anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błąd importu plików XML/CSV z zakładki zamówienia

Paak_Evolution
#8 Zapaleniec#

Poprzez zakładkę import danych w "Zamówienia" nie importują się pliki do enadawcy. A to plik nieznanego typu, a to inny komunikat. Nakazujecie korzystać z tego i wyłączacie zakładkę transakcje 2 listopada, a oddajecie niezdatne do użytku narzędzie. Brawo.

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Paak_Evolution Prześlij zrzut ekranu z widokiem komunikatu o błędzie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Paak_Evolution
#8 Zapaleniec#

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów

Paak_Evolution
#8 Zapaleniec#

Jak widać to samo dzieje się na dpd i Paczce w Ruchu.

oznacz moderatorów

Paak_Evolution
#8 Zapaleniec#

Bez tytułu.jpg

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Paak_Evolution Jesteś pewien, że problemem nie jest plik, który próbujesz importować?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Paak_Evolution
#8 Zapaleniec#

A jaki ma być błąd z plikiem, skoro jest to ściągane przez waszą platformę poprzez eksportuje dane - wygeneruj plik XML? W menedżerze sprzedaży oczywiście wszystko działa, przez zakładkę Zamówienia oczywiście nie działa. Mało tego poprzez import zamówień bezpośrednio po powiązaniu konta allegro z dpd ściąga tylko zamówienia smartowe, pobraniówek i opłaconych z góry bez smart w ogóle nie widać. Gdyby nie MS nie byłoby w ogóle jak wygenerować etykiet w tym momencie.

oznacz moderatorów

Paak_Evolution
#8 Zapaleniec#

Mam 5 paczek metodą allegro pobranie DPD, a na platformie dpd po integracji z kontem widzę 0 paczek.
Bez tytułu.png

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Paak_Evolution Widocznie albo allegro źle parsuje takie pliki przy eksporcie, albo systemy przewoźników źle je parsują przy imporcie. Albo jedno i drugie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@Paak_Evolution @nat_not 

Potwierdzam. Mam to samo. Zgłaszałam to do Allegro, podawałam zrzuty ekranu i przesyłałam pliki. Powiedziano mi że problem leży po stronie poczty. Co nie jest prawdą, bo pliki z menedżera wchodzą dobrze, tylko z zakładki zamówienia nie wchodzą. Czekam aż problem zrobi się masowy, kiedy więcej ludzi to zauważy i zacznie wam to zgłaszać.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Gasmin_pl @Paak_Evolution Skonsultowałam tę sprawę z zespołem technicznym i otrzymałam informację, że w tym momencie zgłoszony problem można rozwiązać poprzez powiązanie E-nadawcy z kontem Allegro za pomocą API i przez API pobierać dane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Paak_Sport
#10 Popularyzator#

Ok, a DPD i Ruch?

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Paak_Sport  Korzystasz z menedżera paczek Ruchu?

DarkStoorM_0-1602586377109.png

 

Nie działa u Ciebie import paczek z API?

DarkStoorM_1-1602586402792.png

 

oznacz moderatorów

Paak_Sport
#10 Popularyzator#

@DarkStoorM API działa, ale nie eksportują się pliki XML, gdybyśmy chcieli robić etykiety tą metodą (a wolimy z eksportu XML, bo tak w naszym przypadku jest szybciej).

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

No właśnie problem w tym, że import z XML powinien być dla nich najwyższym priorytetem, bo import z API jest strasznie wolny i też mam nadzieję, że to naprawią. Był Menedżer Sprzedaży, WSZYSTKO działało pięknie i chciało się pracować. Wszystko, wydruki, eksporty, zarządzanie zamówieniami. Od 2 listopada to już w ogóle będzie masakra i jazda bez trzymanki.

Ale oczywiście problemu nie widzą 🙂

oznacz moderatorów

Paak_Sport
#10 Popularyzator#

@DarkStoorM Tak samo wolniejszy jest import API do DPD. Nie mówiąc już o tym jak nieczytelna jest nowa lista wysyłkowa  i jak beznadziejne jest operowanie na filtrach, a nie zakładkach. Niestety, to było wiadome od lat, że zlikwidują MS, bo wszystko chcą mieć na Allegro, żeby podnosić prowizję za "udogodnienia" tej platformy. Wszelkie zmiany zamiast usprawniać pracę to ją tylko spowalniają, a wymogów dot. obsługi tylko więcej.

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@nat_not  Dzisiaj pojawił się komunikat w Enadawcy że mają problem z pobieraniem danych z Allegro RestAPI

Mamy dopiero 16 października a system poczty polskiej już nie wytrzyma. Co będzie 2 listopada, kiedy wszyscy sprzedawcy Allegro zaczną pobierać zamówienia z API? System padnie.

Po co usuwacie to, co i tak dobrze działało i tysięcy użytkowników to wykorzystuje na co dzień?

Bardzo proszę o poprawienie tej opcji w nowej zakładce Zamówienia.

oznacz moderatorów

Konnwei
#8 Zapaleniec#

Oczywiście dokładnie ten sam problem , poco rujnować to co dobrze działa, do DPD przez żadną definicję nie idzie zaciągnąć generowanego pliku CSV z zakładani zamówienia  ( jakieś błędy zduplikowane nazwy kolumn )

oznacz moderatorów

Konnwei
#8 Zapaleniec#

Plik XML do E Nadawcy tak samo nie można nic zaciągnąć , kto takie głupie pomysły z niedziałającymi podstawowymi sprawami z funkcjonalnością wprowadza .

oznacz moderatorów

Konnwei
#8 Zapaleniec#

Odpowiedz jaką otrzymałem z Allegro to żebym sobie zapoznał się z instrukcją obsługi do DPD i przesłali mi Instrukcję - śmiechu warte , ewidentnie dążą do jak największego chaosu jaki powstanie za parę dni.

oznacz moderatorów