anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro vs Aledrogo

Macza
#7 Wielbiciel#

Pamiętam początki allegro, bo jestem zarejestrowany od pierwszych miesięcy działalności. Można było sprzedawać bez opłat lub za symboliczne prowizje! I tak z upływem czasu z fajnego portalu transakcyjnego zrobił się dziwoląg pod tytułem aledrogo. Podobnie jak z restauracjami w tym kraju. Powstaje nowa ze świetną kuchnią, żeby ściągnąć klientów, a po roku lub dwóch wielka kicha i lepiej pojechać do McDonalda na bułę, bo tam przynajmniej zawsze jest ten sam poziom jakości i obsługi.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Ja pamiętam że 15 lat temu stawka wynosiła 8% od sprzedaży + całkiem spore opłaty za wystawianie np. 0,50 za każdą rzecz. Realnie płaciłem od 9,5-12 % sprzedaży. Zazwyczaj ok 10,5. Sporo można było też stracić na ustawianiu ceny minimalnej, bo aż 5 zł.

Dziś to 9% od sprzedaży + drobne opłaty za wystawianie np 0,05 zł. Realnie ponad 10% czyli tyle samo co dekadę temu a konkurencja jest kilkukrotnie większa.

Podsumowując opłacalność zatrudniania aledrogo suskcesywnie spada.

 

oznacz moderatorów

misia_la
#10 Popularyzator#

@__RPM_  Wiele zależy od branży... i czy wyróżniona czy nie itd. Prowizje są spore, ale mnie bardziej martwi, że sprzedawca nie ma wsparcia w Allegro. Wspierany jest kupujący (w sumie on za wszystko płaci), ale tłamszony sprzedawca zawsze będzie gdzie indziej szukał korzyści...

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Kiedyś 'symboliczne' 10%, teraz ponad 20%. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Prowizja swoją drogą, dolicz jeszcze kiedy czasami sprzedawca ściąga dodatkową złotówkę z wysyłki przykładowo albo dodaje monety jak nie jest Super Sprzedawcą.

W końcu to tylko zadowolenie klienta i kieszeni allegro się liczy 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Ja jestem na allegro z czasów gdy nie było prowizji

a liczba użytkowników nie przekraczała 2000

a konto można było założyć na dowolnego maila bez jakiś potwierdzeń, skanów dowodów osobistych i itp

i części użytkowników nie było na świecie

ba nawet nie było ich w planach że się urodzą

oznacz moderatorów

fhelmo-zabawki
#9 Pomysłodawca#

prowizja jest jaka jest ,kazdy sie z tym godzi..ja ostatnuio przezylam szok.Brat wystawil ipohone 7 z ceną minimalna 700zł na licytacje.I teraz Uwaga!licytacja zakonczyla sie ok 600zł wiec nie zostal sprzedany a za cene minimalna pobrano mu 70zł !!!

oznacz moderatorów

way2
#9 Pomysłodawca#

Jaki wniosek? niedługo wchodzi w grę Am4zon Polska zobaczymy, bo allegro się w głowie poprzewracało.

oznacz moderatorów

chucknorris25
#7 Wielbiciel#

Portal który praktycznie nie ma konkurencji w Polsce,możemy płakać i narzekać a i tak tego nie zmienimy  🙂 

Ktoś tam wyżej pisał o AMZ w polsce.Po 1 nie jest to taka pewna sprawa  a po 2 AMZ też kroi sprzedawców  i to bardziej niż ALL

Na allegro abonament najtańszy to 30 czy tam 40 zł a na AMZ to juz 40 euro.

Wchodzi też kwestia trudności obsługi AMZ w porównaniu z ALLe.Konto na naszym pomaranczowym portalu jest w stanie założyć i obsługiwać prawie każdy,natomiast  z AMZ to juz zupełnie inna bajka  ( bez wsparcia nie podchodz ) .

Blokowanie aukcji też na ALLEG jest dość rzadkie,a u Bezosa blokada blokade blokada pogania  🙂 Tutaj moge smiało podnieść cene o kilkadziesiąt procent i spoko a tam blok aukcji  🙂 

Tak podsumowując,jesli AMZwejdzie do polski ale nie zmieni się trudność prowadzenia tam sprzedaży to ALLE wciąż nie musi sie obawiać konkurencji  🙂 

No tak sie rozpisałem  😄 

oznacz moderatorów

way2
#9 Pomysłodawca#

Tego wszystkiego jeszcze nie wiadomo, nie ma jeszcze Amz Polska. Abonament pewnie nie bedzie tak wysoki bo bedzie dostosowany do polskich warunków więc nie patrz na euro. Konkurencja jest zawsze dobrą stroną dla użytkowników, niech walczą, będą promocje różne, zobaczymy.

oznacz moderatorów