anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Numery telefonów do sprzedających znikneły z allegro

Knowhere
#21 Demiurg#

@annseb OK, znalazłem temat (przez gugiela, bo ta forumowa wyszukiwarka to jakaś masakra jest), a konkretnie wypowiedź jednej z moderatorek https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-usunelo-nr-telefonu-z-zakladki-o-s...

annseb
#8 Zapaleniec#

No to grubo można się skontaktować tylko przez durne wiadomości allegro tylko że niektórzy niestety w ogóle tych wiadomości nie czytają

Odpowiedz
Ładowanie...

lew433
#21 Demiurg#

Problem poruszany już tu wielokrotnie,telefony na niektórych kontach zniknęły i moderator także to potwierdzał.

x.y.z "ja się nie mylę nigdy, zapamiętaj " 😄
Odpowiedz
Ładowanie...

annseb
#8 Zapaleniec#

Żadnego telefonu, żadnego maila, opcja ''pytanie do sprzedającego'' jest cenzurowane przez allegro, nie ma co allegro zrobiło by karierę na Białorusi

Odpowiedz
Ładowanie...

xyz96
#21 Demiurg#

UOKiK ma wejść do Allegro w sprawie prowizji od kosztów wysyłki i w sprawie odmowy zwrotu prowizji po odstąpieniu od umowy, może i usunięciem telefonów sprzedających się zajmą, bo ustawa dostępny numer telefonu nakazuje zamieszczać w ofertach.

Odpowiedz
Ładowanie...

annseb
#8 Zapaleniec#

Dobrze by było. Tylko że to potrwa, a allegro zrobiło to po cichu i niestety większość sprzedających o tym nie wie aby nie przemycali numerów w innych zakładkach i na dzień dzisiejszy na moim przykładzie gdzie ja non stop szukam części samochodowych i niejednokrotnie muszę dzwonić o zgodność części to znalazłem się w czarnej du.ie

Odpowiedz
Ładowanie...

TATLOK
#15 Entuzjasta#

To dlatego przestali do mnie klienci dzwonić?!

Odpowiedz
Ładowanie...

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 otóż to. Ustawa nakazuje zamieszczenie informacji dla klienta, PRZED DOKONANIEM ZAKUPU, m.in. o sposobach komunikacji ze sprzedawcą. Więc jeśli teraz każdy sprzedawca sobie zażąda np. tylko kontaktu telefonicznego, to Allegro już ma "dobrze".

Tak się kończy pazerność, podnoszenie prowizji, a później trzęsienie dupą, że klienci się zaczną dogadywać poza Allegro.

Jak Allegro jest takie mądre, to niech wezmą na siebie wszystkie obowiązki związane z reklamacjami i innymi pierdołami, a my jako sprzedawcy zaczniemy tu tylko wstawiać produkty. Niech nam odpalają tyle ile sami zabierają teraz prowizji, a resztę zachowają dla siebie 🙂 Po prostu, odwróćmy role 😉

Odpowiedz
Ładowanie...

xyz96
#21 Demiurg#

Nie możecie zamieszczać numerów telefonów w innych miejscach oferty, w innych zakładkach? Ustawa nakazuje, Allegro nie może z tego powodu stosować żadnych sankcji przy kontach firmowych.

Odpowiedz
Ładowanie...

annseb
#8 Zapaleniec#

Nie o to chodzi. Większość kupujących  właśnie tam ma telefony bo to rubryka z kontaktem jest. 80 procent sprzedających nawet o tym nie wie że allegro wymazało telefony bo zrobili to po cichu

Odpowiedz
Ładowanie...

dlaczego nie widac nr tel na allegro

Jola070719
#7 Wielbiciel#

dlaczego nie widac nr tel na allegro

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: dlaczego nie widac nr tel na allegro

Agent051
#12 Orędownik#

@Jola070719 Żeby ograniczyć sprzedaż poza Allegro. Rozmów telefonicznych Allegro jeszcze nie kontroluje.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: dlaczego nie widac nr tel na allegro

xyz96
#21 Demiurg#

@Jola070719 Zgodnie z Ustawą konsumencką przedsiębiorcy powinni numer telefonu udostępniać przed zawarciem umowy z kupującym.

Art. 12. prawa konsumenta

Obowiązki informacyjne przedsiębiorcy

1.
Najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta w sposób jasny i zrozumiały o:

adresie przedsiębiorstwa, adresie poczty elektronicznej oraz numerach telefonu lub faksu jeżeli są dostępne,

Odpowiedz
Ładowanie...