Autoryzacja nie powiodła się.
Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.
W 2024 roku do rynków słowackiego i czeskiego dołączą Węgry!
Rynek węgierski to kolejne miejsce, w którym mogą być widoczne Twoje oferty. Kupujący z Węgier znajdą tu metody płatności w forintach, dostawy od zaufanych przewoźników oraz stronę i narzędzia po węgiersku. Dzięki temu po uruchomieniu nowego rynku Twoje oferty będzie mogło zobaczyć o 10 milionów więcej nowych potencjalnych klientów.
Jak będzie działać Allegro na rynku węgierskim?
Podobnie jak przy allegro.cz i allegro.sk, kierujemy się zasadą: wystawiaj raz – sprzedawaj wszędzie. Dlatego nie musisz zakładać nowego konta ani ponownie wystawiać swoich ofert. Na wszystkich rynkach zagranicznych możesz zarządzać sprzedażą, cenami oraz wypłatami tak, jak na allegro.pl – dzięki narzędziom, które już znasz, i których używasz na co dzień.
Jeśli używasz zewnętrznej aplikacji do zarządzania sprzedażą na Allegro – zarządzanie ofertami na rynku węgierskim będzie możliwe przez API Allegro.
Zrób to już teraz, a szybciej udostępnisz swoje oferty na nowym rynku – jeśli spełnią wszystkie warunki, pokażemy je na rynku węgierskim już w dniu startu. Dowiedz się, jak dodać zagraniczne metody dostawy.
Jeśli 19 sierpnia będziesz udostępniać w swoich cennikach metodę Allegro Kurier DPD z wysyłką do Czech i Słowacji, automatycznie dodamy do tych cenników również wysyłkę do Węgier – w ramach metody Allegro Kurier DPD.
Oznacza to, że od 19 sierpnia klienci z allegro.pl będą mogli robić zakupy w Twoich ofertach z tą metodą z wysyłką z Polski do Czech, Słowacji i Węgier. Jednak Twoje oferty udostępnimy na węgierskim rynku dopiero w momencie startu nowej domeny.
Jeśli nie chcesz oferować wysyłki z Polski do Czech, Słowacji i Węgier w ramach metody Allegro Kurier DPD na allegro.pl – możesz usunąć ją ze swoich cenników. Dodatkowo jeszcze przed uruchomieniem Allegro na rynku węgierskim, będziesz mieć opcję trwałego wycofania ofert z udostępniania na tym rynku.
Poznaj węgierski rynek e-commerce
Już teraz przygotuj się na start Allegro w Węgrzech i poznaj specyfikę węgierskiego rynku. Pozwoli Ci to jeszcze lepiej dostosować swoje oferty do klientów z tego kraju. Weź udział w webinarze z zewnętrznym ekspertem rynku węgierskiego, 6 sierpnia o 11:00.
Naprawdę a jak Węgrów wyrzucą z UE?🤔
@LEW433 Węgry przystąpiły do UE 1 maja 2004 roku. Prócz nich do Wspólnoty dołączyły wówczas: Czechy, Słowacja, Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Słowenia, Cypr i Malta. My też jesteśmy wśród tych krajów 🙂
@la_nika a jaką będzie miało allegro domenę na Węgrzech? Z tego co pamiętam allegro hu jest zajęta 😆
@la_nika "znaleźliśmy rozwiązanie" a czy znaleźliście rozwiązanie na problem który zgłasza MNÓSTWO użytkowników dotyczący łączenia ofert?
Kiszenie się przez 2 miesiące przez (jak się okazało) niewidoczne ogłoszenia (widoczne po absurdalnych kombinacjach klikania w produkty zupełnie NIE powiązane) to jaki to problem dla nich ? Żaden problem. Oferty z AL też miały być niewidoczne od 1 października a są niewidoczne już teraz przy tym grupowaniu. Jakby człowiek wiedział że takie cyrki tu będą to by się dawno ewakuował na inny portal.
Allegro.HU ? To byłaby całkowicie adekwatna i odpowiednio kojarząca się nazwa do tego jak Allegro traktuje swoich użytkowników.
czyli taki Psikuta bez S, jak mawiał klasyk
@la_nika Jó napot kivanok!
Już się cieszę jak pięknie moderatorki piszą węgierskie teksty, już widzę powitanie Śnieżka, cieszę się na jego powitalny wstępniak ...😁
Sok szerencset !!! 😃
Super fajnie. Gdzie znajdę informacje, jakich formalności muszę dopełnić jako sprzedawca? Przykładowo jak ma to miejsce przy sprzedaży na Słowację, sprzedający musi mieć przedstawiciela na terenie Słowacji, żeby rozliczyć odpady (odpowiednik polskiego BDO). Czy w węgierskim prawie też są takie "kwiatki"?
Witam,
Proszę o link do webinaru, który odbył się 06.08.2024 na temat rynku węgierskiego.
@VELADOroof bardzo proszę, nagranie z tego webinaru znajdziesz tutaj.
Dzieki 🙂
Super, a czy Allegro przygotowało się na transakcje B2B ? Sprzedaż na Vat-cie 0% jeśli stosujemy procedurę WDT sprzedaż firma - firma, bo Czechy i Słowacja chyba temat chyba jeszcze nie jest załatwiony?
Wycofaliśmy się z rynku CZ i SK i z HU też się wycofamy, do dnia, kiedy Aleprowizja PL wdroży system: Kupujący kupuje z zapłatą z góry lub za pobraniem wybierając opcję faktury i automatycznie rozdzieli VAT do netto WDT. Inaczej problemy ze skarbówką.
Paragony na rynek Czeski Słowacki i Węgierski nie powinny być w ich języku ?
ostatni cios - po sprzedaży na rynek zagraniczny obserwujcie dopłaty firm kurierskich. Schodzą do pół roku. Tak, do pół roku. Sumarycznie prowizja i płaty sięgają nawet 27%
Tu się zgadzam z dopłatami - wysłaliśmy towar w połowie grudnia, na początku lipca dopisana dopłata (ponad tysiąc koron)
Zgodzę się z Tobą, że Allegro powinno cenę automatycznie konwertować netto / brutto przy zakupach przez firmy.
Z konsumentem B2C nie mam problemu bo jestem w VAT-OSS to robi się tylko fakturę ze stawką VAT danego kraju i po problemie. Nie robi się paragonów tylko faktura imienna.
Słabo jest to wszystko wymyślone, bo Wasze podejście wyklucza małe sklepy. Nie da się opanować przepisów tak wielu krajów, bo biurokracja i dostosowanie do każdego rynku zajmuje zbyt wiele czasu.
Powinniście opracować taki system, że to Allegro jako pośrednik będzie sprzedawcą na dany rynek, załatwi kwestie opakowań, podatków, lokalnych przepisów. Czyli w przypadku sprzedaży zagranicznej Allegro kupuje towar od sprzedawcy polskiego w systemie krajowym i sprzedaje np. na Węgrzech. I wtedy możecie dołączyć nawet 15 krajów.
@la_nika Mówimy i piszemy poprawnie: na Węgry i na Węgrzech, na Ukrainę i na Ukrainie, na Białoruś i na Białorusi, a także – obocznie, choć lepiej z przyimkiem 'na' – na Litwę i na Litwie (dopuszczalne: do Litwy i w Litwie), na Łotwę i na Łotwie (dopuszczalne: do Łotwy i w Łotwie).