anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro polcecony - jaki list macie w umowie z pocztą ? Ekonomiczny czy priorytetowy ?

woolcomb
#10 Popularyzator#

czy na allegro poleconym drukują się wam etykiety z oznaczeniem

E - ekonomiczny czy P - priorytetowy ?

wiadomo ze ekonomiczny idzie średnio 5-8 dni a nie 2-3 jak wypisują na naszych aukcjach

allegro leci sobie znów w kulki bo dla nich allegro polecony to ani ekonomiczny ani priorytetowy

a faktycznie przynajmniej u mnie drukuje się jako ekonomiczny i leci 10 dni a klienci wkurzeni

 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Wg regulaminu poczty przesyłka biznesowa ma czas dostawy: D+2.

W umowie nie ma określeń: ekonomiczna czy priorytetowa, jest firmowa, i tak jest na wydrukach. Z zadeklarowanym terminem D+2.

oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

D+2 🙂 dobre żarty , mam setki dowodów że to trwa  nawet D+10

sprawdziłem i faktycznie napisali "gwarantowany czas 2 dni , nadanie do 15"

czy wiesz o jakie odszkodowanie można się ubiegać w takim przypadku ?

czy w ogóle można ? 

zasypie ich wnioskami

 

oznacz moderatorów

meduza
#12 Orędownik#

nie dostaniesz odszkodowania - wykręcą się COVID'em - już przerabiałam

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl  Z tego co pamiętam D+ 2 dla przesyłek miejscowych a D + 4 dla zamiejscowych.  Muszę potem poszperać dla pewności.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Znalazłam w załącznikach swojej umowy

III a. Przyjęcie przesyłek

  1. Przewidywany czas realizacji usługi: 1) dwa dni robocze licząc od dnia następnego po dniu nadania przesyłki (z wyłączeniem sobót) – w obszarze miejscowym; 2) cztery dni robocze licząc od dnia następnego po dniu nadania przesyłki (z wyłączeniem sobót) – w obszarze zamiejscowym.

  2. https://allegro.pl/regulaminy/zasady-wykonywania-i-korzystania-z-uslugi-pocztowej-niepowszechnej-pod...
_____________
Kama
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Co ciekawe regulamin świadczenie usługi biznesowej jest korzystniejszy niż to co dostaliśmy w umowach. M.in. jest tam D+2 bez rozróżniena na miejscowe i zamiejscowe oraz jedną z przesłanek nienależytego wykonania usługi jest przekroczenie terminu dostawy, czego w umowie nie widzę.

oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

a co masz w e-nadawcy jak wysyłasz list polecony allegro ?   

jest tam pole uzupełnienia  :

- waga

i   poniżej pole   

- ekonomiczny  ...

nie mam priorytet ... no i panie na poczcie moje listy allegro polecony

wrzucają do wora z ekonomicznymi ..

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@woolcomb  Ja tam nic nie uzupełniam, wszystko się dzieje samo 😎

_____________
Kama
oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

no to już w ogóle jakiś przypał jest bo ja mam coś takiego i musze jeszcze uzupełniać pole waga :

aaaa.jpg

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@woolcomb  Kurczę, dziwne. A nadajesz ze swojej umowy czy bezpośrednio z Allegro? 

@mikeza   Ty to już jesteś specjalistą od EN, widziałeś takie coś, że pole masa jest wymagane? U mnie nigdy nie było . Pilnuję tylko, żeby waga nie przekraczała 1 kg .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

Nie no , to jest umowa do allegro 

polecony allegro i odbiór w punkcie ..

na fotce nawet ten znaczek allegro się pojawia

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  u mnie jest podobnie, ale zrobiłem sobie szablon dla tych poleconych i wpisałem stałą wagę (może być dowolna w zakresie 1000g) żeby importowało już z automatu z tą wagą. Niestety jak waga była zostawiona pusta, to na poczcie musieli mi coś tam w systemie na oko wklepać, inaczej nie dało się tego nadać. Wstawiali sobie sami np 500g i szło.

Możliwe, że nie wszyscy mają tak samo, może są jakieś różnice w tym EN, trudno powiedzieć. dla mnie to trochę dziwne, że waga jest zostawiona pusta, skoro to jest usługa ryczałtowa i nie ma znaczenia, czy polecony waży 10g, czy 1000g. Cena jest taka sama.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

możliwe, że handlowiec jakoś dziwnie wprowadził dane z umowy, tak, że ta masa musi być uzupełniana, zamiast gdzieś tam odfajkować jakiś wagowy ryczałt.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

bo te umowy do allegro przygotowują opiekuni z poczty

a oni nie mają jakiegoś szablonu tylko robią to na oślep

wiem to bo jak  podpisałem przedłużenie umowy

to przez tydzień system poczty nie widział listów

bo ta babka skopała coś tam i ręcznie potem robiła ten szablon do

wysyłek , taki maiła bałagan  ...

najgorsze jest to że listy allegro idą jako ekonomiczne i nie sposób zmienić tego żeby były priorytetami 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  O masz ci los. Ja od zawsze tylko robię import do zbioru i wysyłam na pocztę.  Jedyne co ustawiam to datę nadania jeśli nadaję w następnym dniu.   Wagę i gabaryty wprowadzają u mnie na nadaniach masowych sami. Faktycznie są różnice, ale mi bardzo pasuje nie grzebanie się w tych parametrach 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

a jak macie na etykiecie  ?

u mnie drukuje się przed danymi odbiorcy :

F (ALLEGRO)

co oznacza chyba przesyłka Firmowa allegro - i wędruje do wora z ekonomicznymi

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@woolcomb   U mnie podobnie. Jest F i idzie jako ekonomiczna.  W umowie nie oferują priorytetu, pewnie musiałby być droższy.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@woolcomb  tak już jest narzucone odgórnie, w tej cenie mamy przesyłki ekonomiczne, opcja priorytet jest wyłączona, nie można tego zmienić.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg najważniejsze, że przechodzą Ci te przesyłki i jest ok na fakturze. Problem byłby jakby naliczali jakieś cuda wianki 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów