anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Archaiczny system ocen

#9 Pomysłodawca#

Tak , na chwile do przemyślenia. może ktoś podepnie adminów do tego tematu.

Czy system allegro ocen nie jest przestarzały?

Czas wysyłki skasowano...jeden z dwóch konkretnych parametrów.

została

" obsługa kupującego " co to właściwie znaczy? jeśli klient kupuje towar, otrzymuje go na 3 dzień, nie zadaje pytań, numer listu dodany w terminie to na podstawie czego ocenia obsługę np. na 3 zamiast na 5? Jaką obsługę? 

" koszt wysyłki " co to jest właściwe za parametr?  kupujący albo godzi się na koszt przesyłki albo odrzuca daną ofertę i kupuje gdzie indziej... Dla przykładu  wysyłamy tylko produkty niestandardowe DPD za 24zł, mamy z nimi umowę od 7 lat, najniższe ceny na rynku a klienci oceniają u nas koszt przesyłki niżej niż zgodność produktu z opisem, gdzie prowizja allegro wynosi od tej kwoty 2zł+ koszt pakowania, dokładamy do kosztu przesyłki 2zł na każdym przedmiocie.  Allegro co to jest? sprzeda mi ktoś z Państwa przesypkę DPD niestandardową w cenie 19,50? wątpię takich cen nie mają nawet brokerzy

" zgodność przedmiotu z opisem" nie wypowiem się, bo co gust to gust, ale 

jakbyśmy chcieli tak rzetelnie podejść do sprawy jak allegro podchodzi to statystyk odpowiadania na wiadomość klientów ( także w czasie urlopu)  i wysyłkę w terminie, to powinniśmy taki punkt rozbić na 4 podkategorie i wtedy zliczyć średnią do jednej oceny.

Więc allegro.pl  quo vadis? czy teraz tylko giełda i $

Odp.: Archaiczny system ocen

#8 Zapaleniec#

Śmieję się teraz sam z siebie, bo gdy temat ocen pojawiał się na starym Cafe, to mimo tego, że był przewałkowany milion razy, to zawsze przyciągał 😉

Czy system ocen jest/był sprawiedliwy ? Nie był i nie będzie, bo to ludzie wystawiają oceny często nie rozumiejąc w ogóle kategorii oceniania (albo interpretują ją na własny sposób). Podajesz czas wysyłki jako istotny parametr ? Kiedyś, jak nie było wszystkiego do sprawdzenia w kupie (jak teraz w zakładce zakupu), a oceny nie wystawiło się od razu, to ustalenie szybkości wysyłki było trudniejsze (np. sprawdzanie maili). Teraz jest łatwo, ale jak jakiś mało rozgarnięty Kowalski (nie mam nic do Kowalskich 😉 u Nowaka kupił i dostał towar na drugi dzień (uznał, że to szybko) i potem jak kupił u Krawczyka w piątek a dostał w poniedziałek, to było mu "długo", to po co poddawać to ocenie ? Podobnie z kosztem. Choćbyś i dopłacał po 10 zł, to smarta i tak nie przebijesz, więc nawet kurier za 10zł może być dla takiego drogo. Dlatego fajnie jest kogoś pokazać w cyferkach jak działa, ale na pełną, matematyczną poprawność z takich ocen nie ma co liczyć, bo to dalej są liczby (oceny) wystawiane przez ludzi na podstawie własnych odczuć, a nie suchych danych.

Są zwolennicy uproszczenia (obecnie to i tak jest uproszczona wersja ocen), są zwolennicy rozbudowania, ale po tylu latach stwierdzam, że tak naprawdę wystarczyłby +,- i neutral z możliwością komentarza słownego. Tego neutrala mi najbardziej brakuje, bo są sytuacje które nie mieszczą się ani w plusie, ani w minusie.

A na koniec - odkąd powstało allegro lokalnie, na którym to ocen się nie wystawia, tak przywykłem do tego, że da się bez nich żyć (tak wiem, dopóki nie zostanie się oszukanym i nie ma się jak wyżyć 😉 Chociaż wiem, że nikt mnie za to publicznie słownie nie doceni, to i tak często dorzucam jakieś drobne gratisy, a (raczej) częściej nawet dziękuję za to nie przeczytam. Takie są fakty 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...