anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aukcja popularna, ale nie dla algorytmu.

PremiumFilament
#9 Pomysłodawca#

Witam.
Od kilku dni zauważyłem problem z niektórymi moimi aukcjami, mam aukcje które biją rekordy popularności jeśli chodzi o sprzedaż, ale codziennie spadają niżej w wyświetlanej pozycji. Moja aukcja ma 420 sprzedaży i dzisiaj już znajduje się na drugiej stronie, nie istotne czy wybiorę "największa trafność" czy "największa popularność" to i tak moja aukcja jest dopiero na drugiej stronie, a na pierwszej stronie są aukcje ze sprzedażą 60 - 80 szt. Czy to już tylko Allegro decyduje kto sprzedaje, a kto nie, bo nie rozumiem dlaczego moje aukcje dostawają bana.

Pozdrawiam
Marcin

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@PremiumFilament Zachęcam do zapoznania się z artykułem opisującym wszystkie opcje sortowania, uwzględniając oferty promowane i sponsorowane. Mam nadzieję, że rozwieje on Twoje wątpliwości co do poprawności prezentowanych wyników.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

PremiumFilament
#9 Pomysłodawca#

Niestety ten artykuł nie rozwiał moich wątpliwości, wręcz przeciwnie, sprzedaję na Allegro już 5 lat i coraz częściej widzę takie zawirowania związane z wyświetlaniem ofert.

oznacz moderatorów

PremiumFilament
#9 Pomysłodawca#

Teraz moja aukcja już się w ogóle nie pojawia w wynikach wyszukiwania, nawet jak manualnie przeglądam wszystkie aukcje to mojej nie ma, a jest aktywna i wyświetla się w reklamach?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PremiumFilament poczytaj to https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/trafnosc-xGmVjoPwOTo allegro ma swój algorytm i nikt go nie pozna co by nie manipulować wynikami 🙂 to że masz dużą sprzedaż nie ma znaczenia 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

PremiumFilament
#9 Pomysłodawca#

@kostas11 ja rozumiem że jest algorytm i Allegro będzie go bronić, ale jeśli mam ofertę która jest na 1 miejscu ma 420 sprzedanych, towar ma ocenę 4,92, ta aukcja jest już kilka lat na Allegro, spełnia wszystkie wymagania i nagle w ciągu kilku dni zaczyna spadać w wynikach wyszukiwania aż całkowicie znika, chodź sprzedaż jest nadal na wysokim poziomie z reklam i powiązanych ofert to ja tego nie rozumiem. Szukam po największej popularności i wyskakują mi oferty od 350 do 20 sprzedaży na dwóch stronach a mojej aukcji nie ma. Ja rozumiem że algorytm może stwierdzić że w ostatnich dniach moja aukcja się mniej sprzedała, może jakaś inna była wyżej oceniana no i spadam kilka miejsc w dół, ale tutaj wygląda to tak jakby moja aukcja dostała jakiegoś bana, a Allegro nie raczy mnie o tym poinformować.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PremiumFilament po pierwsze spróbuj odłączyć towar od innych co mają 100 m i 150 m bo wprowadza to w błąd po drugie oceny masz ze wszystkich trzech podpiętych produktów, może spadek masz po podłączeniu się konkurencji 😞 

Mogła spaść bo jedna z połączonych ofert ma cenę 18,79 zł i już jest wyżej promowana 😞

A promując swoją nabijasz klientów konkurencji 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

PremiumFilament
#9 Pomysłodawca#

@kostas11 a to już walka z wiatrakami, wysyłam kilkanaście wiadomości miesięcznie do użytkowników którzy wykorzystują numer EAN, zdjęcia, opisy itp. 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PremiumFilament zgłoś błąd allegro niech odepną błędne oferty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów