosyłać żadnych danych.

oznacz moderatorów