anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro pozwala na wykorzystanie opisów oraz zdjęć przez wszystkich , czy to już standard?

MAMY ROZWIĄZANIE!
hardybejs
#12 Orędownik#

 

Dlaczego Allegro oszukuje kupujących pozwlając innym sprzedawcom na wykorzystywanie zawartości takich jak autorskich  zdjęć , opisów zdublowanych, tym bardziej że przedmioty nie są takie jak w rzeczywistości wystawiane przez sprzedawcę który kopiuje.Ja rozumiem jak  są to klocki L...O MARKOWE .A nie indyidualny unikatowy produkt rzemieślniczy.Czy  ktoś z Allegro ma coś do powiedzenia , rzeczowego bo mam wrażenie że trafiłem na Barana

odpowiiedz Alll.......

1.Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość i przepraszam za wydłużony czas oczekiwania.

Sprawdziliśmy wskazane oferty i stwierdziliśmy, że nie doszło do kradzieży zdjęć.

Wystawiając ofertę w Allegro zgadza się Pan na dowolne wykorzystanie przez nas wprowadzonych danych, również w procesie produktyzacji.

Wyjaśniam, że na podstawie art. 5.5 wyraził Pan zgodę na wykorzystanie tych materiałów (“Użytkownik wyraża zgodę na wykonywanie autorskich praw osobistych do Treści przez Allegro.pl”). Na tej podstawie został stworzony produkt, z którego wszyscy Sprzedawcy mogą korzystać, łącząc go ze swoją ofertą.

Z tego powodu nie mamy podstaw do podjęcia działań.

Dziękuję Panu za odpowiedź.

2.Rozumiem, że ta sprawa budzi Pana sprzeciw. Jednocześnie wyjaśniam, że według zasad z momentem wprowadzenia informacji lub danych do treści oferty, Allegro.pl nabywa uprawnienie do korzystania z nich, w szczególności do posługiwania się nimi w dowolny sposób, w każdym czasie i według własnego uznania.

 

3.Zgodnie z punktem 5.5 Regulaminu Allegro:
"(...) Użytkownik z chwilą wprowadzenia do Oferty (publikacja w Allegro) treści stanowiących przedmiot ochrony prawa autorskiego, w szczególności znaków, logotypów, wizerunku, opisu oraz zdjęć („Treść”), zezwala Allegro.pl na nieodpłatne, niewyłączne, nieograniczone czasowo i terytorialnie korzystanie z tych Treści w następującym zakresie:
Zgoda Użytkownika obejmuje także tworzenie opracowań Treści przez Allegro.pl i korzystanie z tych opracowań w zakresie, w którym Allegro.pl jest uprawnione do korzystania z Treści oraz na udzielanie dalszych zgód w zakresie odpowiadającym udzielonej Allegro.pl zgodzie.
Użytkownik wyraża zgodę na wykonywanie autorskich praw osobistych do Treści przez Allegro.pl oraz oświadcza, że nie będzie wykonywał tych praw w stosunku do Allegro.pl oraz podmiotów, którym Allegro.pl udzieli dalszych zgód na korzystanie z Treści."

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@hardybejs, poprosiłam o ponowną weryfikację ofert, które wskazałeś w korespondencji mejlowej. Gdy dowiem się czegoś więcej, dam tutaj znać. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
hardybejs
#12 Orędownik#

 sprawdzałem przed chwilką i nie ma tych aukcji .Nie wiem  na jaka prośbę to zrobili czy na kradzież zdjęcia , bo przewinieni zrobił dwa , czy  za to że na zdjęciach powklejał to czego tak naprawde nie sprzedaje?Ale ogólnie dziękuje za pomoc.

oznacz moderatorów