anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro polcecony - jaki list macie w umowie z pocztą ? Ekonomiczny czy priorytetowy ?

woolcomb
#10 Popularyzator#

czy na allegro poleconym drukują się wam etykiety z oznaczeniem

E - ekonomiczny czy P - priorytetowy ?

wiadomo ze ekonomiczny idzie średnio 5-8 dni a nie 2-3 jak wypisują na naszych aukcjach

allegro leci sobie znów w kulki bo dla nich allegro polecony to ani ekonomiczny ani priorytetowy

a faktycznie przynajmniej u mnie drukuje się jako ekonomiczny i leci 10 dni a klienci wkurzeni

 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

woolcomb
#10 Popularyzator#

reasumując

przesyłka allegro polecony idzie ile chce i  nie można złożyć reklamacji ze względu na czas doręczenia , allegro wypisuje czas dostawy  do 4 dni a  sprzedawcy niech się martwią . Nawet jak ktoś obniży ocenę za to lub da negatyw to i tak oni go nie usuną  , wiem to z doświadczenia .

Zastanawia mnie tylko dlaczego ja mam użerać się z klientami skoro nadawcą każdego listu jest wg. prawa allegro ?!  To oni powinni wyjaśniać klientom dlaczego list idzie 5 czy 8 dni a nie ja !

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@mikeza proszę Cię powiedz jak to zrobiłeś. U mnie nierejestrowane wchodzą ze stałą wagą, ale polecone zawsze muszę wpisywać wagę ręcznie. Stworzyłam szablon na listy tego rodzaju, zaimportowałam plik, ale nic się nie zmieniło. Polecone dalej są bez wagi. Ja wchodzę w EN w Narzędzia - Szablony - Szablony. Czy chodziło Ci o jakieś inne szablony? 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Gasmin_pl u mnie to jakoś działa - normalnie Narzędzia - Szablony - dodaj nowy szablon. rodzaj usługi - przesyłka firmowa polecona, rodzaj szablonu - otwarty. Masę wpisałem 250g, wcześniej ręcznie zawsze  wpisywałem taką wartość bez względu na faktyczną wagę, zamiejscowa.

Normalnie pobieram przesyłki z allegro, następnie importuj zaznaczone (np. polecone). Wyskakuje okienko "Warunki importu" i tam jest możliwość zmiany rodzaju przesyłki, zamiast "tak jak w Allegro" wybieram ten swój gotowy szablon z wagą 250g. Po imporcie wszystkie dane allegro są oczywiście bez zmian, tylko wagę mam już wpisaną w każdą przesyłkę 250g. Jak importowałem z opcją "tak jak w Allegro" musiałem wagę wprowadzać ręcznie. Tylko taka różnica, ale zawsze jakieś ułatwienie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@mikeza dziękuję bardzo. Już wiem gdzie źle robiłam. Nie zmieniłam z Tak jak w Allegro na ten swój szablon.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Gasmin_pl  proszę bardzo 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

meduza
#12 Orędownik#

a zobacz w ustawieniach czy nie masz zaznaczone zeby wymagało uzupełnienia pola z wagą

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@meduza   Faktycznie tam jest w ustawieniach " Wymagaj uzupełnienia masy " i ja mam to odptaszkowane  🙂 

_____________
Kama
oznacz moderatorów