anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro przesyłka polecona, czy warto udostępnić?

AlePiesio
#13 Ambasador#

Witam, czy coś się zmieniło na lepsze z allegro przesyłką poleconą? Kiedyś udostępniałem tą formę dostawy ale ciągle były problemy, pytania, dyskusję typu gdzie jest moja przesyłką, co tak długo itd. 

 

Przesyłka potrafiła iść 2 tygodnie do Krakowa (50km od mojego miasta) a na poczcie Panie zdziwione, że to przecież niemożliwe heh a miałem tak z kilkanaście razy.

Od roku nie udostępniam tej metody ale może warto wrócić do tego? Może się coś poprawiło z tą metodą, czy macie jakieś problemy z tą formą dostawy? Udostępniacie czy wyrzuciliście tak szybko jak to włączyliście? 

Zawsze to klient zapłaci mniej za przesyłkę o kilka złotych a sprzedawca zapłaci kilka groszy mniej za opłatę smart.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

_Likos_
#21 Demiurg#

@AlePiesio  my cały czas mamy włączoną. Odkąd wyrzucili ją ze smarta jest mnie przesyłek poleconych lecz reklamacji póki co nie mieliśmy zbyt dużo. W tym roku chyba jedną.

Było kilka pytań od klientów czemu nie maja przesyłki na drugi dziń lecz kiedy wyjasniliśmy że przesyłka ta jest traktowana jak list polecony i czas doręczenia jest dłuższy niż w przypadku kurierów to z reguły kupujący to rozumieli.

Zobaczymy jak teraz bedzie kiedy polecony allegro znów bedzie smartem i kiedy ich bedzie wiecej. My póki co zostawiamy

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Od wczoraj albo od dziś znów tak forma dostawy jest smart. 

Czyli masz wyrozumiałych klientów bo z tym to różnie bywa... 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AlePiesio odpuściłem sobie ten rodzaj przesyłki , tak jak pisze @_Likos_ klienci zostali nauczeni realizacji w 1-2 dni , a tu się niestety ślizga do 4-5 .... hmmm ... i dłużej .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria @AlePiesio  ohh ja myśle że mam klientów takich samych jak wszyscy.

Rzeczywiscie kupujący spodziewają sie szybkiej dostawy lecz także rozumieja to że list idzie troche dłużej niż kurier czy paczkomat. Myśle że roszczeniowych klientów jest naprawde niewileki odsetek. Co prawda sa tacy którzy potrafią dac sie we znaki niemniej przynajmniej u mnie myśle że to mniej niż 5% . Z pozostałymi 95 procentami naprawde można wszystko wyjasnić.

Bardziej mnie martwia informacje allegro Pt : "dostawa jutro" jeśli przesylek poleconych smart będzie wiecej a wiadomoże nie dotrą one w ciągu jednego dnia. Wówczas niedomówien i reklamacji może być wiecej. No ale pożyjemy - zobaczymy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ tak , roszczeniowych jest mniej , ale mnie po 30 latach się już przelało ..... niech się inni męczą .😁

oznacz moderatorów