anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro/trade analitycs czy zostanie przywrócony poprzedni widok?

eenki92
#9 Pomysłodawca#

Kiedy powrót do starego widoku? Obecne narzędzie jest kompletnie niefunkcjonalne, nieintuicyjne,  brzydkie i korzystanie z niego mnie po prostu wk*rwia!

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Happy-Colors-pl
#9 Pomysłodawca#

Ulubione filtry byłoby całkiem spoko gdyby to się aktualizowało czyli np. zaznaczyłem 8 marca z ostatnich 7 dni i zawsze mam przedział 01-08.03.2022 nawet gdy dzisiaj jest 14 i kliknę ulubiony filtr to i tak z ostatnich 7 dni przedział mi wychodzi od 1 do 8 marca. 
I teraz żeby mieć prawidłowy przedział to klikam z wczoraj i znowu z ostatnich 7 dni i się aktualizuje przedział czasowy.

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Niestety nie ma takiej opcji ani takiego raportu jak średnia sprzedaż dzienna jest średnia cena oferty. Poza tym nie mam możliwości zapamiętani filtrów bo nie mam czegoś takiego jak ulubione filtry a sporo szukałem

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Poza tym nie rozumiem czemu ciągle nie ma ilości sprzedanych "koszyków" czyli transakcji z 1 klientem i ogólnie ilości sprzedanych sztuk. 

Nie rozumiem też czemu sprzedaż nie jest korygowana o anulowane zamówienia w sytuacji gdy klient to zrobił i widać to w systemie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@chmielna12 aby wyświetlały się "ulubione filtry" trzeba najpierw jakieś zapisać, wówczas przycisk zmienia się na ulubione filtry. Czyli trzeba najpierw ustawić fitry, następnie wybrać [zapamiętaj ten filtr]

la_nika_0-1647333687223.png

Pojawi się okno "zapisz fitr do ulubionych", trzeba nadać mu nazwę:

la_nika_1-1647334104159.png

I zobaczysz go później w [Ulubionych fitrach]

la_nika_2-1647334184375.png


Jeżeli chodzi o średnią sprzedaż dzienną to w Podsumowaniu jest taki wykres:

 

la_nika_4-1647334282203.png

Trzeba wejść w raport Trendy w czasie > Sprzedaż według dni. W tym raporcie pokazujemy wyniki sprzedaży z podziałem na dni. Zobaczysz jaka była średnia cena każdego dnia (w wybranym przez Ciebie zakresie).
W najbliższym czasie planujemy udostępnić przeglądanie wartości transakcji skorygowanych o transakcje, w których klient anulował zamówienie lub je zwrócił.


@Happy-Colors-pl dziękuję, przekazałam Twoją sugestię.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Cały czas piszemy nie o tym samym - w poprzednim TA po wybraniu okresu np. poprzedni miesiąc była średnia sprzedaż dzienna teraz tego nie ma. Poza tym skoro płacę za te statystyki to może warto by było spełniać oczekiwania tych którzy z tego korzystają. Ja postuluje żeby po zalogowaniu było widać tak jak w poprzednim widoku sprzedaż z dnia dzisiejszego. Po to się loguję wieczorem, żeby podsumować dzień. Po kiego grzyba takie dziwne zmiany, które oznaczają więcej klikania. Naprawcie widok w komórce bo trzeba scrolować w bok. I proszę średnią.

Fajnie by było też skoro już się wzięliście za zmiany dorzucić uwzględnianie anulowanych przez klientów zamówień oraz liczyć średnią wartość koszyka i ich ilość.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@chmielna12 W aktualnym widoku Allegro Analytics masz możliwość podglądu średniej sprzedaży dziennej w raporcie Sprzedaż według dni.

W raporcie tym znajdziesz też informacje dotyczące ilości sprzedanych "koszyków" (transakcji z 1 klientem) i ogólnie ilości sprzedanych sztuk. W tym miesiącu planujemy też udostępnić przeglądanie wartości transakcji skorygowanych o transakcje, w których klient anulował zamówienie lub je zwrócił.

Dziękujemy Ci za wszystkie sugestie, na bieżąco przekazujemy je do osób zajmujących się narzędziem Allegro Analytics. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów