anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro usunelo nr telefonu z zakladki O SPRZEDAJACYM czy mi sie wydaje?

Client:80340374
#13 Ambasador#

sprawdzałem losowych sprzedawców na kilku sprzętach. Tylko telefon z aplikacją allegro nie wyświetla numeru

Tak jakby to aplikacja blokowala.

Odpowiedz
Ładowanie...

_HolaOla_
Moderator
Moderator

Dziękuję Wam za wszystkie głosy w tym temacie. Na tym etapie jest to testowane rozwiązane, ale prawdą jest, że w przypadku niektórych ofert przenieśliśmy dane kontaktowe sprzedającego z sekcji “O sprzedającym”, na stronę "Dziękujemy za zakupy". Co istotne, wszyscy użytkownicy bez zmian mają do dyspozycji w ofertach opcję "Zadaj pytanie Sprzedającemu". 

@kostas11 Cytowany przez Ciebie artykuł nie dotyczy umów zawieranych na odległość (a takie właśnie umowy mamy w Allegro). Do umów zawieranych na odległość stosujemy Art. 12. 1:„Najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta w sposób jasny i zrozumiały o:

2) swoich danych identyfikujących, w szczególności o firmie, organie, który zarejestrował działalność gospodarczą, a także numerze, pod którym został zarejestrowany;

3) adresie przedsiębiorstwa, adresie poczty elektronicznej oraz numerach telefonu lub faksu jeżeli są dostępne, pod którymi konsument może szybko i efektywnie kontaktować się z przedsiębiorcą;

Natomiast przepis sam art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o prawach konsumenta stanowi implementację art. 6 ust. 1 c) dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady o prawach konsumentów nr 2011/83/UE. Celem dyrektywy i ustawy jest zapewnienie kupującemu szybkiego i efektywnego (skutecznego) kontaktu ze sprzedającym. Zawarta w ustawie oraz dyrektywie informacja, że e-mail, nr telefonu oraz faksu należy podawać tylko, jeżeli są dostępne, sugeruje, że nie ma obowiązku w każdym przypadku podawania każdej z tych informacji. Należy jednak umożliwić kupującemu komunikację ze sprzedającym, która będzie odpowiednia do sposobu zawierania umowy i specyfiki świadczenia. I taką właśnie komunikację gwarantujemy poprzez formularz kontaktowy oraz Centrum Wiadomości. Zgodnie z obowiązującym prawem, jeśli kupujący dokonuje zakupu za pośrednictwem Allegro, to formularz kontaktowy stanowi odpowiednią metodę komunikacji, spełniającą założenia wymienionych aktów prawnych.

Jest to metoda równie szybka i skuteczna jak pozostałe, ponieważ wiadomości wysłane przez formularz dostarczane są niemal natychmiastowo na adresy e-mail obu stron. Dodatkowo, po zawarciu transakcji kupujący otrzymuje nr telefonu oraz adres e-mail, co umożliwi mu kontakt ze sprzedającym w przypadku ew. problemów z realizacją zamówienia.

Ola
   Moderator

glenmoranghie
#13 Ambasador#

@_HolaOla_ "przenieśliśmy dane kontaktowe sprzedającego z sekcji “O sprzedającym”, na stronę "Dziękujemy za zakupy".

Przecież to idiotyczne. Jak jeszcze nie kupiłem i mam pytania to szukam kontaktu w zakładce "kontakt". Do głowy mi nie przyjdzie szukać tego w zakładce "dziękujemy za zakupy". Trzeba być kompletnie odklejonym od rzeczywistości żeby realizować tak kretyńskie pomysły, w dodatku marnujecie na takie wypierdki czas i środki psując nerwy użytkownikom podczas gdy prawdziwe problemy i wady interfejsu allegro zgłaszane przez użytkowników od miesięcy i lat wciąż są nienaprawione. Bezsens na bezsensie bezsens bezsensem pogania.

Odpowiedz
Ładowanie...

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_

Art. 12 Ustawy mówi jasno – dostępne dane teleadresowe mają być podawane najpóźniej w chwili zawarcia umowy. Nie szukajcie obejścia w dyrektywach, wskażcie oficjalne stanowisko UOKiK, zgodnie z którym dostępny numer telefonu nie musi być podawany, choć ustawa nakazuje jego podawanie. Zapomniałaś dodać, że formularz kontaktowy i centrum wiadomości są cenzurowane przez Allegro, a co za tym idzie, nie każda wiadomość dociera do sprzedawcy. O danych otrzymywanych po zawarciu transakcji nawet nie wspominaj, bo nie o to tu chodzi.

Odpowiedz
Ładowanie...

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_
@glenmoranghie
@xyz96

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze (na co m.in. wskazuje fala wezwań - również listownych przedsądowych - do zapłaty, wysyłana ostatnio przez allegro, nawet jeśli ktoś zalega raptem 2-3 zł, np. za monety wymienione na kupony)😉
Nie ma nr/mejla do sprzedającego - nie dogadasz się poza allegro. Tylko czekać na to, aż w CW zaczną być cenzurowane wiadomości zawierające ww. formy kontaktu (a może już są, tylko jeszcze nie wiem, bo nie sprawdzałem🤔).
Tak czy owak, od dłuższego czasu allegro coraz śmielej zaczyna eksperymentować z wprowadzaniem zamordyzmu.

annseb
#8 Zapaleniec#

Tylko że nie wszyscy te ptania w ogóle czytaja

Odpowiedz
Ładowanie...

astan67
#3 Debiutant#

Za chwilę nie bedzie klient wiedział od kogo kupuje w ogóle. Proponuję faktury bez danych sprzedawcy dodac!!

Odpowiedz
Ładowanie...

Numery telefonów do sprzedających znikneły z allegro

annseb
#8 Zapaleniec#

Witajcie

Czy wiecie coś na temat tego że allegro miało usunąć numery telefonów do sprzedających w zakładce O SPRZEDAJACYM, a może gdzieś je przenieśli? Poradźcie jak wiecie. Bo jeżeli faktycznie usunęli to już jest ROBIENIE SOBIE TOTALNYCH JAJ Z LUDZI

Odpowiedz
Ładowanie...

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@annseb Nikt niczego nie usunął. Numery są, jak były.

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...

annseb
#8 Zapaleniec#

Dziwne bo ja w każdą ofertę w którą wchodzę to nie widzę

Odpowiedz
Ładowanie...

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@annseb Jak sprzedawca nie nie ustawił, to nie ma. Zakładkę O sprzedającym każdy redaguje sam.

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...

lew433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Nie na wszystkich kontach, dlatego jedni mają inni nie.

x.y.z "ja się nie mylę nigdy, zapamiętaj " 😄 i to nie jest prawda
Odpowiedz
Ładowanie...

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@lew433 Teraz już wiem 🙂

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...

annseb
#8 Zapaleniec#

Ja w lapku nie widzę już w żadnej ofercie na tablecie i smartfonie na androidzie w aplikacji jeszcze widać ale nie we wszystkich ofertach. Najgorsze jest to że sprzedający nie mają o tym pojęcia.

Odpowiedz
Ładowanie...

Knowhere
#21 Demiurg#

@annseb Usunęli, jakoś 2 czy 3 tygodnie temu.

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere ja mam normalnie widoczny. Jak sobie klikam na innych sprzedawców to też widzę ich numery. Więc może tylko niektórym usunęli.

Odpowiedz
Ładowanie...

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@Knowhere Pierwszy z brzegu:

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...

annseb
#8 Zapaleniec#

podaj numer oferty

Odpowiedz
Ładowanie...

Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Usunięto telefony i adres mailowe. Na niektórych kontach jeszcze są stare zasady. Na niektórych nowe - bez telefonu i adresu mail. TYLKO - pytanie do sprzedającego. 

Odpowiedz
Ładowanie...

annseb
#8 Zapaleniec#

Przeciez to jest kpina z ludzi

Odpowiedz
Ładowanie...