anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu z przed 2,5 roku ?

Ksiazki_Izabelin
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, dostałam lakoniczną wiadomość od kupującego o treści "prosze o anulowanie zakupu" , sprawdziłam po nicku i nie znalazłam takiego kupującego, myślałam że pomyłka. Dziś dostałam z allegro info" Piszemy do Ciebie w sprawie kupującego alitamtala, który pomimo zapłaty nie otrzymał od Ciebie zamówienia lub prawidłowo wykonanej usługi z oferty 9241684893" , szukam znów po nicku, po numerze oferty, nic. Dopiero w archiwumallegro , po numerze oferty okazało się że jest to  oferta z tym numerem z 31.05.2020 !!!! roku. Czy klient po 2,5 roku może chcieć anulować zakup i żądać zwrotu pieniędzy ?, nie mam nawet jak zweryfikować tej wysyłki.

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu sprawy.

Aleksandra Filipek

P.S. konto o nicku alitamtala widnieje na allegro jako zawieszone,

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Ksiazki_Izabelin a czasem nie minął okres Twojej odpowiedzialności z tytułu rękojmi, odnośnie niewłaściwie wykonanej umowy sprzedaży?

Roszczenie odnośnie "długu" z tytułu sprzedaży w ramach działalności gospodarczej i rolnej, też się przedawnia bodajże po 2 latach (Art. 554 k.c.).

oznacz moderatorów

Ksiazki_Izabelin
#8 Zapaleniec#

Ja jestem pewna że książka została wysłana więc tym bardziej nie rozumiem o co chodzi 

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ksiazki_Izabelin wyjaśniam to i dam znać, gdy tylko otrzymam odpowiedź. Poproszę Cię jeszcze o cierpliwość. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ksiazki_Izabelin jeśli kupujący zgłasza nam problem, to jesteśmy zobowiązani przekazać go sprzedającemu z prośbą o wyjaśnienie, dlatego otrzymałaś od nas taką wiadomość. W świetle prawa większość dokumentów firmowych należy przechować przez 5 lat. 
Kupująca nie może anulować zamówienia po takim czasie, ale tutaj chodzi o to, że twierdzi, że go nie otrzymała. 
W tej sytuacji poproszę Cię o wysłanie kupującej wiadomości z wyjaśnieniem, czyli to, co napisałaś tutaj, że wysłałaś to zamówienie ponad dwa lata temu 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@la_nika @Ksiazki_Izabelin Cos tu jest nie tak z tymi pretensjami. Przez 2,5 roku kupująca nie wiedziała, że nie dostała przesyłki > to co spała przez ten czas > poza tym ma za coś zawieszone konto (wiem, że nie powiesz za co) > ale to też daje do myslenia. To chyba jakaś próba przekretu?

oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

żadne 5 lat (to dla ZUS i US), reklamacje z tytułu zakupu, w tym nieotrzymania przesyłki można składać do 2 lat po zawarciu umowy.

To może wgrzebiemy maile sprzed 4 lat i będziemy wysyłać do sprzedawców przez Allegro - twierdząc  że nie otrzymaliśmy towaru. 

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

Ksiazki_Izabelin
#8 Zapaleniec#

Nie mam żadnych danych kupującego/kupującej oprócz nicku i numeru oferty.Ani w inpost ani w  allegro nie da się sprawdzić sprzedaży i wysyłki  sprzed tak długiego czasu.Jak mam sprawdzić czy wysyłka została nadana ? , czy jesteście w stanie jakoś pomóc ?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Ksiazki_Izabelin Na 99% nie masz się czym przejmować > a na 1% co zrobi Allegro to tego nawet najstarsi górale nie wiedzą.

oznacz moderatorów

Ksiazki_Izabelin
#8 Zapaleniec#

Przepraszam Inpost, znalazłam .Paczka odebrana 4.06.2020al.jpg

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Próbować zawsze trzeba a nuż się uda odzyskać parę groszy 🤑

oznacz moderatorów

Becia51095
#9 Pomysłodawca#

A nie wysyłaj jemu tego 🙂 pobaw się a potem oskarż o próbę wyłudzenia 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Becia51095 Nie przesadzaj > Tylko ten się nie myli, co nic nie robi > babka dostała książkę > przeczytała > odłożyła gdzieś, albo komus pożyczyła i zapomniała > może chciała jeszcze raz poczytać i nie mogła znaleźć/

oznacz moderatorów

Becia51095
#9 Pomysłodawca#

Przesada? Kolego przesada to szukanie dziury w całym a ostatnie to czy kupiłem x lat temu 🙂 demencję się leczy 🙂 ja bardziej stawiam kryzys brak kasy i tryb dej. Jest to zauważalne właśnie w czasie braku kasy i szukania skąd wziąć a taka osobę mogę ci pokazać była szwagierkę też ma plany i marzenia jak i skad wyrwać kasę. Jeśli coś zginęło, zazwyczaj szukasz w domu, pytasz rodziny lub znajomych ( dziwne bo ja pamiętam że po życzyli ode mnie 50 zł i mija 6 lat i nie oddali 🤣) fajnie można poszukać na fb postów na grupach czy mogę wyrwać kasę za to czy za tamto i możliwe że owa panna tam bedzie z tym pytaniem. Na koniec kolego powiem tak życie nas zaskakuje a cwaniactwo jeszcze bardziej 🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Becia51095 Powiem Ci tak koleżanko > jestem już jakiś czas na Allegro i widziałem różnych cwaniaków > ale, żeby walczyć o zwrot kasy za książkę kupioną 2,5 roku temu za15, 20 czy 30 zł > to była by paranoja. 

Mimo, że nie mam demencji > pożyczyłem kiedyś, komuś "Prawdziwe dzieje papieży" > szukałem, pytałem > nikt się nie przyznał > może w tym wypadku tez tak było?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ksiazki_Izabelin cieszę się, że udało się znaleźć tę informację. Odpisz proszę kupującej, że przesyłka została odebrana i cytując @Ziolko39 "po problemie" 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ksiazki_Izabelin
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Kolejny kwiatek z dnia dzisiejszego, nie wiem co kupująca chce uzyskać nękając mnie po tak długim czasie w sprawie książek które otrzymała 4 dni po zakupie.

Wiadomość od allegro :

Dzień dobry.

Kupujący alitamtala poinformował nas, że towar zakupiony w ofercie 9241684893, 9319351804, 9264754223 dotarł z opóźnieniem.

Proszę pamiętać, że informacje zawarte w Cenniku dostawy, szczególnie te związane z czasem realizacji zamówienia są wiążące dla obu stron.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Ksiazki_Izabelin jeśli wysłałaś w deklarowanym terminie, to przekaż Allegro żeby pędzili na drzewo, bo Ciebie jako sprzedawcę obowiązuje ten deklarowany czas wysyłki, a za obietnice Allegro odnośnie dostawy, tak eksponowane w ofercie, to odpowiada Allegro.

oznacz moderatorów