anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błyskawiczny czas dostawy ? czy to realne ?

mikeza
#20 Guru#

dokonałem zakupu na allegro, gdzie na aukcji była podana informacja "kup do godziny 19.00, dostawa jutro" Oczywiście podszedłem do tego sceptycznie, zresztą akurat czas nie miał dla mnie jakiegoś znaczenia, ale zastanawiam się po co coś takiego dopisywać ? Wybrałem kuriera DPD, i doskonale wiem, że tego typu dopisek jest bez sensu. Zakładam, że ktoś kto dostał zamówienie w ok 19.00 będzie je w stanie przygotować i kurier o tej godzinie odbierze od niego paczkę ? Może jestem zacofany, sam korzystam z DPD, ale nie słyszałem, żeby oni pracowali całą dobę ? Czy może jednak o czymś nie wiem ?

Oczywiście dzisiaj widnieje informacja, żebym skontaktował się ze sprzedającym, bo paczka powinna być u mnie dzisiaj, a jeszcze nie jest. Paranoja 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mdrogeria
#21 Demiurg#

mikeza nie Jesteś z nami od wczoraj i doskonale Wiesz ,że tak informacja jest celowym wprowadzeniem w błąd kupującego , cóż pozostaje ...... w nagrodę dla sprzedawcy wystawić odpowiednią ocenę .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

właśnie z tego powodu, że jestem tu już tak długo, myślałem, że nic mnie nie zaskoczy, a jednak. Na szczęście sprzedawca może liczyć na moją pobłażliwość 🙂 nie będę do niego pisał jak sugeruje to allegro, informując mnie, że moja przesyłka do mnie jeszcze nie dotarła i powinienem zgłosić ten problem jak najszybciej.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mikeza 👍

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza   Też  z ciekawością obserwowałam przed świętami takie zamówienie. Był dopisek kup do 18 a dostawa jutro. I był to właśnie fulfillment allegro, w aplikacji Inpostu wyświetlało mi że nadawcą jest magazyn Allegro.

Kupiłam o godzinie 17, zostało błyskawicznie przygotowane i trafiło do sortowni a dalej było już tylko gorzej 🤣😂

https://inpost.pl/sledzenie-przesylek?number=605825056149305126132357

Złożyłam 16 grudnia 3 zamówienia ze smartem, w tym właśnie to z dostawą na jutro. Tamte dotarły normalnie 18 grudnia a to jak widać powyżej bujało się do 19 grudnia.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ciekawy jestem, czy jak allegro nawali przy takich wysyłkach, to anulują nega sprzedawcy 🙂

a tak na poważnie, to zaciekawiem się tematem, zobaczymy co z moją paczką i kto ją faktycznie nadawał 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza 

Ciekawe. To duży sprzedawca i ma tylko kilka negatywów. Może wszyscy są tak wspaniałomyślni jak ja i ich nie wystawiają 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Allegro pomału dąży do działań serwisu **piiip**.

Miałeś świadomość i wystawiłeś nega sprzedającemu? Nie - jak wystawisz nega dla sprzedawcy - to Allegro nie anuluje go - patrz regulamin. Jak nie ma w opisie treści niezgodnych z regulaminem, to nie anuluje go. Chyba tylko na Twój wniosek.

Przesyłki typu Allegro .... - warto przestudiować regulamin Allegro. Miałem ostatnio problem z "Allegro przesyłka polecona" lub coś w tym rodzaju. Okazuje się, że nadawcą przesyłki jest serwis Allegro - więc to do nich należy wysyłać reklamacje. Być może w innych typach przesyłek sytuacja jest podobna. Jeśli to Allegro jest nadawcą przesyłki (wg regulaminu Allegro)- to do nich należy kierować wszelkie reklamacje.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

miałaś rację, to było zamówienie wysyłane z magazynu allegro, paczka dotarła, ale oczywiście została wysłana dobę później niż czas jaki podawało allegro w opisie tej oferty. Grunt, że dotarła cała i mam gratisowe dwa pudełka z logo allegro 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

W przypadku fulfilmentu możliwe jest przyjmowanie zamówień z wysyłką w tym samym dniu nawet do późnych godzin wieczornych.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 @A3dam no ,ale jak widać na zalączonym obrazku ten full... cośtam nie zadziałał .

oznacz moderatorów

VSPRINT_PL
#10 Popularyzator#

W moim mieście sortownię przyjmują przesyłki nawet do 20:00 i wysyłają tego samego dnia.
W przypadku usługi fullfilmentu spotkałem się z obietnicą realizacji zamówień tego samego dnia gdy zamówienie zostanie złożone do 22:00 - swoją drogą kilku sprzedawców na Allegro z tego korzysta.

--
https://www.youtube.com/c/vSprint/featured

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

jak widać na moim przykładzie obiecywać można dużo, a w realu niestety tak kolorowo już nie jest 🙂

szkoda, że allegro nie rozlicza siebie za te puste obietnice.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mikeza  u nas frachty na oddział inpostu podstawiane są około 20:30

Wiec możliwym jest zakup o 18 i wysyłka tego samego dnia. Wystarczy że ktos ma oddzial DPD naprzeciwko i po 20 podrzuci paczki prosto na sortownie.

Oczywiscie reszta w rękach przewożnika

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mikeza @_Likos_  Inpost nadany przed godziną graniczną 31.12 dotarł dzisiaj 05.01

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów