anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błąd w numerze przy pobieraniu danych dostawy

AHaladus
#1 Nowicjusz#

Witam,

Paczka została przeze mnie poprawnie wysłana z paczkomatu do klientki za pomocą usługi Allegro Smart!. Niestety, otrzymałam informacje, że to nie klientka odebrała paczkę ponieważ nie dostała wiadomości sms i nie wiedziała, że paczka została już doręczona. Jednak status na stronie InPost wskazuje że ktoś tą paczkę odebrał z paczkomatu.

Z moich analiz wynika, że system Allegro źle przekonwertował numer podany przez klienta(dwie pierwsze cyfry się nie zgadzają, a potem zaczyna się numer klientki ucięty o ostatnie dwie cyfry). Tak czy inaczej numery zaczynające się od „30…” nie istnieją w Polsce więc pytanie jest kto i w jaki sposób mógł ustawić status tej paczki jako odebraną skoro informacje o możliwości jej odbioru dotarły tylko na nieistniejący numer.

W rezultacie mimo że zarówno ja jak i moja klientka zrobiła wszystko poprawnie, to paczka nie dotarła do odbiorcy. Zarówno serwis Allegro jak i InPost "umywają ręce" od odpowiedzialności twierdząc, że to ja ponoszę odpowiedzialność za sprawę bo to moja paczka i powinnam zwrócić klientce pieniądze lub wysłać produkt na nowo.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Client:44052296
#21 Demiurg#

@AHaladus  może zaczytało prefix Polski 48 

Sprzedajesz jako firma. Odpowiadasz za paczkę do momentu faktycznego wejście w posiadanie przez kupującego. Sam status na stronie nie wystarcza. Po twojej stronie należy złożyć reklamacje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ulega wątpliwości, że klientce należy się niezwłoczny zwrot wpłaty lub następna bezpłatna wysyłka. Ona nie musi czekać na rozpatrzenie złożonej przez Ciebie reklamacji w InPost, a z tego co tu inni piszą wynika, że InPost wyjątkowo niechętnie uznaje reklamacje i wypłaca odszkodowania sprzedawcom.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 wyjatkowo niechętnie - to w tym wypadku eufemizm...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów