anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro zmusza do dopłat za przesyłkę Kupującego lub Sprzedawcę

RED
#21 Demiurg#

Czary mary

smart wspaniały

allegro paczkomat, kurier tani

chyba jednak jest do bani

jak na konto Sprzedawcy zapłacę

to towaru nie zobaczę jak nie dopłacę

 

Dlaczego Allegro pozwala na wybranie przez Kupującego sposobu wysyłki typu smart

czy allegro paczkomat lub kurier

a po zapłacie przez niego bezpośrednio na konto Sprzedawcy nie umożliwia wysyłki

w/w sposobami?

 

Niektóre firmy mają tak ustawiony system zakupów, że nie mogą płacić przez allegro finanse

tylko bezpośrednio sprzedawcy - dlatego żądają proform i podania konta do przelewu

przy zakupach na różnorakie dotacje - urzędy wymagają przelewu na konto firmy przy weryfikacji i ich rozliczeniu

 

ba konsument zawiera umowę i wybiera płatność określoną przez sprzedawcę

przykład u nas z dzisiaj - konsument (ma rację bo ma prawo) - cyt: Ja ide pod prąd i nie daję zarabiać allegro, zawsze płacę bezpośrednio bo lubię i chcę

ma podane koszty a tu zonk - Sprzedawca nie może wysłać towaru bo allegro nie przesłało danych inpostowi - jak to się ma ustaw konsumenckich i kodeksu cywilnego?

Ba Sprzedawca nie możliwości umieszczenia stosownego info w swojej ofercie na allegro - na stronie o sprzedawcy nie może a w zakładce dostawa i płatność niczym w twiterach ograniczono ilość znaków do minimum i to jeszcze ukryto

 

co na to allergo?

Allegru jest przykro

cyt:

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość i przepraszam za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Zaistniała sytuacja wynika z faktu, że jeżeli Klient dokona zakupu tradycyjnie, to płatność nie będzie widoczna dla naszego systemu, stąd informacja nie trafia do InPostu. Przykro mi z powodu zaistniałej kwestii.

 

Nadmieniam, że jakiś czas temu nie było z tym problemu ale allegro niczym rząd stanem epidemii ograniczyło tą możliwość (bo Panie kradnom kradzieje)

 a tak po za tym

przykro to może być z powodu np:

- dziury ozonowej

- głodu w afryce

- ocieplenia klimatu

bo tego problemu nie da się rozwiązać

ale po stworzeniu problemu i mając pełną wiedzę, że może to prowadzić do konfliktu na linii Sprzedawca Kupujący serwisowi nie może być przykro

bo obraża strony transakcji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

gartdeco1
#10 Popularyzator#

Allegro po wprowadzeniu ostatnich zmian nie jest już partnerem w biznesie i nas łupi wręcz okrada, dlatego teraz jako sprzedawcy bez żadnych skrupułów powinniśmy zrobić wszystko by kupujący po pierwszym zakupie u nas na allegro już następny zakup robił bez  ich pośrednictwa, i to nie będzie Januszowanie bo największym Januszem teraz jest allegro.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@RED Ale przecież jeśli klient wypełni FOD  i wpłaci bezpośrednio na konto to można nadać paczkomatem czy kurierem.  Wybierasz w zakładce status "płatność rozpoczęta " i widzisz przesyłkę . To pomoc Allegro o tym nie wie ? 🙂2020-06-01 (1).jpg

_____________
Kama
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kaliope_Brzeg Pomoc Allegro pewnie wie. Tylko nie informują o 1 ARCYWAŻNEJ rzeczy. Jeśli klient nie zapłaci przez PayU (mając SMART i niby wysyłkę za darmo), tylko przez zwykły przelew, to wiesz co się stanie? Ty owszem, znajdziesz jego transakcję w menadżerze paczek, ale uwaga, uwaga....zapłacisz 8,99zł za nadanie tej paczki :D:D:D

Dobre, nie?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte, jak kamcia zapłaci to kamcia nie wyśle,
bo z własnej kieszeni nie opłaci przesyłki 😄 pszeciesz 😮

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Kurcze, albo ja coś przegapiłam albo sama już nie wiem. Jak będę miała taką sytuację to się przyjrzę. Byłam święcie przekonana, że zawsze miałam darmową etykietę w takiej sytuacji .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kaliope_Brzeg niestety nie. Etykieta się wówczas generuje jako normalna przesyłka Allegro Inpost za 8,99zł. Więc jeśli klient płaci poza AF, to sprzedawca jest 9zł w plecy... A najgorsze, że Allegro głośno o tym nie mówi.

Poniżej cytat z wypowiedzią pracownika Allegro, z którym o tym rozmawiałem

"W sytuacji, gdy Klient dokona płatności przelewem tradycyjnym - zamówienie nie zostanie potraktowane, jako Smart!. Wynika to z faktu, że płatność nie odbije się przez nasz system, stąd nie wiemy, czy do transakcji rzeczywiście doszło."

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

numer podany na tym screenie ma teraz lipe, jak mu wszyscy dzwonią z pytaniem kiedy zapłaci za towar z allegro XD

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

anoo, Kamcia, no wiesz co 😄  @Kaliope_Brzeg 
edytuj tego screena zanim przyjdzie włąściciel numeru 😛

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

A już nie straszcie . Jak tak będziecie publicznie ogłaszać , że jest tam jakiś numer to faktycznie ktoś to może wykorzystać . Ja już niestety edytować nie mogę .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

Za późno.

Już zdążyłem obcykać co się da z tego wydobyć ciekawego 😜

oznacz moderatorów