anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro podejzane kupno i konto udostepniane innym

uOlusia
#9 Pomysłodawca#

klient [edycja] kupił zabawkę, dzwonie by pogadać o sposobie jaki wybrał list ekonomiczny ,do wielkiej rzeczy a on że nie wie kto kupił z jego konta i tylko mailowo pisać, dodam że nr podany tel jak sprawdziłem w Google ma podpięte inne konto [edycja] ,wiec dlaczego ktoś ma kilka kont i udostępnia swoje obywatelom jak widzę z wschodu- bo nazwisko do wysyłki nie jest Pl,wydaje mi się że jakaś próba wyłudzenia towaru na lipne nazwisko!

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Ale w czym problem? Kupił i zapłacił to nalezy wysłać. Jeśli wybral list ekonomiczny to musiałeś taką formę dostawy udostępnić, jeśli nie da się w ten sposób wysłać to nadaj paczką na swoj koszt.

oznacz moderatorów

uOlusia
#9 Pomysłodawca#

W tym problem że po telefonie on nie wie kto zakupił z jego konta, czyli  w brew regulaminowi, a jak wiadomo są też sposoby by kupować przez allegro oszust podaje nr mój do wpaty poszkodowanemu , poszkodowany myśli że kupuje od oszusta i mi płaci, oszust otrzymuje towar odemnie. po czym policja każe zwrócić kase bo nie legalnie trafiła na  moje konto

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A towar zostaje u kupującego. Jeżeli nie wie kto kupił to zwróć kasę i już.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@uOlusia  niby PayU uszczelniło swój system i teraz wpłata z innym tytułem nie przejdzie

oznacz moderatorów

uOlusia
#9 Pomysłodawca#

dzięki, nie wiedziałem o tym .

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@uOlusia W Allegro można mieć kilka kont zarejestrowanych na te same dane. Osoby mieszkające pod tym samym adresem również mogą korzystać z różnych kont. Jeśli ktoś zauważy, że jego dane są wykorzystywane bez wiedzy i zgody, może się do nas zgłosić.

W przypadku, który zgłaszasz, na tym etapie nie widzę podstaw do interwencji. Klientka zamawia i opłaca towary. Czy kontaktowałaś się z nią mailowo?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

uOlusia
#9 Pomysłodawca#

wiem, chodziło mi o to że możliwa lipna transakcja,

"PayU uszczelniło swój system i teraz wpłata z innym tytułem nie przejdzie"

wiec pytanie czy to prawda?  i nie muszę się obawiać oszustw ? że ktoś wpłaci wyższą kwotę lub tytuł nie będzie się zgadzał czy nazwisko wpłacającego to ją zablokujecie.  np

Nie mam ochoty wezwanie do zwrotu pieniędzy, bo ktoś z oxl  dostał dane do wpłaty od oszusta który wyłudzi towar. Nie koniecznie teraz mówi o tej transakcji

 

 

oznacz moderatorów