anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anonimizacja zdjęć dowodu osobistego w celu weryfikacji firmy.

MAMY ROZWIĄZANIE!
wodmix
#9 Pomysłodawca#

Czy zdjęcia dowodu osobistego przesłane w celu weryfikacji firmy można anonimizować? Jeśli tak to które dane mogę zamazać? Czy ostatecznie umieszczenie na zdjęciu napisu "NA POTRZEY ALLEGRO" jest dopuszczalne? Pięć lat temu zgodnie z sugestią moderatora w taki sposób zostały wysłane i weryfikacja przeszła pozytywnie. W tej chwili mam odpowiedź, że zdjęcia są nieczytelne.

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Jak obiecałyśmy, przekażemy tę propozycję do właściwych rąk i osób odpowiedzialnych za tę kwestię, ale o ile w ogóle kiedyś się pojawi to na pewno nie w przeciągu tygodnia czy dwóch. Jak każda firma, mamy swoje plany i cele długookresowe, nad którymi aktualnie pracujemy, a tego typu skomplikowane zmiany wymagają przygotowania i wielu miesięcy prac. Dlatego też tak jak pisałam, przekazaliśmy Waszą sugestię, ale na tę chwilę, nie możemy obiecać, że weryfikacja profilem zaufanym pojawi się w najbliższym czasie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
K-A-M-E-R
#8 Zapaleniec#

Wciąż czekamy na informacje co może być zakryte a co nie informacje dalej są niespójne.

A już pojawiają się wątki kto ile czeka na weryfikacje ....

@AptekaNatolinska pisaliśmy w innym wątku byliśmy w biurze operatora płatności bo infolinia nie istnieje zostawiliśmy niezbędne dane kontaktowe firmy ktoś miał się skontaktować ....a to było prawie tydzień temu...więc 

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@K-A-M-E-R nie wróciłam z odpowiedzią, ponieważ jeszcze jej nie otrzymałam, poproszę Was jeszcze o cierpliwosć. Odezwę się ponownie, gdy tylko otrzymam informację w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
K-A-M-E-R
#8 Zapaleniec#

mamy czas ...operator przecież weryfikuje w 3 dni 🙂

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

No cóż , szkoda, że wasze plany dlugofalowe, jak to ujęłaś, nie ida w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa osobom zmuszanym do poddania sie weryfikacji. Zamiast wykorzystywac nowoczesne narzędzia wolicie przesyłanie skanu, który wcale nie jest bezpieczny. A ataki hakerskie to juz potem nie wasza broszka. Z twojej wypowiedzi wynika olewka tematu i fragment "o ile w ogóle kiedyś się pojawi " świadczy o lekceważeniu nas - sprzedawców. 

oznacz moderatorów
K-A-M-E-R
#8 Zapaleniec#

@wodmix czy udało się poprawnie zweryfikować?

 

wciąż czekamy na odpowiedź od operatora

 

 

oznacz moderatorów
wodmix
#9 Pomysłodawca#

Ponowna weryfikacja trwa już piąty dzień. Jak długo to może jeszcze trwać?

oznacz moderatorów
wodmix
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze jedno pytanie. Mamy drugie konto na Allegro prowadzone na te same dane firmowe. Nie jest ono jeszcze zweryfikowane. Czy tam dokumenty muszę wysyłać oddzielnie?

oznacz moderatorów
K-A-M-E-R
#8 Zapaleniec#

a miała być do 3dni ..

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@K-A-M-E-R @wodmix otrzymałam informacje, że konieczne będzie przesłanie dokumentów. Przykro mi z powodu tych trudności, jednak obowiązują procedury, które wymagają przesłania dokumentów. Skontaktujemy się z Wami z tej sprawie e-mailowo. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
K-A-M-E-R
#8 Zapaleniec#

Dziękujemy za odpowiedź i drugie pytanie ile będzie trwało ich weryfikowanie bo te '3 dni ' jest mitem 

oznacz moderatorów
wodmix
#9 Pomysłodawca#

Mijają kolejne dni, a weryfikacja konta nadal nie jest zakończona. Anonimizacja zdjęć dowodu przeprowadzona zgodnie z instrukcją. Dowód zeskanowany, bo lepszej jakości zdjęć nie uzyskam, a wcześniejsze były ponoć nie najlepsze. Zaciemnione tylko to co dozwolone a dodatkowa adnotacja naniesiona na nieistotną część zdjęcia. Dokumenty firmy wysłane. Mija szósty dzień i ciągle brak odpowiedzi. W sumie wszystko to trwa ponad dwa tygodnie. Sprawa posuwa się do przodu tylko po interwencji pracownika Allegro. Jeśli mam nadal czekać to nie wiem na co. Drugie konto podobnie. Tam zdjęcia jakoś zatwierdzono od razu, a po dosłaniu dokumentów firmy nastała cisza. Jeszcze jedno, pięć lat temu podczas pierwszej weryfikacji to wszystko wyglądało podobnie. Od tego czasu nic się nie poprawiło i dalej jest pod górkę.

oznacz moderatorów
K-A-M-E-R
#8 Zapaleniec#

My czekamy na odpowiedź ile trwa weryfikacja . Będąc w biurze operatora miał się ktoś skontaktować mija 2 tygodnie 🙂 reasumując weryfikacja trwa wieki wysyłając skany według wytycznych są i tak odrzucane ... co w przypadku blokady wypłat (bo zamiast weryfikacji do 3 dni będzie trwała xxx dni )? Przewoźnicy też muszą robić weryfikację a trwa to 1 minutę i na 2 lata spokój.

oznacz moderatorów
wodmix
#9 Pomysłodawca#

Po raz kolejny proszę moderatora o interwencję. Przecież z tą weryfikacją firmy to jakaś farsa. Jak to możliwe że zdjęcia z anonimimizacją danych raz zaakceptowane przez operatora, po dosłaniu umowy spółki są odrzucane , bo tym razem potrzebne są bez zasłaniania danych. Ten sam operator sam sobie zaprzecza, raz je akceptując a za chwilę odrzucając. Jak to działa, przecież tak można bawić się w nieskończoność.

oznacz moderatorów
K-A-M-E-R
#8 Zapaleniec#

Czekamy również na odpowiedź co w przypadku wysłania poprawnie zeskanowanych dokumentów według otrzymanych zaleceń ,gdy operator weryfikacji nie przeprowadza 'do 3 dni' ,albo odrzuca z różnych powodów otrzymane dokumenty i karze wysłać co innego niż w zaleceniu? Środki są blokowane wypłata niemożliwa  i zaczyna się jak tu widać przepychanka 2-3-4 tygodniowa 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wodmix tak, na drugim koncie również konieczna będzie weryfikacja.

@wodmix @K-A-M-E-R konsultuje Wasze pytanie dotyczące ponownej weryfikacji, dodam też że dopytuję jeszcze o anonimizację dokumentów, ponieważ chcę mieć pewność, że przekażę Wam pełną i sprawdzoną informację.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @wodmix @K-A-M-E-R @Rydel_IT! Przepraszam, że długo czekaliście na odpowiedź, już wyjaśniam dlaczego przekazywane informacje dotyczące anonimizacji mogły wprowadzać w błąd.
Każdy z operatorów przeprowadza odrębnie weryfikację danych na podstawie wewnętrznych procedur. 
Ten wzór anonimizacji jest wzorem od Przelewy24 i operator PayU nie dał dla niego pełnej akceptacji właśnie z powodu zasłoniętego obszaru MRZ (strefy odczytu maszynowego) 
Pierwsza i druga strona dokumentu muszą mieć ze sobą powiązanie u operatora PayU, a jeśli ten obszar zostanie zasłonięty to takiego powiązania nie będzie i weryfikacja nie zakończy się pomyślnie.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
gerantz_pl
#7 Wielbiciel#

Proszę kogoś z allegro o ostateczne podanie wzoru anonimizacji dowodu osobistego który jest uznawany przez PayU. Ten który lata tutaj po gadane jest dla przelewy24. Niestety niekompetentny pracownik allegro przesłał nam wzór ale on nie jest akceptowany, na naszą odpowiedź z prośbą o przesłanie innego wzoru już nikt nie raczył odpowiedzieć, a wypłaty zostały od 12-XI zablokowane (ticket 27043313).

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gerantz_pl wyjaśniałam to w tym wątku, dlatego połączyłam Twoją wiadomość. Dla operatora PayU musi być widoczny obszar MRZ ((strefy odczytu maszynowego)

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
tepri
#10 Popularyzator#

Wiadomo -Payu blokuje konta i żada wysłania zdjecia dowodu osobistego bo inaczej nie wyplacisz pieniędzy za sprzedaż. Pełno ludzi tu pisze że nawet po wysłaniu dokumentów mają problemy z weryfikacją -czekają nawet 5-mscy, więc moje pytanie- jakie dokładnie dane muszą być widoczne na zdjęciu dowodu aby ta weryfikacja przeszła? Podobno pesel, imie, nazwisko i nr dowodu. Czy to znaczy że cała reszta może być zasłonięta? bo z tyłu dowodu oprócz peselu itp.. też jest zdjęcie oraz inne dane - czy one mogą być wycięte lub zamazane?

oznacz moderatorów